Kafes telleri kuşlarınızın sağlığını bozabilir!

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama
Merhaba kafes konusunda muzdarip biri olarak fikrimi belirtmek istedim 6 7 aydır istanbul anadolu yakasında çok çok fazla pet shop gezdim herhangi marka kötüleme amacım yok fakat gezdiğim hiçbir pet shopta kaliteli boyalı kafes bulamadım. Eğer boyalı kafes alma düşünceniz varsa, pet shoplarda boyası kalkmış kafeslere taşınma esnasında oldu gibi söylemlere de inanmamanızı tavsiye ediyorum. Kaliteli kafes sadece taşınma esnasında o kadar hasar almamalı.
Bugün bende bir petshop a gittim yakın olana adam küçücük kafes satıyor büyük yok mu ki dedim kalmadı dedi bir de kuşlarda hastalıklı gibiydi can hiç düşünülmüyor zaten hayvanlar kafeste duruyor bir de küçücük kafes neden satarlar anlamış değilim hayvanın kuyruğu dışarıda kalır o tarz kafesler.

Son düzenleme:
Çoğu petshop bu konuda duyarsız. 45 lik kafesleri iki kuşa yeter diyip satıyorlar. Hele de iki kuş falan besliyorsanız hagen gibi ferplast gibi markalar tercih edilebilir. Birde salmada akyolun boyası diğerlerine göre oldukça kaliteli son olarak sur kafes var oda elektrostatik boya kullanıyormuş geçen fiyat sorduğumda 50 lik için 600 lira demişti.

Çoğu petshop bu konuda duyarsız. 45 lik kafesleri iki kuşa yeter diyip satıyorlar. Hele de iki kuş falan besliyorsanız hagen gibi ferplast gibi markalar tercih edilebilir. Birde salmada akyolun boyası diğerlerine göre oldukça kaliteli son olarak sur kafes var oda elektrostatik boya kullanıyormuş geçen fiyat sorduğumda 50 lik için 600 lira demişti.
İkisini ayrı bakıyorum hocam öyle daha rahat ediyorlar pirinç kafes almayı düşünüyorum şimdi aklıma geldi benim yaramazin sorunları bitmez boyalı kafesleri kemiriyor ve görüntüsü kötü gözüküyor. Hagen e maalesef bütçem yetmiyor bir de sık sık veterinere gittiğimiz için 600 üstü kafes alamam gibi veteriner masrafları olmasaydı adam akıllı kafes alsam ama nerde orta boy bakıyorum, büyük kafesler hep 1000 tl üstü . Elimde 2 büyük kafes var aslında ama biri silindir diğerinin de ızgarası yok. Aslında yuvarlak kafesler bana daha ferah geliyor kuşlar için genelde papağan kafesi oluyor onlar ama silindirleri kimse tavsiye etmiyor ferah diye uzun süre kullandım açıkçası stres vs sorun yaşamadık dışkısını yediği için kafesi değiştireceğim

b6g9hly.jpg bayram hediyeleri oldu bugun geldi girmediler basta kendim koydum alıştırma yapsınlar karadenizpet den de versele laga yem kuş kumu gervit w multuvitamin sparisimizi verdik lakin acayip tuy döküyorlar vermis oldugum vtamin yeterli olurmu tüy için yoksa röhnfried tüy dokumu icin ayri vtamini var onuda almm gerekirmi

b6g9hly.jpg bayram hediyeleri oldu bugun geldi girmediler basta kendim koydum alıştırma yapsınlar karadenizpet den de versele laga yem kuş kumu gervit w multuvitamin sparisimizi verdik lakin acayip tuy döküyorlar vermis oldugum vtamin yeterli olurmu tüy için yoksa röhnfried tüy dokumu icin ayri vtamini var onuda almm gerekirmi

Tüy için ayrıyetten vitamine gerek yok. Gerviti kullansanız yeterli.. Çok tüy sorunu olan kuşlar için öneriyorum ben.. Yeni kafesiniz hayırlı olsun gayet güzel görünüyor..

Benm bile içim açıldı öbür kafes artk beni bırak diyordu boyası dokulmust hep (yalnız kafes baya ağır duvara asamicam bunu) kuşu oyle o halde gorunce sil baştan herşeyi yeniledm tavsiyeniz üzerine yemlerini dahil onlarda memnun kalırlar insallah...

Benm bile içim açıldı öbür kafes artk beni bırak diyordu boyası dokulmust hep (yalnız kafes baya ağır duvara asamicam bunu) kuşu oyle o halde gorunce sil baştan herşeyi yeniledm tavsiyeniz üzerine yemlerini dahil onlarda memnun kalırlar insallah...

Evet ağır kafes duvara asmak için uygun değil. Aslında alt tepsisini plastik yapsalarmış bu kadar ağır olmazmış..

4 kuş için küçük bir kafes ve kavgalar sık olacaktır. Kafes düzeni için 2 tünek yeterli olur ve 1 salıncağa düşürmekte yarar var. Sebebi ise her bir ürün asıldığında kanatlarını rahatça çırpabilecekleri alan kalmaması.

4 kuş için küçük bir kafes ve kavgalar sık olacaktır. Kafes düzeni için 2 tünek yeterli olur ve 1 salıncağa düşürmekte yarar var. Sebebi ise her bir ürün asıldığında kanatlarını rahatça çırpabilecekleri alan kalmaması.
Genelde saliyorm sadece geceleri kafeste diyebilirm 60 cm kafes salincak icin 2 kus kavga ediyor die takmistm cikariyorm hemn birini tünegide ayaklarndan sakat olan kus var terddut edio tunekden tunege gecerken o yuzden sıkı tuttm

Özel durumlar varsa ona göre düzenlemek en doğrusu olacaktır

Salincağin tekini cikardm ama tunek icin ayni seyi yapamiorm aralari cok acık kalıo ve bir yerden bir yere gecebilecegini dusunmuyorm o yuzden geri takiorm malesef