İshal, anormal dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yumoş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yumoş

Forum Sakini
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben bu kuşu dün aldım. 45-50 günlük olduğu söylendi. Gayet tatlı ama korkak bi kuş. Sorun şu ki petshoptan alırken de farketmiştim popsuna dışkı yapışmıştı ben bunu göze alarak bu kuşu aldım. Çünkü eğer hastaysa orda ölecekti en azından ben elimden geleni yapabilirim diye düşündüm. Hareketi yerinde ama dışkısı resimde eklediğim gibi. Suyuna probiyotik koydum düne göre daha iyi dışkısı. Acaba geçici bir şey midir yoksa hastalık olabilir mi

Ekli dosyalar

• E5EF1884-2CCD-4B0A-B917-6BA238D9F228.jpeg
    E5EF1884-2CCD-4B0A-B917-6BA238D9F228.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 48
  • 7908407B-2063-4938-A73D-4B1862C58C69.jpeg
    7908407B-2063-4938-A73D-4B1862C58C69.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 49
  • D0587137-093D-4D8E-ADE9-26C00A24448F.jpeg
    D0587137-093D-4D8E-ADE9-26C00A24448F.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 47
  • F34AC596-C88A-40DF-85B4-F5C8895D601E.jpeg
    F34AC596-C88A-40DF-85B4-F5C8895D601E.jpeg
    995.4 KB · Görüntüleme: 50
Sormayın bende şaşırmıştım zaten bu kadar kolay bulduguma... duyarlı oldugu iki etken maddeli ilaçta ellerinde yoktu. Beşeri ilaç için veteriner reçete yazdı eczane veterinerin o ilacı yazamayacagını söyledi. Sağlık ocagına da yazdıramam çünkü hekimim o şekilde ilaç yazmıyor. Mecburen internetten sipariş vericem. Alabileceğim güvenilir bir yer var mı
Sadece kendi aile hekiminize gitmek zorunda değilsiniz. Sağlık ocağından başka bir hekime de randevu alabilirsiniz. Tırnak kırığı bile olsa önce kendi rahatsızlığınız için gittiğinizi söyleyip böyle böyle de bir durum var diyerekten rica ederseniz yüksek ihtimal antibiyotiği reçete edeceklerdir. Hiç olmadı eczaneleri kapı kapı dolaşın içlerinden elbet bir tanesi iyi niyetinizi anlayıp ilacı verebilir. Bir de merak ettim veterinerde iki etken maddeli ilaç yoktu eyvallah ama ne yaptılar ne dediler de bu ilacı verdiler?

Oyla 0
Sadece kendi aile hekiminize gitmek zorunda değilsiniz. Sağlık ocağından başka bir hekime de randevu alabilirsiniz. Tırnak kırığı bile olsa önce kendi rahatsızlığınız için gittiğinizi söyleyip böyle böyle de bir durum var diyerekten rica ederseniz yüksek ihtimal antibiyotiği reçete edeceklerdir. Hiç olmadı eczaneleri kapı kapı dolaşın içlerinden elbet bir tanesi iyi niyetinizi anlayıp ilacı verebilir. Bir de merak ettim veterinerde iki etken maddeli ilaç yoktu eyvallah ama ne yaptılar ne dediler de bu ilacı verdiler?
Alt altaya karıştırmışlar. 4 eczaneye gittim hiçbiri veremeyiz dedi. Corona tedavisinde kullanılan bi ilaç oldugu için sıkıntılı sanırım. Kendi aile hekiminden başkasına gidilmiyor diye biliyorum aynı şehir içindeyken. Keşke herkes sizin kadar iyi niyetli olsa ama ben pazartesi şansımı yinede deneyeceğim tabiki. Sekerpeti de aradım bu arada geri dönüş olmadı

Oyla 0
Kuşlar için demiyorum, tüm hayvanlar için şu ilaçlara ulaşmanın bir kolay yolu olmalı. Ben de kuşum için tek tek veterinerlere sorup ilaç arıyorum, internette sürekli araştırma yapıyorum vs. Bu kadar zor olmamalı bu ilaçları almak, bu ilaçlara erişmek. Umarım ileride çözülür bu sorun.

Oyla 0
Arkadaşlar. Çoğu yere sordum. Covitte kullanıldığı için depolarda bile yokmuş hekim yazsa bile yok. Benim başka kullanabileceğim bi ilaç yok mu az duyarlılar bi işe yaramaz mı

Oyla 0
Ben moksefeni buldum. Sağlık ocağı kapalı oldugu için veterinere gidip veteriner reçetesi yazdırarak ilacı alabildim. Moksefen 400mg tablette dozaj ne kadar olmalı

Oyla 0
Ben moksefeni buldum. Sağlık ocağı kapalı oldugu için veterinere gidip veteriner reçetesi yazdırarak ilacı alabildim. Moksefen 400mg tablette dozaj ne kadar olmalı

ilaç bulma konusunda çabanız inanılmaz

ilacın dış kabuğunu soyup atın, ilacı ezip tam dolu suluğa mercimek tanesi kadar ekleyip iyice karıştırın, ilaçlı suyu 12 saatte 1 tazeleyin, 3 gün sonra durum güncellemesi yapın. 5-7 güne kadar kullanılabilir

ilaç kullandığınız sürece kafesteki kalsiyum kaynaklarını ( kalamar, kum, gaga taşı) çıkarın, market ya da damacana suyu kullanın

Oyla 0
mantar ilacını (amfoterisin-b) şimdiden temin etmeye çalışın, antibiyotik sonrası kullanılacak

ilaveten, ilaçlar sonrası kaliteli bir probiyotik takviyesi kullanmanız çok iyi olur, bakteri ve mantarlar ölünce oluşacak boşluğu yararlı bakterilerle doldurmak gerekir

Katilmakla birlikte şu siralar sekerpet de amfoterisin b bulunuyor. Sitesinde bulamazsaniz Facebook üzerinden takip ediniz

Oyla 0
mantar ilacını (amfoterisin-b) şimdiden temin etmeye çalışın, antibiyotik sonrası kullanılacak

ilaveten, ilaçlar sonrası kaliteli bir probiyotik takviyesi kullanmanız çok iyi olur, bakteri ve mantarlar ölünce oluşacak boşluğu yararlı bakterilerle doldurmak gerekir
Onu da araştırmaya başladım ama bölünmemiş halini alma imkanım yok. Bölünmüş şekilde bulmaya çalışıcam

Oyla 0
A2A208EF-D6FC-497C-9E13-9E9549BCE00A.jpegGüncelleme...
Bugün 4. Gün olucak dışkıda son durum böyle. Değişen bi şey yok gibi geldi bana. Hareketi iştahı zaten iyiydi onlarda aynı şekilde

Oyla 0
Mutlaka devam edin. Dışkıda değişim başlamış. İlaçtan kaynaklı ton boyama var

Oyla 0
31F9B54B-A96A-4B7C-8C09-9EEFBF449818.jpeg7.Günün başlangıcında son durum bu şekilde. Söylediğiniz mantar ilacını bölünmüş şekilde bulamadım ne yazık ki. Triflucana yarın başlamayı düşünüyorum uygun mudur sizce

Oyla 0
Kuşta biraz kabızlık durumu var gibi. 2 gün ara verip elektrolit, probiyotik ya da vitamin desteği veriniz. Ardından triflucan başlanabilir. Dışkılar olduka toparlamış maşallah

Oyla 0
Kuşumda moksefen sonrası 7 gün triflucan kullandım pazar gün sondu. 2 gün vitamin verdim bugün de b vitamini koydum tüy döküp çıkardığı için. Anlamadığım şey bazı dışkıları renk bırakıyor bazıları bırakmıyor resimde görünen şekilde ki yeşil iz bırakan dışkıyı uzun zamandır yapmıyordu. Dışkı formuda normale dönmedi neşesi yine yerinde. inşallah probiyotik sonrası tamamen düzelir. Ek olarak aşırı derecede kakasını yeme isteği var koşuyor resmen yemek için02C5DC7E-5137-4C27-89D7-F34A0C21B013.jpeg

Oyla 0