ilaç önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GülşahKandemir

Forum Sakini
Boncuğum 5 gün önce bir tane kızgınlık yumurtası attı. O günden beri durgun halsiz. Çok su tüketiyor. Dışkısı neredeyse bir aydır aynı. Karnına doğru sürekli kafasını eğip bakmaya başladı. Çok sıcak olmamasına rağmen azını sürekli açıp kapatmaya bile başladı. Boncuğumu kurtarmak istiyorum. Bu hayvanın hastalığına dair bilgisi olan varsa bana ilaç önerebilir mi? ( yumurta çıkarmadan önce zeytinyağı ile karnına baskı yapmıştık her yerine bulaştı ama tüylerindeki o yağ hala geçmedi )

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba, ilaç kullanmayı kesiniz. Antibiyotikler genelde 4-6 gün arası kullanılır en fazla. Çok nadir durumlarda ilaç devam edilir oda sizin kuş için gerekli görünmüyor bence. 3 gün probiyotik ve sonrasında 2 gün vitamin veriniz.

Oyla 0
Merhaba, ilaç kullanmayı kesiniz. Antibiyotikler genelde 4-6 gün arası kullanılır en fazla. Çok nadir durumlarda ilaç devam edilir oda sizin kuş için gerekli görünmüyor bence. 3 gün probiyotik ve sonrasında 2 gün vitamin veriniz.
Tamamdır bugün kesiyorum öyleyse. Veterineri aradım kuşumun tüy dökümü için mevsimsel tüye girmiş olduğunu söyledi ama hayvanda bildiğin çıplaklık söz konusu. Neyse 6 gün kullandım zaten bugün kesiyorum. Ahmet bey vitamini bitene kadar kullanmamı söylemişti ne yapsam bilemedim.

Oyla 0
Doğan bey ben veterineri tekrardan aradım içim rahat etmediği için. Bu ilacı 3 gün daha kullanmamı söylüyorlar yarıda kalmaması için. İlaçlı suya ayriyetten probiyotik, toz vitamin ve sıvı bir vitamin kullanıyordum. Bu toz olanın içinde ishal durumundan dolayı toz vitaminden de koymuş. İshali geçtiyse bunu kullanmayı kesebilirsiniz dedi ama ilaca devam etmemi söyledi.

Oyla 0
Doğan bey ben veterineri tekrardan aradım içim rahat etmediği için. Bu ilacı 3 gün daha kullanmamı söylüyorlar yarıda kalmaması için. İlaçlı suya ayriyetten probiyotik, toz vitamin ve sıvı bir vitamin kullanıyordum. Bu toz olanın içinde ishal durumundan dolayı toz vitaminden de koymuş. İshali geçtiyse bunu kullanmayı kesebilirsiniz dedi ama ilaca devam etmemi söyledi.
Kanamalar için ne yorumu yaptı ?

Oyla 0
Doğal dökümlerde kan olmamalı bence bilen daha iyi bilir
İlaç kullandığımdan beri tek iyi olan şey hayvanın dışkısının düzelmesi. Hayvan hala keyifsiz stresli gibi görünüyor. Bunu nasıl geçireceğimi anlayamadım. Ötüyor falan ama mutsuz gibi bir durum söz konusu. Acaba zeytin yağından dolayımı döküyor tüylerini çünkü dökülen tüylerin hepsi yapış yapış.

Oyla 0
İlaç kullandığımdan beri tek iyi olan şey hayvanın dışkısının düzelmesi. Hayvan hala keyifsiz stresli gibi görünüyor. Bunu nasıl geçireceğimi anlayamadım. Ötüyor falan ama mutsuz gibi bir durum söz konusu. Acaba zeytin yağından dolayımı döküyor tüylerini çünkü dökülen tüylerin hepsi yapış yapış.
Dışkısına kadar görsel atmanız iyi olabilir

Oyla 0
Dışkısına kadar görsel atmanız iyi olabilir
Atarım çekip. Ben bu ilacı en iyisi üç gün daha kullanayım bir bildikleri vardır herhalde :D Bu tozuda kullanayım çünkü içinde probiyotik aminoasit falan varmış. Ondan sonrada vitamini sade veririm. Kanama olursa bir daha oksijenli su sürerim napayım bende ortada kaldım :(

Oyla 0
Atarım çekip. Ben bu ilacı en iyisi üç gün daha kullanayım bir bildikleri vardır herhalde :D Bu tozuda kullanayım çünkü içinde probiyotik aminoasit falan varmış. Ondan sonrada vitamini sade veririm. Kanama olursa bir daha oksijenli su sürerim napayım bende ortada kaldım :(
vitamin diye verdikleri bu ise Canvit Aminosol Vitamin ve Aminoasit Solüsyonu 150 ML zaten içinde aminoasit var..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Arkadaşlar link olarak değil de isim olarak eklemeye gayret gösterelim. Düzeltmeler yapıldı.

*İlaç kullanımı size bağlı biraz. Kuşu inceleyen veteriner hekim. Biz sadece düşüncelerimizi belirtebiliriz. Vitamin bitene kadar dediği de büyük ihtimal sürece yayılmış bir bitirme durumudur. Bu şekilde kullanılabilir tabi ki. İlaçla aynı anda probiyotik verilmesi pek uygun olmaz çünkü bazı etkenleri bağlıyor. Kum + kalamarda verilmez.

Oyla 0
Arkadaşlar link olarak değil de isim olarak eklemeye gayret gösterelim. Düzeltmeler yapıldı.

*İlaç kullanımı size bağlı biraz. Kuşu inceleyen veteriner hekim. Biz sadece düşüncelerimizi belirtebiliriz. Vitamin bitene kadar dediği de büyük ihtimal sürece yayılmış bir bitirme durumudur. Bu şekilde kullanılabilir tabi ki. İlaçla aynı anda probiyotik verilmesi pek uygun olmaz çünkü bazı etkenleri bağlıyor. Kum + kalamarda verilmez.
Amacım içeriğine ulaşılabilinmesiydi teşekkürler

Oyla 0

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.38.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.38.jpeg
    104.8 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.35.15.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.35.15.jpeg
    122.2 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (1).jpeg
    98.3 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (3).jpeg
    159.7 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 16.36.37 (2).jpeg
    123.1 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0

kum kalamar var fakat hastalandığından beri yemiyor gagalamıyor.

Oyla 0
Dışkılar hala tam olarak düzelmemiş gibi görünüyor kuşun tüyleri ıslak gibi veya ne bileyim bir şeylerle kaplı gibi. Tüyleri kötü dökülmüş bence kesinlikle mevsimsel değil . Özvet bana karaciğerden dolayı tüy dökebilir demişti ama o dökme bu şekilde mi bilmiyorum

Oyla 0
Dışkılar hala tam olarak düzelmemiş gibi görünüyor kuşun tüyleri ıslak gibi veya ne bileyim bir şeylerle kaplı gibi. Tüyleri kötü dökülmüş bence kesinlikle mevsimsel değil . Özvet bana karaciğerden dolayı tüy dökebilir demişti ama o dökme bu şekilde mi bilmiyorum
kanatlarının altında hiç yok. çok garip ya bu zeytinyağından sonra böyle oldu hayvan

Oyla 0
kanatlarının altında hiç yok. çok garip ya bu zeytinyağından sonra böyle oldu hayvan
Zeytinyağı belki de sahteydi belki de PH değeri düşük (asidik ) olduğu için oldu bilemiycem ama zeytinyağına bulayacak halinizde yok kuşu en fazla altına sürdüğünüzü düşünüyorum , ancak kuşun kafa tüylerine kadar kirlenmiş görünüyor

Oyla 0
Zeytinyağı belki de sahteydi belki de PH değeri düşük (asidik ) olduğu için oldu bilemiycem ama zeytinyağına bulayacak halinizde yok kuşu en fazla altına sürdüğünüzü düşünüyorum , ancak kuşun kafa tüylerine kadar kirlenmiş görünüyor
Altına sürdük ama bi şekilde bulaşmıştı bazı yerlerine. Kafasınıda temizlerken alt taraflara götürdüğü içinde bulaşmış olabilir. İnşallah dediğiniz gibi karaciğer sorunu yoktur. Bir daha kontrole götürmeyi düşünüyorum zaten.

Oyla 0
Tüy dökülmesi bence yoğun antibiyoitk yada vitamin kullanımıyla alakalı. Şöyleki bu antibiyotikler fazla kullanıldığında mantarı çoğaltır ve mantarın çoğalması tüy dökülmesine sebep olur. Mantarın tüylere doğrudan etkisi vardır tecrübeyle sabittir. Yada vitamin fazlalığından da tüyleri dökülmüş olabilir. @GülşahKandemir herşeyin fazlası zarardır gel sen bizi dinle antibiyotik ve vitamin kullanmayı bırak ;)

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...