Kaliteli Yem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan agent47
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

agent47

iyikus.com Üyesi
Merhabalar sitenize yeni kaydoldum, oğlumun yemini değiştirmek istiyorum kullandığım yem garden mix içinde fazla yulaf olduğu için ayıklamaktan bıktım ve kuşu sürekli tüye sokuyor her neyse, yemini değiştirdigim de esirger mi? yememezlik felan yapmaz galiba?

Beaks markası gördüm onun yulaf oranı nasıldır acaba? Diğer oranları vsvs.

Her türlü tavsiyelerinizi link olarak bırakabilirsiniz internetten yem alıyorum genelde. (açık yemler hariç)

Şimdiden Teşekkürler.

G1 yemi @Farukk deneyimledi. Genel olarak ortalama bir yem. Karışımı güzel lakin aspur oranı bence aşırı fazla. Maksimum 35-40 oranlı aspur karışımları daha ideal olacaktır. Bu paket alınıp, ak darı ilavesi yapılabilir.

Oyla 0
Oyla 0
yeni bir marka buldum fiyatıda gayet uygun ve kaliteli görünüyor ,

G1-Experience Şampiyon Üretici Özel Muhabbet Kuşu Yemi ,,,,​

Yem İçeriği
%55 Aspur - Beyaz darı - Sarı Darı - Kahverengi Darı - Beyaz Perilla

sizce nasıl ayrıca içine ilave gerektirir mi ?
G1 karışımları içinde en beğendiğim çeşidi bu. Eğer kuşunuz uretimdeyse aspur oranı sorun olmuyor. Tek kuş için yağlanmaya sebep olabilir. Düzenli ucuruyorsaniz genelde tek kuştada sorun olmuyor

Oyla 0
G1 karışımları içinde en beğendiğim çeşidi bu. Eğer kuşunuz uretimdeyse aspur oranı sorun olmuyor. Tek kuş için yağlanmaya sebep olabilir. Düzenli ucuruyorsaniz genelde tek kuştada sorun olmuyor
Bence aspur oranı Doğanay abinin dediği gibi bayağı fazla. Aspur %40’ı aşmamalı bence. Ağırlık ak darıda olmalı, ha sarı darı abidesi yemlerden kat kat daha iyi midir? İyidir tabi. Ama Benelux varken G1 kullanılmaz bence.

Oyla 0
Bence aspur oranı Doğanay abinin dediği gibi bayağı fazla. Aspur %40’ı aşmamalı bence. Ağırlık ak darıda olmalı, ha sarı darı abidesi yemlerden kat kat daha iyi midir? İyidir tabi. Ama Benelux varken G1 kullanılmaz bence.
Yem oranı biraz göreceli ancak ortalama sayılabilecek bir oranda bence. Onun dışında sıfır toz, tazelik ve kalitede konusunda garanti verebilirim. En azından önceki sürümleri için 2020 hasatları daha piyasaya gelmedi bozulma olur mu bilmiyorum. Genel olarak önerdigimiz 3-5 çeşit marka var zaten herkes tek tek yem sormak yerine gönderiyi baştan okusa zaten birini seçer :) . Benelux, witten mole, G1, içeriğini yetersiz görsemde tazelik konusunda VL, Vivid vs yem konusunda kararsız olanlar birini seçebilirsiniz.

Oyla 0
Yem oranı biraz göreceli ancak ortalama sayılabilecek bir oranda bence. Onun dışında sıfır toz, tazelik ve kalitede konusunda garanti verebilirim. En azından önceki sürümleri için 2020 hasatları daha piyasaya gelmedi bozulma olur mu bilmiyorum. Genel olarak önerdigimiz 3-5 çeşit marka var zaten herkes tek tek yem sormak yerine gönderiyi baştan okusa zaten birini seçer :) . Benelux, witten mole, G1, içeriğini yetersiz görsemde tazelik konusunda VL, Vivid vs yem konusunda kararsız olanlar birini seçebilirsiniz.
Taze diyorsan kullanılabilir o zaman. İçeriği zaten kötü değil.

Oyla 0
Bugün 1 Kg, Witte Molen yemimizi teslim aldık, Fotoğrafda gördüğünüz gibi eski yemim azalmıştı (Gardenmix) onla karıştırmak istiyorum cam kavanoz içinde, hem oğluma yeni yemine alıştırmayı ve diğer yem de israf olmasın diye böyle yapmaya karar verdim.

Bu markamız bitince Beneluxu deniyeceğim bakalım :)

Link: IMG-20201015-164841

Oyla 0
Bugün 1 Kg, Witte Molen yemimizi teslim aldık, Fotoğrafda gördüğünüz gibi eski yemim azalmıştı (Gardenmix) onla karıştırmak istiyorum cam kavanoz içinde, hem oğluma yeni yemine alıştırmayı ve diğer yem de israf olmasın diye böyle yapmaya karar verdim.

Çok güzel, Witte Molen’i keyifle yiyecektir eminim. Afiyet olsun oğluna.

Oyla 0

Benelux geldi yorumlarımı ilerleyen günlerde paylaşırım :)

Ekli dosyalar

• 20201015_171848.jpg
    20201015_171848.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Oyla 0