İyileşmeyen ishal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Çolpan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Çolpan

iyikus.com Üyesi
Merhaba muhabbet kuşumuz yaklaşık 6aydir ishal ustelik burnundan da ses geliyor apsur yem veriyorum antibiyotik tedavisi denedim fakat tügde oldugu icin sanirim ağır geldi 2. Gunu hayvan kafesin dibinde hareketsiz yatıyordu uzunca çabalarım sicak su torbası ve elle besleme ile canlandırdım antibiyotigi kestim probiyotik olarak maya verdim tam kakasi düzelmişti ki normal yem verince tekrarladı yada tekrarliyacakti bilmiyorum geçmek bilmeyen şu surece yardim edermisiniz lütfen güncel kakamiz ektedir Screenshot_20201021-224720_Messenger.jpg

Çözüm
Videodan anladığım kadarıyla solunumda problem yok bence. Ama dışkılar hiç iyi değil. Öncelikle kuşa bir iç parazit kürü yapalım. Ardından tekrar değerlendiririz. O kullandığınız yemide değiştirmenizi rica edicem. Ve suluğunuda yenileyin. Daha sonra suluğunu günlük sabunla (kalıp sabun) süngerle yıkayıp taze içme suyu kullanın. Suluğun hergün yıkanması ve hergün taze su konulması gerekiyor. Yem olarakta yine kaliteli bir markaya geçmelisiniz. Garden mix, beaks, vivid yada bonnie olabilir. Yanlız bu markaların meyvesiz balsız olanlarını tercih edin. Yani içerisinde boyalı ekmek parçacıkları olmasın.

İç parazit için eczaneden sitraks şurup alın. Ve tam dolu suluğa 5 damla damlatıp karıştırın. İlaçlı suyu gün ortasında en az bir kere...
Kusura bakmayın bezdirdim sizi de hakkınızı helal edin lütfen zorda olsa netten daha hızlı olur diye civardaki tüm vetlere sordum ilac yok rica minnet kanatli vet uzmanı buldum ama c.tesi geliyormus anlaşmalı olduğu yere 1gun sarımsaklı su verdim iyi geldi gibi oldu bugun kakasinda dari vardi yemesi iyi ama kakasin da hep yem var c.tesiye kadar dayanır insallah bebekle hem maddi hem manevi kılı 40 yarmak zorundayım bende tekrar kusura bakmayın hersey icin teşekkür ederim hem size hem kaan beye
Dışkıda yem önemsenmesi gereken bir sorun. Sindirim, bağırsak sorunlarını gösteriyor. Cumartesi gününe kadar sorun olmaz diye düşünüyorum ama kuvvetini toplaması için probiyotik vermeyi ihmal etmeyiniz.

Oyla 0
Dışkıda yem önemsenmesi gereken bir sorun. Sindirim, bağırsak sorunlarını gösteriyor. Cumartesi gününe kadar sorun olmaz diye düşünüyorum ama kuvvetini toplaması için probiyotik vermeyi ihmal etmeyiniz.
Maya koydum suyuna yaş kus topragi ve kumu da ekledim kafesine teşekkür ederim inşallah iyi bir hekimdir

Oyla 0
bir çok farklı paketi var ancak o pakete hiç denk gelmedim. Benelux öneriyorum ben şahsen ama petshop satmıyor. Polo da ortalama bir yem. Alınmak zorunda ise mavi polo yazan alınmalı

Oyla 0