ilaç önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GülşahKandemir

Forum Sakini
Boncuğum 5 gün önce bir tane kızgınlık yumurtası attı. O günden beri durgun halsiz. Çok su tüketiyor. Dışkısı neredeyse bir aydır aynı. Karnına doğru sürekli kafasını eğip bakmaya başladı. Çok sıcak olmamasına rağmen azını sürekli açıp kapatmaya bile başladı. Boncuğumu kurtarmak istiyorum. Bu hayvanın hastalığına dair bilgisi olan varsa bana ilaç önerebilir mi? ( yumurta çıkarmadan önce zeytinyağı ile karnına baskı yapmıştık her yerine bulaştı ama tüylerindeki o yağ hala geçmedi )

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba, yağın geçmesi için banyoluk takınız kendisi yıkanacaktır. Dışkısıda bakteri kaynaklı bir dışkı. Tavsiyem bir ilaç önermektense veterinere danışın. Bir önceki konunuzdan hatırladığım kadarıyla yumurta yapmakta zorlanan bir dişi. Yumurta yapmayı tamamlamış gibi görünüyor. Şişide normal olarak azalmış olmalı.

Oyla 0
Merhaba, yağın geçmesi için banyoluk takınız kendisi yıkanacaktır. Dışkısıda bakteri kaynaklı bir dışkı. Tavsiyem bir ilaç önermektense veterinere danışın. Bir önceki konunuzdan hatırladığım kadarıyla yumurta yapmakta zorlanan bir dişi. Yumurta yapmayı tamamlamış gibi görünüyor. Şişide normal olarak azalmış olmalı.
Doğan bey banyoluk takıyorum ama yıkanmıyor. aloe veralı sudan püskürtücem yarın öğlen. suluğunada ekledim.

Oyla 0
İshali için elektrolit tavsiye etmiştim diye hatırlyorum.Suyu kaybını engeller.Etmeysem etmiş olayım.Elektorlit girin.Sonrasınsa bir veterinere danışabilirseniz iyi olur

Oyla 0
İshali için elektrolit tavsiye etmiştim diye hatırlyorum.Suyu kaybını engeller.Etmeysem etmiş olayım.Elektorlit girin.Sonrasınsa bir veterinere danışabilirseniz iyi olur
Ge oral verdim. O dediğiniz şeyide kullandım. Fakat hayvanda sonuç yok. Gittikçe kötüleşiyor yavrum. Mantardan da şüphelenmeye başladım. Gagasının altı şişmiş gibi. Gözleride bir değişik. Veterinere götürücem çarşamba günü. Umarım dahada kötüleşmez yavrum. :(

Oyla 0
Arkadaşlar merhaba. Kuşumu veterinere götürdüm ve beş gündür ilaç tedavisi uyguluyorum fakat şöyle bir şey oldu. Boncuğum kanat altındaki tüylerini gagasıyla didikleyerek döktü hiç kalmadı derisi gözüküyor bariz bir şekilde. Şöyle bir sorun var tüy köklerinin kanadığını farkettim kanat kısmında boyun kısmında ve şimdiki kontrolümde kanatın altındaki bir yerinin kanlı olduğunu gördüm ama tam anlayamadım. Canını acıtmak istemediğimde detaylı kontrol edemedim ama kanıyordu. Terramycin göz merheminden sürdüm. Bugün aradım veterineri fakat açık değillerdi. Yarın tekrar arayacağım. Şimdilik yapmam gereken bir şey var mı?

Oyla 0
İlacın dozajı çok gelmiş olabilir yan etki olarak düşünüyorum yarına kadar dozajı düşürün

Oyla 0
Suyu az veriyorsunuz antibiyotik agır gelir dolu suya küçük bir parça eklenmeli benim nacizhane fikrim.

Oyla 0
Probiyotigi ilac öncesi 3 gün verilir ilaç sonrası 3 gün verilir bu durumda multivitamin verilmemeli.

Oyla 0
Aynı şekilde tedaviyi geçen yıl yazın İzmir Mavişehir de ki o yer vermişti bir enjektör de antibiyotik kokteyil , vitamin , bağışıklık sistemi güçlendirici (serum + trocan premium plus) + probiyotik bunların hepsini suluğuna katmamı istemişti... Aynı yer olmadığının bilincindeyim ama siz yine de dikkat edin....

Oyla 0
Aynı şekilde tedaviyi geçen yıl yazın İzmir Mavişehir de ki o yer vermişti bir enjektör de antibiyotik kokteyil , vitamin , bağışıklık sistemi güçlendirici (serum + trocan premium plus) + probiyotik bunların hepsini suluğuna katmamı istemişti... Aynı yer olmadığının bilincindeyim ama siz yine de dikkat edin....
aynı yer değil ama onlara güvenmekten başka şansım yok. hayvanın dışkısı baya düzeldi

Oyla 0
Dış parazitten dolayı kaşıma, kanatma olabilir. Vilmectin türevi etkili bir ilaç deneyiniz.

Oyla 0
Dış parazitten dolayı kaşıma, kanatma olabilir. Vilmectin türevi etkili bir ilaç deneyiniz.
Öyle bir şey değil. Bir kaç yerinde rastladım kanlı kanlı hayvanın tüy dipleri derisinden mi kaynaklı bilemedim. Tam anlayamadım. İlacın yan etkisi olabilir mi? Tüyleri yeniden çıkar mı boncuğumun? çünkü kanat altındaki tüm tüyleri dökülmüş bacaklarda da dökülmeler var. Bit yok. Tüylerini yeniliyor olabilir ama kök de yok öyle.

Oyla 0
Öyle bir şey değil. Bir kaç yerinde rastladım kanlı kanlı hayvanın tüy dipleri derisinden mi kaynaklı bilemedim. Tam anlayamadım. İlacın yan etkisi olabilir mi? Tüyleri yeniden çıkar mı boncuğumun? çünkü kanat altındaki tüm tüyleri dökülmüş bacaklarda da dökülmeler var. Bit yok. Tüylerini yeniliyor olabilir ama kök de yok öyle.

Parazit kaynaklıda olabilir, ilacın dozajıda fazla gelmiş ve yan etki yapmış olabilir. İki parmak suya kaç damla baytril damlatıyorsunuz?

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...