Kaliteli Yem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan agent47
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

agent47

iyikus.com Üyesi
Merhabalar sitenize yeni kaydoldum, oğlumun yemini değiştirmek istiyorum kullandığım yem garden mix içinde fazla yulaf olduğu için ayıklamaktan bıktım ve kuşu sürekli tüye sokuyor her neyse, yemini değiştirdigim de esirger mi? yememezlik felan yapmaz galiba?

Beaks markası gördüm onun yulaf oranı nasıldır acaba? Diğer oranları vsvs.

Her türlü tavsiyelerinizi link olarak bırakabilirsiniz internetten yem alıyorum genelde. (açık yemler hariç)

Şimdiden Teşekkürler.

Taha’nın bahsettiği yem aşağıdaki yem. Aspur oranı bayağı yüksek. O da alternatif olabilir ama ilk aşamada önermem. Aspur oranı fazla yüksek. Ak darı oranı da önemli.
Marka bu ama çeşit bu değil

Oyla 0
Taha’nın bahsettiği yem aşağıdaki yem. Aspur oranı bayağı yüksek. O da alternatif olabilir ama ilk aşamada önermem. Aspur oranı fazla yüksek. Ak darı oranı da önemli.
Eledim bu yemi direkt zaten %50 aspur nedir yolumuza artık molenle devam edicez oglum beğenirse tabi :D

Oyla 0
Bir tanıdıkla ortak alacağız. Yani akyolkardeslerde 4 kilo benelux var 2 2 bölüşeceğiz. Ozaman gelince sürekli buzdolabında tutayım?
Bizim bahsettiğimiz Benelux aşağıdaki.

Oyla 0
Oyla 0
Tüm mesajları okuyamadım ama sabah detaylı bakacağım. Yem değişimi yapılırken kademeli olarak gidilir. Öncelikle eski yeme yeni yem belirli oranda karıştırılır, gün gün eski yem azaltılır ve yeniye dönülür.

Oyla 0
Tüm mesajları okuyamadım ama sabah detaylı bakacağım. Yem değişimi yapılırken kademeli olarak gidilir. Öncelikle eski yeme yeni yem belirli oranda karıştırılır, gün gün eski yem azaltılır ve yeniye dönülür.
Valla ben yem değiştirirken hiç öyle yapmıyorum, yemi koyuyorum önlerine ister darılı yem olsun ister aspurlu olsun atlıyorlar yeme. Çatır çutur yiyorlar.

Oyla 0
hem üretici hem hobici olarak sadece fiyatından müzdarip olduğum versele laga karışık yem kullanıyorum,buna alternatif başka kaliteli fiyat/performans yem bulsam hemen alcam canımı sıkan sadece fiyatı.

Oyla 0
bi ara 35 tl ye kadar çıktı versela laga nın kg fiyatı, şuan dada 25 tl alıyorum, ama malüm üretim başladı damızlıklar yavrular derken tüketim bi hayli artıyor, benim mantık en güzelini yesinler kuşlarımız ve çeşit bol olsun istiyorum

Oyla 0
Witte moleni araştirdınız mı?
içeriğini bilmiyorum araştırmadım ama duymaya başladığım bi marka, versela laga içeriği = % 52 sarı darı,%16 kırmızı darı,%12 akdarı,%9 soyulmuş yulaf,,%5 kanarya tohumu,%3 keten tohumu,%2,5 yalancı safran,%0,5 nijer tohumu , buna yakın bulursam alırım neden olmasın

Oyla 0
bi ara 35 tl ye kadar çıktı versela laga nın kg fiyatı, şuan dada 25 tl alıyorum, ama malüm üretim başladı damızlıklar yavrular derken tüketim bi hayli artıyor, benim mantık en güzelini yesinler kuşlarımız ve çeşit bol olsun istiyorum
Hobinin yemi sizlik gibi hocam 5 kg fiyati 49 tlydi galiba

Oyla 0
witte moleni araştırdım kg^mı 15 tl civarı,makül fiyat bence alınabilir ,izmir içinde bulursam denicem kesinlikle,içeriği ise
  • Kanarya Tohumu.
  • Sarı Darı
  • Japon Darı
  • Beyaz Darı
  • Soyulmuş Yulaf.
  • Kenevir Tohumu.
  • Nijer Tohumu. oranlarını bilmiyorum tabi ki

Oyla 0
içeriğini bilmiyorum araştırmadım ama duymaya başladığım bi marka, versela laga içeriği = % 52 sarı darı,%16 kırmızı darı,%12 akdarı,%9 soyulmuş yulaf,,%5 kanarya tohumu,%3 keten tohumu,%2,5 yalancı safran,%0,5 nijer tohumu , buna yakın bulursam alırım neden olmasın
Bence Versela Laga’nın içeriği oransız. %52 sarı darı çok fazla bir oran. Sarı darı bence en fazla %20 olmalı. O da en fazla. Ağırlığın ak darıda olması lazım. Ak darı kuşların ana tohumudur. Versela Laga bu yönden bana göre oransız bir karışımdır. Aspur eksikliği de cabası. %5 aspur hiç yeterli değil. En az %20 aspur olacak.

Oyla 0
Bence Versela Laga’nın içeriği oransız. %52 sarı darı çok fazla bir oran. Sarı darı bence en fazla %20 olmalı. O da en fazla. Ağırlığın ak darıda olması lazım. Ak darı kuşların ana tohumudur. Versela Laga bu yönden bana göre oransız bir karışımdır. Aspur eksikliği de cabası. %5 aspur hiç yeterli değil. En az %20 aspur olacak.
peki,kullandığınız yada tavsiye edebileceğiniz yem markası var mı ?

Oyla 0