ilaç önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GülşahKandemir

Forum Sakini
Boncuğum 5 gün önce bir tane kızgınlık yumurtası attı. O günden beri durgun halsiz. Çok su tüketiyor. Dışkısı neredeyse bir aydır aynı. Karnına doğru sürekli kafasını eğip bakmaya başladı. Çok sıcak olmamasına rağmen azını sürekli açıp kapatmaya bile başladı. Boncuğumu kurtarmak istiyorum. Bu hayvanın hastalığına dair bilgisi olan varsa bana ilaç önerebilir mi? ( yumurta çıkarmadan önce zeytinyağı ile karnına baskı yapmıştık her yerine bulaştı ama tüylerindeki o yağ hala geçmedi )

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 28

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Merhaba Ümit bey. Powermax mama elime ulaştı. Saklama kabına koydum fakat dışarıda mı yoksa buzdolabında mı saklayım bilemedim. Siz nerede saklıyorsunuz?

Ben mamayı ve yemi cam kavanozda ve buzdolabında saklıyorum. Hatta vitamini, probiyotiği, ilaçları dahil hepsini buzdolabında muhafaza ederim. Sizede tavsiye ediyorum ne varsa buzdolabına koyun. Sebebide raf ömrünü uzatırsınız. Özellikle probiyotiğin raf ömrünü 2 katına çıkarırsınız bu şekilde, diğerlerinide tabiki.

Cam kavanoz ise hava almaz ve içindeki ürün bayatlamaz ve daha sağlıklıdır. Buz dolabının birde şöyle bir artısı var; dışarıdaki yemler de, mamalar da vs. mantar üreme olasılığı yüksektir. Dolayısıyla kuşlar iç mantara ve kursak mantarına yakalanabilirler. Mantarlar sıcak ve nemli ortamları sever ve ürer ;)

Oyla 0

GülşahKandemir

Forum Sakini
Ben mamayı ve yemi cam kavanozda ve buzdolabında saklıyorum. Hatta vitamini, probiyotiği, ilaçları dahil hepsini buzdolabında muhafaza ederim. Sizede tavsiye ediyorum ne varsa buzdolabına koyun. Sebebide raf ömrünü uzatırsınız. Özellikle probiyotiğin raf ömrünü 2 katına çıkarırsınız bu şekilde, diğerlerinide tabiki.

Cam kavanoz ise hava almaz ve içindeki ürün bayatlamaz ve daha sağlıklıdır. Buz dolabının birde şöyle bir artısı var; dışarıdaki yemler de, mamalar da vs. mantar üreme olasılığı yüksektir. Dolayısıyla kuşlar iç mantara ve kursak mantarına yakalanabilirler. Mantarlar sıcak ve nemli ortamları sever ve ürer ;)
Cam kavanozda tutuyordum eskiden kurtlanma olmuştu. Buzdolabında da nem oluyor ya o yüzden sorayım dedim. Yemler hep buzdolabında. Olmadı vitamin ve mamaları da oraya koyayım. Teşekkürler :)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, konunuzu kitliyorum Gülşah hanım. Konu içeriği değişmeler gösterdiğinden Yeni bir konu açarak diğer durumlar için destek talep edebilirsiniz.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...