Kaliteli Yem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

agent47

iyikus.com Üyesi
Merhabalar sitenize yeni kaydoldum, oğlumun yemini değiştirmek istiyorum kullandığım yem garden mix içinde fazla yulaf olduğu için ayıklamaktan bıktım ve kuşu sürekli tüye sokuyor her neyse, yemini değiştirdigim de esirger mi? yememezlik felan yapmaz galiba?

Beaks markası gördüm onun yulaf oranı nasıldır acaba? Diğer oranları vsvs.

Her türlü tavsiyelerinizi link olarak bırakabilirsiniz internetten yem alıyorum genelde. (açık yemler hariç)

Şimdiden Teşekkürler.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Firma ile iletişime geçtim. Aldığım yanıt şaka gibi...
.
Özetle: "İçerik oran bilgilerini malesef sizlere sağlayamıyoruz."

Yanıtını aldım.
.
Bilmeme gibi bir durumları sözkonusu olamaz:) Paylaşmak istemiyorlar diyeceğim, o da çok saçma bir durum. Hayli tuhaf bir durum...
.
Sevmem ben böyle gizemli işleri, eğer bir ürün satıyorsan bütün ayrıntılarına kadar tüketicine bunu bildirmek ya da istendiğin de açıklamak zorundasınız, net. Gerekçeleri ne olursa olsun, bu kabul edilebilir bir durum değildir.
Sen de her firmayı arıyorsun ha. Ama söylemeleri lazım yani. Haklısın. İçeriği güzel, bir gizem olacağını sanmam ama yine de söylemeleri gerekir bence de. Maalesef piyasadaki çoğu yemin tam oranları bulunmuyor. Göz kararı uyduruyoruz işte bir şeyler. Söylenmesi lazım bence de.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Allahtan benelux almışım :)
Witte Molen de güzel yemdir. Witte de alsan olur Benelux de olur. Pek fark yok. Witte Molen çok kaliteli yemdir. Benelux çok çok kaliteli yemdir. Arasındaki fark olarak toz söylenebilir belki. Witte Molen, Benelux'e göre daha tozlu. Ama öyle dert edilecek bir toz değil yani. Toz her yemde var zaten.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Çok teşekkür ederim. Bu yakınlığı kurduğumuzu düşündüğüm için aslında birazda kendimi zorluyorum. Bana kalsa bir konu açıp üründe satabilirim bayii gibi ama işte bir işi yapıyorsak tam yapalım. Şu sıralar işlerimi biraz yoluna koyabilirsem daha nice güzel projeler duyurmak, hayata geçirmek istiyorum.
Ya abi konu açıp ürün satsana ya. Şöyle kusursuz bir yem istiyorum ben. Öyle bir yemin olsa hemen sipariş veririm.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Firma ile iletişime geçtim. Aldığım yanıt şaka gibi...
.
Özetle: "İçerik oran bilgilerini malesef sizlere sağlayamıyoruz."

Yanıtını aldım.
.
Bilmeme gibi bir durumları sözkonusu olamaz:) Paylaşmak istemiyorlar diyeceğim, o da çok saçma bir durum. Hayli tuhaf bir durum...
.
Sevmem ben böyle gizemli işleri, eğer bir ürün satıyorsan bütün ayrıntılarına kadar tüketicine bunu bildirmek ya da istendiğin de açıklamak zorundasınız, net. Gerekçeleri ne olursa olsun, bu kabul edilebilir bir durum değildir.
Açık açık oran vermeyen markalar zaten kafamda hep şüphe oluşturuyor. Size verilen yanıtta şaka gibi.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Ya en sonunda alacağım tohumları kendim karıştıracağım yahu. Yok bunun aspuru az, yok bunun fazla. Efenim bilmem tozluymuş da güzel değilmiş de. Ohoooo. Piyasada 2-3 yemden başka adam akıllı yem yok ya. En güzeli alacaksın kendin karıştıracaksın. Çıldıracağım ya. En sonunda alacağım aspuru koyacağım önlerine sade aspurla beslensinler. Daraldım artık şu yem konusundan.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Ya en sonunda alacağım tohumları kendim karıştıracağım yahu. Yok bunun aspuru az, yok bunun fazla. Efenim bilmem tozluymuş da güzel değilmiş de. Ohoooo. Piyasada 2-3 yemden başka adam akıllı yem yok ya. En güzeli alacaksın kendin karıştıracaksın. Çıldıracağım ya. En sonunda alacağım aspuru koyacağım önlerine sade aspurla beslensinler. Daraldım artık şu yem konusundan.
Ben öyle yapıyorum ama insan yaratılışı gereği hep daha fazlasını daha iyisini arıyor. Acaba bu karışım benimkinden daha mı iyidir daha mı kalitelidir hadi onuda bir deniyim kısır döngü :)

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Witte Molen de güzel yemdir. Witte de alsan olur Benelux de olur. Pek fark yok. Witte Molen çok kaliteli yemdir. Benelux çok çok kaliteli yemdir. Arasındaki fark olarak toz söylenebilir belki. Witte Molen, Benelux'e göre daha tozlu. Ama öyle dert edilecek bir toz değil yani. Toz her yemde var zaten.
Rüştü benim mesajıma gönderme yaptı, mevzu kalite olayı değil.
.
Her fırsatta dile getiriyorum kusura bakmayın, ehil olduğumu düşündüğüm konulardandır köpek maması. Orijen markayı araştırmalarım sonucu kullanmaya karar verdim. Bu markaya soru sormaya gerwk kalmıyor, çünkü kendileri her bir detayı zaten size söylüyor.
.
Nerede üretim yaptıklarını, nasıl üretim yaptıklarını, kullanılan ürünlerin hangi süreçlerden geçtiğini, nasıl yetiştirildiklerini, neyle yetiştirdiklerini, taşeron kullanıp kullanmadıklarını vsvsvsvs... aklınıza hangi detay geliyorsa yanıtını siz sormadan açıklıyorlar zaten. Ne müthiş bir durum. Gerisi size kalmış, ister alırsınız ister almazsınız. Ama en azından köpeğinizin boğazından ne geçiyor her detayıyla bilirsiniz.
.
Bende kuş yemlerin de esasen bunu arıyorum. Biraz takıntılıyım bu konular da. Firma görsellerini, nerede yetiştirdiklerini, nasıl yetişdirdiklerini, süreci, ürünlerin organik olup olmaması gibi birçok detayı öğrenmek istiyorum.
.
Firma ürün içeriğini ana sitesin de paylaşmıyor. Üstüne üstlük tüketici olarak içerik istendiğin de bu bilgiyi vermiyor ya da veremiyor. Hal böyle olunca ben güvenemem böyle bir firmaya. Belki kalitelidir ve süreçleri çok doğaldır ya da değildir bilemem bilmeme de müsade edilmiyor zaten:)
.
Yine de benim için baştan kaybettiler.

Oyla 0

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Valla bahsi geçen benelux yemi aldım. Kuş çok güzel yiyor fakat nasıl bir inceleme yapacağımı bilemedim. Neleri merak ediyorsanız sorun ona göre cevap vereyim. 6 gündür kullanıyorum.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Valla bahsi geçen benelux yemi aldım. Kuş çok güzel yiyor fakat nasıl bir inceleme yapacağımı bilemedim. Neleri merak ediyorsanız sorun ona göre cevap vereyim. 6 gündür kullanıyorum.
Gerek yok incelemeye. Eğer yapacaksan da alttaki gibi bir inceleme yazabilirsin.

Oyla 0

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Gerek yok incelemeye. Eğer yapacaksan da alttaki gibi bir inceleme yazabilirsin.
Senin için gerek olmayabilir ama merak edenlerde olabilir. Oyüzden genelleme yaparak yazdım :)

Oyla 0

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Örneğin tozlu bir yem mi, hangi tohumları daha çok tüketiyor* Seçme yapıyor mu=?
Yemde toz yok. Vakumlu paketin birisini açtım diğerleri buzdolabında. Gözlemlerime göre tohum seçimi yapmıyor. Boş kabuklarda aspur akdarı kırmızı darı hepsinden görüyorum

Oyla 0