İyileşmeyen ishal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Çolpan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Çolpan

iyikus.com Üyesi
Merhaba muhabbet kuşumuz yaklaşık 6aydir ishal ustelik burnundan da ses geliyor apsur yem veriyorum antibiyotik tedavisi denedim fakat tügde oldugu icin sanirim ağır geldi 2. Gunu hayvan kafesin dibinde hareketsiz yatıyordu uzunca çabalarım sicak su torbası ve elle besleme ile canlandırdım antibiyotigi kestim probiyotik olarak maya verdim tam kakasi düzelmişti ki normal yem verince tekrarladı yada tekrarliyacakti bilmiyorum geçmek bilmeyen şu surece yardim edermisiniz lütfen güncel kakamiz ektedir Screenshot_20201021-224720_Messenger.jpg

Çözüm
Videodan anladığım kadarıyla solunumda problem yok bence. Ama dışkılar hiç iyi değil. Öncelikle kuşa bir iç parazit kürü yapalım. Ardından tekrar değerlendiririz. O kullandığınız yemide değiştirmenizi rica edicem. Ve suluğunuda yenileyin. Daha sonra suluğunu günlük sabunla (kalıp sabun) süngerle yıkayıp taze içme suyu kullanın. Suluğun hergün yıkanması ve hergün taze su konulması gerekiyor. Yem olarakta yine kaliteli bir markaya geçmelisiniz. Garden mix, beaks, vivid yada bonnie olabilir. Yanlız bu markaların meyvesiz balsız olanlarını tercih edin. Yani içerisinde boyalı ekmek parçacıkları olmasın.

İç parazit için eczaneden sitraks şurup alın. Ve tam dolu suluğa 5 damla damlatıp karıştırın. İlaçlı suyu gün ortasında en az bir kere...
6 ay çok uzun bir süre. Resimden pek anlaşılmıyor, dışkı etrafı çok sulu dimi? Yani gün içinde suyu çok içiyormu? Siz şöyle yaparmısınız, Şuan aspuru kesip normal yeme geçin, yarın tüm gün normal yeminden yesin ve yarın akşam kafese yeni peçete serin 3-4 dışkı yapınca yakından ve net resimlerini çekip ekleyin daha iyi yardımcı olucam. Birde yem olarak hangi markayı kullanıyorsunuz?

Oyla 0
Birde iştahı nasıl? Çokmu yem yiyor, yoksa iştahsızmı yada normal mi?

Oyla 0
Birde iştahı nasıl? Çokmu yem yiyor, yoksa iştahsızmı yada normal mi?
Istahi iyi ama apsur veriyorum birde kireç tasi yemi cok yiyor suyu da cok asiri iciyor evet 6ay çünkü annemin kuşu 9saat aramiz var 3ay önce geldi bana tedavi edeyim diye getirttim ama yeni dogum yaptığım için pek ilgilenemedim normal yem vermeye korkuyorum daha beter oluyor diskisi dediğiniz gibi yapayim

Oyla 0
İlaç vs ile ilgili bilgi sahibi değilim ama sadece aspur yerine yulaf vermenizi tavsiye ederim,aspur daha da ishal yapmıştı benim kuşumu

Oyla 0
Aspur iyi bir dengeleyici tohum. Bu nedenle verilebilir fazlaca. Yulafta eklenebilir. Şuan kullandığınız ilaç belki toparlamasına yardımcı olabilir.

Oyla 0
6 ay çok uzun bir süre. Resimden pek anlaşılmıyor, dışkı etrafı çok sulu dimi? Yani gün içinde suyu çok içiyormu? Siz şöyle yaparmısınız, Şuan aspuru kesip normal yeme geçin, yarın tüm gün normal yeminden yesin ve yarın akşam kafese yeni peçete serin 3-4 dışkı yapınca yakından ve net resimlerini çekip ekleyin daha iyi yardımcı olucam. Birde yem olarak hangi markayı kullanıyorsunuz?
Bu sade yemli diskisiydi önceki diskisinin fotosunu buldum

Ekli dosyalar

• received_3310705478967076.jpeg
    received_3310705478967076.jpeg
    47.8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Oyla 0
İlaç önermek istemiyorum. Veterinere götürüp detaylı incelenmesi gerekli. 6 ay hem uzun bir süre hem de her yeni üründe kuşu daha çok yıpratıyorsunuz. Sağlıklı olan tahlillerin yapılması.

Oyla 0
İlaç önermek istemiyorum. Veterinere götürüp detaylı incelenmesi gerekli. 6 ay hem uzun bir süre hem de her yeni üründe kuşu daha çok yıpratıyorsunuz. Sağlıklı olan tahlillerin yapılması.
Evet biliyorum ama dediğim gibi hem yeni dogum yaptım hemde esim artık o kadar anlayışlı degil hakli olarak covid yüzünde uzunca süre işsiz kaldı bebek zaten masraf yinede üzüntümü görüp bu ilaçları bi sekilde temin ettik vet. Epey pahalıya mal olacak gibi kusumuzun son durumu iyi ötüyor en azından ama ishali yuzunden tügleri kabarık kuyruğu inik nefes alirken ses geliyor birde yağlanma oldu hem apsur hem halsizlikten uçamadi tabi diskisida ilk attigim foto durum bu elim kolum bağlı cok üzülüyorum

Oyla 0
A
Ayrıca kime sorsam antibiyotikgi agzina damlatmami soyledi bi kere ölümden döndü tekrar o riski de almak istemiyorum cok emek verdim onun için hala da çabalıyorum yoksa burda işim ne

Oyla 0
Siz antibiyotik falan vermeyin şimdilik. Kuşun kısa bir videosunu yüklermisiniz. Ve güncel dışkılarını tekrar ekleyin. Bir iki hastalıktan şüpheleniyorum ama emin olmam lazım...

Oyla 0
Son düzenleme:
Oyla 0
Videodan anladığım kadarıyla solunumda problem yok bence. Ama dışkılar hiç iyi değil. Öncelikle kuşa bir iç parazit kürü yapalım. Ardından tekrar değerlendiririz. O kullandığınız yemide değiştirmenizi rica edicem. Ve suluğunuda yenileyin. Daha sonra suluğunu günlük sabunla (kalıp sabun) süngerle yıkayıp taze içme suyu kullanın. Suluğun hergün yıkanması ve hergün taze su konulması gerekiyor. Yem olarakta yine kaliteli bir markaya geçmelisiniz. Garden mix, beaks, vivid yada bonnie olabilir. Yanlız bu markaların meyvesiz balsız olanlarını tercih edin. Yani içerisinde boyalı ekmek parçacıkları olmasın.

İç parazit için eczaneden sitraks şurup alın. Ve tam dolu suluğa 5 damla damlatıp karıştırın. İlaçlı suyu gün ortasında en az bir kere tazeleyin. Bu ilacı 2 gün üst üste kullanın ardından tekrar dışkı görseli atın....

Oyla 0
Çözüm