İshal olan muhabbet kuşu probiyotik kullanımı

Mehmet5656

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar ishal olan muhabbet kuşunda probiyotik kullanımı nasıl olmalı? Ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tüye giren muhabbet kuşunun kusması normal midir? Küçük kuş bide ilk tüye girişi. Her zaman kusmuyor. Kafasını sallayarak kusuyor ve iki üç tane kusuyor. Sindirilmemiş yem olarak.çıkardığında baktım koku vs yok sadece dokununca anlıyorum etrafında şeffaf bir sıvı var. Kuş kumu versem olur mu bu problem için( günde bir iki kez yapıyor bu kusmayı)
Probyotik vermeyin
Sabırla ilacın etkisini göstermesi bekleyin hocamın da dediği gibi elektirolik verebilirsiniz
Kuş kumu verebilirsiniz
Salyali mi kusuyor
Ve ne sıklıkla oluyor bu durum

Probyotik vermeyin
Sabırla ilacın etkisini göstermesi bekleyin hocamın da dediği gibi elektirolik verebilirsiniz
Kuş kumu verebilirsiniz
Salyali mi kusuyor
Ve ne sıklıkla oluyor bu durum
Salyalı derken su kusmuyor yanında sadece yem. Ama yemi kontrol etmek için alıyorum etrafında şeffaf yapışkan bir sıvı var ama kokusuz. Günde bir iki defa yapıyor

Tüyleri bu şekilde düzensizleşmeye başladı

Ekli dosyalar

• IMG20220825131428_copy_1118x1491.jpg
    IMG20220825131428_copy_1118x1491.jpg
    1,023.2 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG20220825131358_copy_1250x1668.jpg
    IMG20220825131358_copy_1250x1668.jpg
    1,022.6 KB · Görüntüleme: 3
Tüye girdiği için gerwit bu süreçte iyi gelecektir
Haftada iki kez
Tam suluga 6 Damla şekilde tüylerin daha canlı ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olur

Yem değişikliği de iyi gelecektir
Bu süreçte
Yem bayat olabilir
Kusmaya sebep olur başıma geldi yem sarı dari ağırlıklı olduğu için diğer kuşlarım da sorun olmadı ama 6 aylık kuşum kısmaya başladı
Yem değişikliği ile sorun ortadan kalktı

Yem değişikliği de iyi gelecektir
Bu süreçte
Yem bayat olabilir
Kusmaya sebep olur başıma geldi yem sarı dari ağırlıklı olduğu için diğer kuşlarım da sorun olmadı ama 6 aylık kuşum kısmaya başladı
Yem değişikliği ile sorun ortadan kalktı
Bir kere başka bir yem alıp verdim ama yemedi.Yemliğe geliyor sadece bakıyordu ben de herhalde yemi değiştirdiğim için yemiyor dedim. Ama bu yemi yiyor

Bir kere başka bir yem alıp verdim ama yemedi.Yemliğe geliyor sadece bakıyordu ben de herhalde yemi değiştirdiğim için yemiyor dedim. Ama bu yemi yiyor
Hangi yemi kullanıyorsunuz?
Yem değişikliği isterseniz direk Yeni yemi vermeyin eski ve yeni yemi karıştırarak verin alışması daha kolay olacaktır

Hangi yemi kullanıyorsunuz?
Yem değişikliği isterseniz direk Yeni yemi vermeyin eski ve yeni yemi karıştırarak verin alışması daha kolay olacaktır
Kuşu petshoptan aldım orda açık yem kullanıyorlardı. Direk ondan vermişti sonra bi tane kapalı yem aldım ambalajlı onu yemiyor diye gözlemledim sonra yine açık olandan verdim bunu yiyor,içine darı vs de koyuyorum. İlk dün kustu zaten, şimdi de kusmuyor zaten sadece sabah kalktığımda 1 2 tanr kabuksuz yem gördüm. Muhtemelen gece çıkarmıştır dedim

Yemin içinde neler var
Yemden başka birşey yiyor mu en son ne zaman verdiniz eğer yoyirsa
Fazla Efor da kusma sebebi bu sürede hiç saldiniz mi?
Ben iyi bir bakım ile kendini toparlayacagina inanıyorum
Bu süre içinde gerwit
Probyotik
Düzenli şekilde verin ve zamana bırakın

Yemin içinde neler var
Yemden başka birşey yiyor mu en son ne zaman verdiniz eğer yoyirsa
Fazla Efor da kusma sebebi bu sürede hiç saldiniz mi?
Ben iyi bir bakım ile kendini toparlayacagina inanıyorum
Bu süre içinde gerwit
Probyotik
Düzenli şekilde verin ve zamana bırakın
Yumurta sarısı uzatıyorum yemiyor,korkuyor gibi, yanaşmıyor yemeye. Dal darı aldım onu uzatıyorum ondan da korkuyor. Ben de ufalayıp yemine katıyorum öyle yiyor.şuan nasıl bir yol izlemem lazım. Elimde gervit yok ama avisol plus var.probiyotik de var ama 3 gün üst üste probiyotik verdim zaten sadece bugün vermedim. Nasıl bir plan yapmalıyım. Kuş da heryere kendini sürtüyor,bazen durgun bazen hareketli

Yumurta sarısı uzatıyorum yemiyor,korkuyor gibi, yanaşmıyor yemeye. Dal darı aldım onu uzatıyorum ondan da korkuyor. Ben de ufalayıp yemine katıyorum öyle yiyor.şuan nasıl bir yol izlemem lazım. Elimde gervit yok ama avisol plus var.probiyotik de var ama 3 gün üst üste probiyotik verdim zaten sadece bugün vermedim. Nasıl bir plan yapmalıyım. Kuş da heryere kendini sürtüyor,bazen durgun bazen hareketli
Kafese uzatmayın yumurta sarısı ni tek vermeyin beyazı çoğunluğu olacak şekilde rendeleyin
Az biraz tarçın ekleyin güzelce karıştırın isterseniz içine aspur da ilave edin bir çay kaşığı kadar yemliğe koyun ve kafese bırakın kedinsisi yiyecek
Daldari yi ise bir Mandal yardımı ile
Kafese asin Kendi yer yine
Bu şekilde sizden korktuğu için yemiyor

Ben iki takviye kullanıyorum fazlası karaciğeri yorar diye girmiyirim o işe tedavi için gerekenler olursa alırım tabi
Benim kullandığım gerwit ve probyotik
Bir hafta probyotik veriyorum bir hafta ise gerwit tüyde olan kuşlarıma haftada iki defa veriyorum gerwiti
Sizin de bu şekilde ilerlemeniz doğru olacaktır

Kafese uzatmayın yumurta sarısı ni tek vermeyin beyazı çoğunluğu olacak şekilde rendeleyin
Az biraz tarçın ekleyin güzelce karıştırın isterseniz içine aspur da ilave edin bir çay kaşığı kadar yemliğe koyun ve kafese bırakın kedinsisi yiyecek
Daldari yi ise bir Mandal yardımı ile
Kafese asin Kendi yer yine
Bu şekilde sizden korktuğu için yemiyor

Ben iki takviye kullanıyorum fazlası karaciğeri yorar diye girmiyirim o işe tedavi için gerekenler olursa alırım tabi
Benim kullandığım gerwit ve probyotik
Bir hafta probyotik veriyorum bir hafta ise gerwit tüyde olan kuşlarıma haftada iki defa veriyorum gerwiti
Sizin de bu şekilde ilerlemeniz doğru olacaktır
Yumurta mamasını yaptığımda normal yemi çıkarıp yerine mama yı mı koyayım?

Arkadaşlar kuş ishaldi. Gittim aspur aldım yedi ishali durdu ama dışkı rengi simsiyah. Aspurdan olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG20220825222922_copy_1104x1472.jpg
    IMG20220825222922_copy_1104x1472.jpg
    1,016.7 KB · Görüntüleme: 3