ilaç önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GülşahKandemir

Forum Sakini
Boncuğum 5 gün önce bir tane kızgınlık yumurtası attı. O günden beri durgun halsiz. Çok su tüketiyor. Dışkısı neredeyse bir aydır aynı. Karnına doğru sürekli kafasını eğip bakmaya başladı. Çok sıcak olmamasına rağmen azını sürekli açıp kapatmaya bile başladı. Boncuğumu kurtarmak istiyorum. Bu hayvanın hastalığına dair bilgisi olan varsa bana ilaç önerebilir mi? ( yumurta çıkarmadan önce zeytinyağı ile karnına baskı yapmıştık her yerine bulaştı ama tüylerindeki o yağ hala geçmedi )

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.27.jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-17 at 09.35.28.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 28
Tamam kuşun durumu stabilse kullanma şimdilik. Ve bu arada beslenmesine de daha çok özen göster güçlensin iyice. Sebzeli yumurta maması yap haftada 2 kere falan. Kuşun durumu kötüleşirse tekrar yazarsın konuya yardımcı oluruz. Ama benim dediğim ilaç elinde hazır bulunsun ne olur ne olmaz...
Hazır mama almayı düşünüyorum. Hangi markayı önerirsiniz? evet stabil durumu şuan. beslenmesinde de yulaftır dal darıdır her şeyi var yiyorda :)

Oyla 0
Hazır mama almayı düşünüyorum. Hangi markayı önerirsiniz? evet stabil durumu şuan. beslenmesinde de yulaftır dal darıdır her şeyi var yiyorda :)

Powermax klasik mama tavsiye ederim. Güzel bir mamadır. Ben genelde kendim yapıyorum ama arada değişiklik olsun diye powermax kullanıyorum.

Oyla 0
Powermax klasik mama tavsiye ederim. Güzel bir mamadır. Ben genelde kendim yapıyorum ama arada değişiklik olsun diye powermax kullanıyorum.
Ben de bunca zamandır kendim yapıyordum da içerik olarak az olduğunu düşündüğümden hazır olanlardan kullanmaya karar verdim.
Birde hangi siteden önerirsiniz? skt si yeni olan arıyorum

Oyla 0
Ben de bunca zamandır kendim yapıyordum da içerik olarak az olduğunu düşündüğümden hazır olanlardan kullanmaya karar verdim.
Birde hangi siteden önerirsiniz? skt si yeni olan arıyorum

Google'a powermax mama yazın. En üstte powermax'ın kendi sitesi çıkıcak ben oradan sipariş veriyorum. Yalnız bu aralar kargolarda gecikme oluyor bir hafta sürer gelmesi :)

Oyla 0
Google'a powermax mama yazın. En üstte powermax'ın kendi sitesi çıkıcak ben oradan sipariş veriyorum. Yalnız bu aralar kargolarda gecikme oluyor bir hafta sürer gelmesi :)
Powermax'ın diğer vitamin ürünleri iyimidir sizce? Kuşum şuan tüy dökümünde ve tüylerinin yeniden çıktığını gördüm. B kompleksi yada sadece biotin olan iyimidir? elimde multivitamin var gerek var mı başka ürün kullanmama?

Oyla 0
Powermax'ın diğer vitamin ürünleri iyimidir sizce? Kuşum şuan tüy dökümünde ve tüylerinin yeniden çıktığını gördüm. B kompleksi yada sadece biotin olan iyimidir? elimde multivitamin var gerek var mı başka ürün kullanmama?
Genel anlamda powermax ürünlerini kullanmıyorum ve kullanacağımı sanmıyorum. Vitaminlerini kullanmadım lakin son zamanlarda benzer içeriğe sahip çok fazla vitamin paketliyor firmalar. Hobipet olsun, akyol olsun burası ya da diğer siteler olsun. Ben yerinizde olsam uluslararası bilinen bir markanın ürününü kullanmaya yönelirdim. Örneğin E Vit. 60 tl demiş 100 gr. için fakat içeriği baz alındığında quiko forte e 250 gr. 40 TL ve çok daha kapsamlı ve değerleri iyi. Mantıken düşününce alınması gereken ürün belli :)
Ayrıca öneririm kullanıyorum Bio ürünüyle birlikte.

Oyla 0

Normal zamanda multivitamin yeterli başka birşeye gerek yok. Ancak tüy zamanı B kompleks öneririm tabiki. Powermax'ın bütün ürünlerine güveniyorum ve kullanırım. Vitamin olsun probiyotik olsun kalitelidir ve kullanabilirsiniz gönül rahatlığıyla. B kompleks yeterli ayrıyetten biotine gerek yok. Zaten b kompleksin içinde biotinde var bazıları ekstra biotin kullansada bence gerek yok.

Oyla 0
Genel anlamda powermax ürünlerini kullanmıyorum ve kullanacağımı sanmıyorum. Vitaminlerini kullanmadım lakin son zamanlarda benzer içeriğe sahip çok fazla vitamin paketliyor firmalar. Hobipet olsun, akyol olsun burası ya da diğer siteler olsun. Ben yerinizde olsam uluslararası bilinen bir markanın ürününü kullanmaya yönelirdim. Örneğin E Vit. 60 tl demiş 100 gr. için fakat içeriği baz alındığında quiko forte e 250 gr. 40 TL ve çok daha kapsamlı ve değerleri iyi. Mantıken düşününce alınması gereken ürün belli :)
Ayrıca öneririm kullanıyorum Bio ürünüyle birlikte.

Hocam bu mesajınızdan bir çok kişi gibi sizinde yerli ürünleri hor gördüğünüzü anladık :) Firma sahibi gayet bilgi birikimi ve tecrübesi yüksek birisidir. Tanırsınız gerçi behzat tiğiz. Ve ben kendisine güvenirim. İthalse kalitelidir mantığından kurtulun artık hocam bir çok yerli üretici işin hakkını veriyor kaliteli ürünler üretiyorlar. İthal ürünlerde de bir çok sıkıntı var sahteleri gırla dolaşıyor piyasada, ayrıca hadi orjinal diyelim bu ürünler buraya gelene kadar üretici firmanın depolarında bekliyor, daha sonra gümrük depolarında bekliyor ithalatçı firmanın depolarında bekliyor yani uzun bir süre sonra bizim elimize ulaşıyor bu yüzden gerek yem olsun gerek mama olsun (heleki nemli mamalar) gerekse vitamin helede probiyotik olsun bozuluyor/bayatlıyor hocam. O yüzden diyorumki yerli malı yurdun malı alalım verelim ekonomiye can verelim, Parayı bizim insanımız kazansın ;)

Oyla 0
Normal zamanda multivitamin yeterli başka birşeye gerek yok. Ancak tüy zamanı B kompleks öneririm tabiki. Powermax'ın bütün ürünlerine güveniyorum ve kullanırım. Vitamin olsun probiyotik olsun kalitelidir ve kullanabilirsiniz gönül rahatlığıyla. B kompleks yeterli ayrıyetten biotine gerek yok. Zaten b kompleksin içinde biotinde var bazıları ekstra biotin kullansada bence gerek yok.
Elimde sera multivitamin var ve veterinerin verdiği vitaminler. Sanırım b kompleksi yok verdiklerinde. İlaç kullanımı sonrası olduğu için hala vitamin katıyorum suluğuna. Ha unuttum bir ürün daha var bemiks ampül diye bir vitamin almıştım eczaneden burada bir üyenin tavsiyesiyle. Ama pek kullanasım yok onu. Önemli olan skt si. Bekletilmiş ya da bozuk ürün göndermiyorlarsa sipariş edeceğim b kompleksini mama ile birlikte :)

Oyla 0
Elimde sera multivitamin var ve veterinerin verdiği vitaminler. Sanırım b kompleksi yok verdiklerinde. İlaç kullanımı sonrası olduğu için hala vitamin katıyorum suluğuna. Ha unuttum bir ürün daha var bemiks ampül diye bir vitamin almıştım eczaneden burada bir üyenin tavsiyesiyle. Ama pek kullanasım yok onu. Önemli olan skt si. Bekletilmiş ya da bozuk ürün göndermiyorlarsa sipariş edeceğim b kompleksini mama ile birlikte :)
Kuşunuz nijier seçmiyorsa rahatlıkla alın derim ama benim ki gibi eşşeklik yapıp gidip nijer peşindeyse sıkıntı :/ ben sunmadan önce mecbur alıyorum nijerleri tek tek

Oyla 0
Güncel dışkılarıda ekledim. Herhangi bir sorun var mı sizce? İdrar pek yok gibi ama yinede ıslaklık var

Ekli dosyalar

• _20200531_152717.JPG
    _20200531_152717.JPG
    279.1 KB · Görüntüleme: 6
  • _20200531_152651.JPG
    _20200531_152651.JPG
    369.1 KB · Görüntüleme: 6
  • _20200531_153614.JPG
    _20200531_153614.JPG
    521.3 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0

Bemiks ampul benimde önerdiğim bir ürün ancak çok güçlü bir ürün olduğu için sadece tüy hastası kuşlar için öneriyorum. Arada birde kullanılabilir tabiki tam dolu suluğa 3 damla yeterli...

Oyla 0
Kuşunuz nijier seçmiyorsa rahatlıkla alın derim ama benim ki gibi eşşeklik yapıp gidip nijer peşindeyse sıkıntı :/ ben sunmadan önce mecbur alıyorum nijerleri tek tek

Bırak yesin hayvancağız nijerleri enerji alır biraz zaten okadarda çok nijer yok ürünün içinde bence...

Oyla 0
Bemiks ampul benimde önerdiğim bir ürün ancak çok güçlü bir ürün olduğu için sadece tüy hastası kuşlar için öneriyorum. Arada birde kullanılabilir tabiki tam dolu suluğa 3 damla yeterli...
O halde boş yere powermax b vitaminini almaya gerek yok :D Bunu kullanayım elimde varken eğer iyi gelicekse. Çünkü hayvanın tüyleri çok döküldü belli yerlerinde

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...