İshal

Hatice öztemel

iyikus.com Üyesi
Merhabalar, yaklaşık iki yaşında bir muhabbet kuşum var. bir ay önce ishal başladı aspur ve vitamin takviyesiyle atlattık. ancak on gün önce tekrar koyu renk dışkı ve ishal başladı. hala aspur veriyorum ama ishal devam ediyor. Genel hali halsiz değil ama ishalin altında başka bir hastalık olmasından korkuyorum . başka yerlerde okuduğuma göre açık yeşil renk sıvı yayılıyorsa enfeksiyon ya da mantar olabilirmiş . Bu durumda ne yapmamız lazım . resim ekliyorum.
a2ecc1e9-bcc8-4e2c-acc9-9238ec918a77.jpg

İhsal kuşa vitamin verilmez önce ihsal ilacı gerekiyor tabi bunun içinde sulphamazıthine etkili bir ilaçtır ilaç sonrası probiyotik ardından vitamin eklenir bakteriyel sorunu var anladığım kadarıyla veterinere götürmek tabii daha mantıklı burada hiçbirimiz doktor degiliz geçmiş olsun

Oyla 0
Dışkısı epey bozmuş. İlerlemiş bir rahatsızlığı var gibi ishalden ziyade. Veterinere danışınız.

Oyla 0
Veterinerler muhabbet kuşlarıyla ilgili fazla bilgi sahibi olamayabiliyorlar. Hatta kötü sonuçlanan veteriner deneyimleri duyunca tereddüt ettim açıkçası. Ankara da muhabbet kuşu konusunda tavsiye edebileceğiniz bi veteriner var mı?

Oyla 0
Ayrancı veteriner kliniği
barnievet
Afacan Veteriner Klinigi
İncelenebilir. Başka veterinerlerde mutlaka vardır. Gitmeden telefonla görüşmenizi tavsiye ederim.

Oyla 0