İlk yumurta sonrası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ixs54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ixs54

iyikus.com Üyesi
Merhaba ilk yumurta dün geldi bugün kuş cik halsiz sürekli gözlerini kapıyor acaba neyi vardır videosu aşağıda.nefes alıp verirken poposu çok havaya kalkıyor

Merhaba ilk yumurta dün geldi bugün kuş cik halsiz sürekli gözlerini kapıyor acaba neyi vardır videosu aşağıda.nefes alıp verirken poposu çok havaya kalkıyor

Gaga altında tuyleride dökülmüş

Oyla 0
Çok bitkin. Yumurta sıkışması durumunu anlamak adına youtube de bu tip videoları izleyiniz. Eğer elinizde kalsiyum ve d3 içerikli bir ürün varsa veriniz. Yumurtaya yatmıyor değil mi şuan?

Oyla 0

[URL

Merhaba
Biz kuluckada sizden 1 hafta ondeyiz. 5. Yumurtadayiz.
Ikinci yumurta oncesi henuz kuluckayada yatmadigi icin sizinkine benzer sekilde benim disi kusumda kafesin zemininde bu sekilde sayikliyordu. Hep hu sekilde kabarik mi duruyor? Yem mama ve kullandiginiz ilave gida vitaminler varsa onlari da yazarsaniz diger arkadaslar da yardimci olacaktir

Oyla 0
Bitkin evet yumurta maması verdim yumurtaya yatıyor arada çıkıyor biraz toparlanır gibi geldi ama halsiz hala.ikinci yumurtayı.yarin alırsak ins toparlanır biraz

Oyla 0
Bitkin evet yumurta maması verdim yumurtaya yatıyor arada çıkıyor biraz toparlanır gibi geldi ama halsiz hala.ikinci yumurtayı.yarin alırsak ins toparlanır biraz
Bazı kuşlar her gün yumurtluyor, arasının 2 gün olması şart değil. O yüzden poposunu kontrol etmenizde fayda var. Kabarması vs bu sebepten olabilir

Oyla 0
Kuluçka dönemlerinde ani ölümler çok sık olabiliyor. Eğer çevrenizde kuş üreten yakın biri varsa mutlaka iletişime geçiniz acil bir durum olma ihtimaline karşı. Yattığı yumurta dolu olabilir.

Oyla 0
İzlediğim videolara gore yumurta sıkışması olduğunu sanıyorum. Mecburen işe geldim akşam eğer yumurta halen yoksa müdahale edeceğim. Eniştem anlar kuşlardan ama şansa bakki şuan korona maalesef

Oyla 0
İzlediğim videolara gore yumurta sıkışması olduğunu sanıyorum. Mecburen işe geldim akşam eğer yumurta halen yoksa müdahale edeceğim. Eniştem anlar kuşlardan ama şansa bakki şuan korona maalesef
Kendiniz müdahale etmeyin, veterinere götürün bence. Yumurtayı kırabilir ya da kuşun makatına zarar verebilirsiniz. Hatta izin alıp eve gitme ihtimaliniz varsa ihmal etmeyin, dışkı yapamadığı için başka sorunlar yaşayabilir. Tecrübe gerektiren bir sorun maalesef

Oyla 0
Arkadaşlar tekrar merhaba aksam eve gelince poposunda yumurta kontrolü yaptım. Elime yumurta ya da bir şişlik gelmedi. Poposuna zeytinyağı damlattim ağzına bir damla zeytinyağı verdim. Başındaki tüyler dökük sürekli kabarık sanki hasta gibi. Kendine gelmesi için daldari ve cimlenmis buğday verdim. Biraz yemeye başladı. Dişi kuşun yuruyecek halı yok ama bu kuşlar icden değişik hayvanlar. Gözümün önünde ciftlestiler bu halde:) sanırım ilk yumurta kızgınlık yumurtası oldu. Zaten ilk kuluçka. Yuvaligi kaldırmayım mi dışı kusun toparlanması için napayım teşekkürler

Oyla 0
Yavrum sabah folluktaydi baktım yatıyordu kipirdandi bir dk sonra tekrar baktım ölmüş. Çok kötü oldum ben mi bakamadım diye. Erkek kuşum yalnız kaldı. Bir daha eş almam sanırım vicdanım kötü oldu

Oyla 0
Başınız sağ olsun. Dişi kuluçka için kondisyonlu değilmiş diyelim. Kuşlar için uygun ve sağlıklı eş daima gerekli bence.

Oyla 0
Başınız sağ olsun. Dişi kuluçka için kondisyonlu değilmiş diyelim. Kuşlar için uygun ve sağlıklı eş daima gerekli bence.
Daha ilk aldığımda göğüs kemiği elime gelmişti. Çok zayıftı. Fakat sanırım benimde acemiligim. Yumurta maması mineral blok kalamar eksik etmedim ama yetmedi demekki. Bugün hep yüksek sesle çağırdı erkek kuşum.aksama kadar susmadı. Yeni bir eş almak en mantıklisi gibi.

Oyla 0
acemilikle alakası pek yok, bazı kuşlarda kalsiyum/mineral veya bakım eksikliği olmasa da yumurta sıkışması olabilir. bu durumda yapılması gereken kuşu ACİLEN tecrübeli bir yetiştirici veya varsa kanatlı hekimine götürmektir, yukarıda da defalarca kez yazılmış. bazi şeylerin ciddiyeti tecrübeli ederek anlaşılabiliyor maalesef. başınız sağolsun

Oyla 0
Hala içim kötü çünkü ölen dışı kuşum çok anacildi:( Dün yeşil bir dişi aldım bugün erkeği iki defa üstünde gördüm. kafa kaşıma yem kusma falan da yok değişik bu kuşlar.yasi hakkında bilgi verir misiniz

Sol Ayağında problem var yürümesi falan normal bir sıkıntı yaşatır mi

Oyla 0
genç, hazır bir dişi. Ayak ise anlık olarak öyle koymuş olabileceği gibi arka parmağını verimli kullanamıyor da olabilir.

Oyla 0