İshal olan kuşum için yardım

Ponpon

Forum Sakini
Merhaba İyikus.com ailesi. Bu albino kuşum dün akşamdan ber durgun, dışkısının resmini ekliyorum. Henüz bi ilaç başlamadım, suyuna probiyotik koydum. Önerileriniz neler olur?

Ekli dosyalar

• B2C911E2-E681-47B5-B32A-AA69FBA52658.jpeg
    B2C911E2-E681-47B5-B32A-AA69FBA52658.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 41
  • image.jpg
    image.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 43

benim görüşüm tolisan başlayabilirsiniz. ancak elinizde fazlaca ilaç seçeneği var, acele etmeyin, birazdan tecrübeli arkadaşlar da bakıp yorum yapar. kuşun duruşu ilk yazdığınız kadar kötü değil

bu arada kuşunuzu gerekirse mamayla besleyin bir şekilde, internette tarifler var

Oyla 0
benim görüşüm tolisan başlayabilirsiniz. ancak elinizde fazlaca ilaç seçeneği var, acele etmeyin, birazdan tecrübeli arkadaşlar da bakıp yorum yapar. kuşun duruşu ilk yazdığınız kadar kötü değil

bu arada kuşunuzu gerekirse mamayla besleyin bir şekilde, internette tarifler var
Teşekkür ederim evet daha iyi şu an için dışkısı kötü ama. A21 mama var elimde onu vermeye çalışayım.

Oyla 0
Tolisan başlamanızı öneririm bende. Eğer başlanmayacaksa iç mantar için kullanılabilecek triflucan türevi bir ilaçla başlamanızı önereyim. Deneme yanılma olacak belki ama ilk ürün ombi mix olduğundan eleyecektir bir çoğunu

Oyla 0
Tolisan başlamanızı öneririm bende. Eğer başlanmayacaksa iç mantar için kullanılabilecek triflucan türevi bir ilaçla başlamanızı önereyim. Deneme yanılma olacak belki ama ilk ürün ombi mix olduğundan eleyecektir bir çoğunu
Merhaba son dışkısını yine zorlanarak yaptı, kokusuz, yapış yapış sümüksü bi dışkı

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 23
Oyla 0
Tekrar edecek mi merak ediyoruz. Mukozaya zarar verebilecek bir ürün verildi mi son günlerde?

Oyla 0
Bakteriyel + koksidiyel bir durum gibi görünüyor. Tollisan yada sulphamezathine başlayabilirsiniz. Tollisan tam dolu suluğa iki pirinç tanesi, sulpha ise tam dolu suluğa 6-7 damla şeklinde kullanılır. İkisinden birini başlayın bence. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek. Üçüncü günün akşamı güncel dışkı resimleri ekleyin ve kuşun genel durumunu yazın...

Not: Kuşun beslendiğinden emin olun. Eğer yem yemiyorsa elle besleme maması yapın...

Oyla 0
Bakteriyel + koksidiyel bir durum gibi görünüyor. Tollisan yada sulphamezathine başlayabilirsiniz. Tollisan tam dolu suluğa iki pirinç tanesi, sulpha ise tam dolu suluğa 6-7 damla şeklinde kullanılır. İkisinden birini başlayın bence. İlaçlı su 6 saatte bir tazelenicek. Üçüncü günün akşamı güncel dışkı resimleri ekleyin ve kuşun genel durumunu yazın...

Not: Kuşun beslendiğinden emin olun. Eğer yem yemiyorsa elle besleme maması yapın...
Dal darısını yemiş, gramaj kontrolü yapacağım yine de. O zaman sulphamezathine başlayayım. Sanırım bişey kaybetmeyiz çok teşekkür ederim, suyu da az içen bir kuş, sulphamezathine ağzına direk damla ile kullanılabilir mi? Ne kadar vermem gerekir?

Oyla 0
Dal darısını yemiş, gramaj kontrolü yapacağım yine de. O zaman sulphamezathine başlayayım. Sanırım bişey kaybetmeyiz çok teşekkür ederim, suyu da az içen bir kuş, sulphamezathine ağzına direk damla ile kullanılabilir mi? Ne kadar vermem gerekir?

Ağızdan damlatmaları ben tavsiye etmiyorum. Yinede siz bilirsiniz. Ağıza bir damla şeklinde uygulayanlar var...

Oyla 0
Merhabalar, Bulutcuk düzelmişti ara ara ishali oluyordu,1 haftadır tekrar kötüleşti En son 2 gün önce sulphamezathine kullandım 3 gün. Daha sonra suyuna entrobac koydum, ancak düzelme yok. Dışkısı mukuslu bir kıvamda, poposuna bulaşıyor. Kusması yok, bulantısı yok, hafif de kokusu var dışkının. Görüntüsü çok anormal sayılmaz ama yapış yapış. Ne önerirsiniz, genel durumu da bazen iyi bazen kötü.

Oyla 0
Dışkısı da böyle sürekli poposuna yapışıyor :(

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Eğer kuşun kabızsa yapılabilecek yöntemlerden bahsedeyim;
1-Öncelikle daha çok K vitamini yönünden zengin besinler verebilirsin ıspanak-brokoli-roka-kıvırcık-salatalık gibi.
2-Divitsol tarzı bir yem premiksi işini görebilir.
3-Anason ve Rezene çayları da kabızlığa iyi geliyor.
4-2 gün probiyotik kullanabilirsin.
5-Lahana ve Şalgam tohumu da kabızlığı azaltıyor.Özellikle lahana tohumu bağırsak parazitleriyle mücadelede doğal yollardan bir tanesi.

Eğer düzelmez ise şırınganın iğnesini çıkarıp poposuna iki damla kadar zeytinyağı sıkabilirsin..

Oyla 0
Kabız olduğunu düşünmüyorum ama, yanlış posta mı yazdın acaba Taha :) kuşumda dirençli barsak enfeksiyonu var, olası etkeni bulup uygun antibiyotik kullanmaya başlamak istiyorum.

Oyla 0