İki Tane Albino Kuşum Var, Cinsiyetleri Nedir?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sinemms
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sinemms

iyikus.com Üyesi
İki tane albino cinsi kuşum var dişi erkek diye aldım yaklaşık erkeği alalı 2ay oldu ama çifteşleme olmuyor petşop da sorduğumda dişi kuşunuza eş lazım dediler erkeği o şekil aldım acaba ikisi de dişi veya erkek olabilir mi

Tamam teşekkür ederim birde dediğinizi deneyim ama anlaşma konusuna gelince 2 ay oldu öyle kavga filan etmiyorlar birbirlerini çok ısırmıyorlar arada salıncak yüzünden kavga ediyorlardı tek salıncak olduğu için onu da kaldırdım
Çiftleşmemeleri aslında çok anormal bir durum olarak karşılanmamalı. Kimisi 1 haftada çiftleşir kimisi 6 ayda çiftleşir. Eğer kavga etmiyorlarsa sıkıntı olmaz.

Oyla 0
Oyla 0
Evet yem kusma yapıyorlar öpüşme gibi bildiğim kadarıyla öyle davranıyorlar tünek de de yan yanalar sürekli ayrı tünekde değiller

Oyla 0
Hayır albino olan dişi, diğeri erkek. İkisi de hazır fakat yetersiz giden bir bakım söz konusu sanırım.

Oyla 0
Hayır albino olan dişi, diğeri erkek. İkisi de hazır fakat yetersiz giden bir bakım söz konusu sanırım.
Aslında fazlasıyla ilgileniyorum bir çok farklı vitamin içeren yemler de kullanıyorum mineral blok kum gaga taşı VS herşeyini aldım ara ara elma tarzı meyveler ve ara ara yeşillik de veriyorum eksik yaptığım birşey varsa bilgi verirseniz sevinirim

Oyla 0
Aslında fazlasıyla ilgileniyorum bir çok farklı vitamin içeren yemler de kullanıyorum mineral blok kum gaga taşı VS herşeyini aldım ara ara elma tarzı meyveler ve ara ara yeşillik de veriyorum eksik yaptığım birşey varsa bilgi verirseniz sevinirim
Yani biraz forum kaynaklarını zaman buldukça taramanızı öneririm. Oldukça yeterli bilgiler bulabileceğinize eminim. Şuan iyi görünüyor bahsettiğiniz bakım ama kuşların hazır olması gerekirdi. Başka kuşunuz var mı yoksa tek çift mi?

Oyla 0
bazen ek kuş seslerinin üretime etkisi büyük olur. Birde bu tip inanışlarınız var mı bilmiyorum ama üretim nasip işi biraz.

Oyla 0
Kafesimi ikinci değştirişim maalesef kuşum kafesi kendisi kemirip boyaları çıkarıyor

Oyla 0
Kafesimi ikinci değştirişim maalesef kuşum kafesi kendisi kemirip boyaları çıkarıyor
Boyalı kafes önermiyorum. Onun yerine galvanizli kafes kullanabilirsin. Şöyle bir kafes işini görür

Oyla 0
Şöyle ifade edeyim. Öncelikle sitede üretim ile ilgili çok bilgi var. Fırsat bulup göz gezdirmenizi tavsiye ederim. "Ara" altında bakabilirsiniz.
Bazı kuşlar ciddi eş seçiyor ve çiftleşme / üremeye hemen heveslenmiyorlar. Sizin biraz destek olmanız lazım. Hem yöntemsel olarak (ayırma) hem de gıda desteği (kızıştırma) olarak. Bunları sadece gelişimini tamamlayan en az 6-8 aylık kuşlara uygulamak lazım. Ben bir yaşı tercih ediyorum. Çok iyi takip edip "tüm üretme prosedürlerini" uygulasanız bile Doğanay Bey'in dediği gibi şans ve kısmet denen bir olay da var. Bence hem yaş hem birbirlerini beğenme hem gıda / kızıştırma desteği hem onların da istemesi gibi algoritmik faktörler bir arada ve belli bir düzen içinde yakın zamanda denk gelirse ve şanslı iseniz bu işler oluyor. Çok çabucak ve kendi kendine olduğu pek söylenemez.

Oyla 0
Oyla 0
Şöyle ifade edeyim. Öncelikle sitede üretim ile ilgili çok bilgi var. Fırsat bulup göz gezdirmenizi tavsiye ederim. "Ara" altında bakabilirsiniz.
Bazı kuşlar ciddi eş seçiyor ve çiftleşme / üremeye hemen heveslenmiyorlar. Sizin biraz destek olmanız lazım. Hem yöntemsel olarak (ayırma) hem de gıda desteği (kızıştırma) olarak. Bunları sadece gelişimini tamamlayan en az 6-8 aylık kuşlara uygulamak lazım. Ben bir yaşı tercih ediyorum. Çok iyi takip edip "tüm üretme prosedürlerini" uygulasanız bile Doğanay Bey'in dediği gibi şans ve kısmet denen bir olay da var. Bence hem yaş hem birbirlerini beğenme hem gıda / kızıştırma desteği hem onların da istemesi gibi algoritmik faktörler bir arada ve belli bir düzen içinde yakın zamanda denk gelirse ve şanslı iseniz bu işler oluyor. Çok çabucak ve kendi kendine olduğu pek söylenemez.
Tabiki takip eder göz atarım kızışma yemine gelince almıştım dün elime ulaştı condisyon yemi biraz yemlerine ekledim

Oyla 0