İki Tane Albino Kuşum Var, Cinsiyetleri Nedir?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sinemms
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sinemms

iyikus.com Üyesi
İki tane albino cinsi kuşum var dişi erkek diye aldım yaklaşık erkeği alalı 2ay oldu ama çifteşleme olmuyor petşop da sorduğumda dişi kuşunuza eş lazım dediler erkeği o şekil aldım acaba ikisi de dişi veya erkek olabilir mi

Şu sıralar akyolkardeşler.n e t sitesinde de çokça iyi kafes bulunuyor. Onlara da bakabilirsiniz.

Oyla 0
Kafesimi ikinci değştirişim maalesef kuşum kafesi kendisi kemirip boyaları çıkarıyor
Evet mubişler çok kemirgen ben bir süre ahşap kullandım ona bile gaga izi bıraktılar.
Boyalı kafes önermiyorum. Onun yerine galvanizli kafes kullanabilirsin. Şöyle bir kafes işini görür
Bu linkteki kafes çok iyi isterseniz alın.

Oyla 0
Evet ya çok yiyorlar gaga taşından çok kafesi kemiriyorlar Bi ara kafesten çıkardığımda alçı tavanı boydan komple gaga izi bıraktı
Evet ben gaga taşı kullanmıyorum onun yerine sadece mineral blok ve kalamar kemiği koyuyorum. Bir ara kullandım ancak pek kemirmedi. Benim kıyafetlerimin baskısını bile kemiriyorlar. Genelde çıkmak istediklerini belli etmek için kafes teli kemirdiklerini duymuştum kaç saat salıyorsunuz.

Oyla 0
Evet ben gaga taşı kullanmıyorum onun yerine sadece mineral blok ve kalamar kemiği koyuyorum. Bir ara kullandım ancak pek kemirmedi. Benim kıyafetlerimin baskısını bile kemiriyorlar. Genelde çıkmak istediklerini belli etmek için kafes teli kemirdiklerini duymuştum kaç saat salıyorsunuz.
Bir saat bir buçuk saat düzenli olarak bırakıyorum kalamar kemiğini bende kullandım hiç sevmedi bende mineral blok kullanıyorum ama gaga taşı da var Bi ara gaga taşını çok kemiridi sonra onu da bıraktı sanırım kafes daha çok hoşuna gidiyor

Oyla 0
Bir saat bir buçuk saat düzenli olarak bırakıyorum kalamar kemiğini bende kullandım hiç sevmedi bende mineral blok kullanıyorum ama gaga taşı da var Bi ara gaga taşını çok kemiridi sonra onu da bıraktı sanırım kafes daha çok hoşuna gidiyor
Bazen kuşlar çıkmak istediklerinde telleri kemirerek anlatmaya çalışabilirler ve bana kalırsa 1,5 saat az bi süre. 2-3 saat salsanız daha iyi olabilir bana kalırsa.

Oyla 0
Bunu önlemeniz gerekir. Bu nedenle kalamar mutlaka koyun, gaga taşı koyın, mineral blok hatta uygun olan ahşap parçalarda koyun. Kuşlar kemirmeyi severler. Tellere yönelen kuşlar emin olmamakla birlikte mineral ihtiyacını gidermek ya da telde kalmış yiyecek artıklarını kemirmek için giderler.

Oyla 0
Bunu önlemeniz gerekir. Bu nedenle kalamar mutlaka koyun, gaga taşı koyın, mineral blok hatta uygun olan ahşap parçalarda koyun. Kuşlar kemirmeyi severler. Tellere yönelen kuşlar emin olmamakla birlikte mineral ihtiyacını gidermek ya da telde kalmış yiyecek artıklarını kemirmek için giderler.
Peki olamayan Bi kalamar kemiği onu da sevmediği için bıraktım tekrardan kullanmaya başlarım

Oyla 0
Bazen kuşlar çıkmak istediklerinde telleri kemirerek anlatmaya çalışabilirler ve bana kalırsa 1,5 saat az bi süre. 2-3 saat salsanız daha iyi olabilir bana kalırsa.
Bide öyle denerim ama bir saatten sonra kendileri giriyor kafese 3 saat kafes dışında duracaklarını sanmıyorum

Oyla 0
Peki olamayan Bi kalamar kemiği onu da sevmediği için bıraktım tekrardan kullanmaya başlarım
Kalamar kemiği zaten sürekli hapur hupur tüketilecek bir şey değil. Arada bir tüketir o, merak etmeyin.
Bide öyle denerim ama bir saatten sonra kendileri giriyor kafese 3 saat kafes dışında duracaklarını sanmıyorum
Süre sınırı koymanıza gerek yok. 1 saat bile yeterlidir. Çok sorun etmeyin.

Oyla 0