Kaliteli Yem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

agent47

iyikus.com Üyesi
Merhabalar sitenize yeni kaydoldum, oğlumun yemini değiştirmek istiyorum kullandığım yem garden mix içinde fazla yulaf olduğu için ayıklamaktan bıktım ve kuşu sürekli tüye sokuyor her neyse, yemini değiştirdigim de esirger mi? yememezlik felan yapmaz galiba?

Beaks markası gördüm onun yulaf oranı nasıldır acaba? Diğer oranları vsvs.

Her türlü tavsiyelerinizi link olarak bırakabilirsiniz internetten yem alıyorum genelde. (açık yemler hariç)

Şimdiden Teşekkürler.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Gelen marka yemleri inceleyeceğim düzenli. Bunun için bir başlık açarım olmadı. Fakat şuan önerebileceğim 2 marka var. Diğerlerinin karışımlarına ilave gerekiyor. Benelux ya da witte molen exper

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
hem üretici hem hobici olarak sadece fiyatından müzdarip olduğum versele laga karışık yem kullanıyorum,buna alternatif başka kaliteli fiyat/performans yem bulsam hemen alcam canımı sıkan sadece fiyatı.
Merhabalar. Versele Laga 22 kg lık ürün fiyatı 304 TL... Yani kilosu 14 TL ye geliyor. Fiyat farklılıkları fazla olan bir ürün... Tamamen doğal, kaliteli bir yem... Ben de bu matkadan kullanıyorum, bazen ek yapıyorum bazen de başka bir markayla karıştırıp veriyorum kuşlarıma... Amaca göre değişen durumlar...

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Merhabalar. Versele Laga 22 kg lık ürün fiyatı 304 TL... Yani kilosu 14 TL ye geliyor. Fiyat farklılıkları fazla olan bir ürün... Tamamen doğal, kaliteli bir yem... Ben de bu matkadan kullanıyorum, bazen ek yapıyorum bazen de başka bir markayla karıştırıp veriyorum kuşlarıma... Amaca göre değişen durumlar...
Neresi kaliteli be? Sarı darıyı basmışlar içine, sarı darı abidesi bir yem. Ak darısı az, aspuru az. Beğenmiyorum ben. Benim ideal karışımım şöyledir:
%40 ak darı
%30 aspur
%10 Japon darısı
%5 perilla
%5 yulaf
%2 keten tohumu
%2 Nijer tohumu
%2 kenevir tohumu
%4 sarı panicum
Şu yukarıdaki karışım olsa ne güzel olur vallahi. Benim ideal karışımım budur.

Oyla 0

BrkDR

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Megabakteri hastalığından şüphelendiğim Süslüm için İstanbulVet"e gittiğimde Filiz hanım bana tohumun kuş için yeterli olmadığını, kesinlikle vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Nitekim verdiği Beslenme ve ilaç kullanım kağıtlarında da evimizdeki kuşların beslenme oranında %70 Pelet yem yazıyor normal tohumların aksine. Araştırmamda Pelet yemin" daha mantıklı olduğunu da gördüm. Keza Filiz Hanımın yanlış bir bilgi vermesi zaten pek mantıklı değil. Pelet yem muhabbet kuşu için bulamayacaksınız Türkiye" de yani şu anda bulamıyorum virüsten mi yoksa normalde de mi yok bilmiyorum. Bana Versele Laganın şu anda bulunan pelet yemlerinden birisini edinip, ( Hepsi papağan gagasına uygun boyutta), ezmemi böylece tohum boyutuna getirmemi söyledi. Size de öneririm. Tek sıkıntı fiyatta ortaya çıkıyor. 500GR alıp durabilirim derseniz Akyol Kardeşler"de bölünmüş olarak var veya 1Kg 65 TL şeklinde edinebilirsiniz.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
VİTAKRAFT nasıl arkadaşlar ?
Berbat bir yem. Versela Laga’ya benzer olarak onun çoğunluğu sarı darıdan oluşuyor hadi onu geçtim içinde katkılar, aromalar, yapay tatlandırıcılar ve bal diye sundukları başka katkılar. O yüzden hiç doğal bir yem değil, bu yüzden kullanılmamalı. Çok kötü bir yem.

Oyla 0

baytogi

Forum Sakini
Neresi kaliteli be? Sarı darıyı basmışlar içine, sarı darı abidesi bir yem. Ak darısı az, aspuru az. Beğenmiyorum ben. Benim ideal karışımım şöyledir:
%40 ak darı
%30 aspur
%10 Japon darısı
%5 perilla
%5 yulaf
%2 keten tohumu
%2 Nijer tohumu
%2 kenevir tohumu
%4 sarı panicum
Şu yukarıdaki karışım olsa ne güzel olur vallahi. Benim ideal karışımım budur.
varsa bu karışımı yapan bi paket alalım : )

Oyla 0

baytogi

Forum Sakini
nerede bu fiyata sipariş vermek isterim 13,8 tl ye geliyor kg mı,orjinal paketinde mi ayrıca ?

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
nerede bu fiyata sipariş vermek isterim 13,8 tl ye geliyor kg mı,orjinal paketinde mi ayrıca ?
n11.com'dan Versele Laga Muhabbet Yemi 22 kg seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

VERSELE LAGA MUHABBET YEMİ 22 KG 404,04 TL yerine 282,83 TL

Nette benzer birçok fiyat bulabilirsin.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Pelet yemler elbette öncelikle tercih edilmesi gerekendir lakin ülkemizde pelet yem düzenli bulmak neredeyse imkansızdır. Pelet yeme alıştırmak ayrı zor, aynı şekilde bıraktırdığında oluşacak problemlerde cabası. Bu nedenle pelet yem ülkemizde pek kullanılmıyor. Çokta maliyetli.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Pelet yemler elbette öncelikle tercih edilmesi gerekendir lakin ülkemizde pelet yem düzenli bulmak neredeyse imkansızdır. Pelet yeme alıştırmak ayrı zor, aynı şekilde bıraktırdığında oluşacak problemlerde cabası. Bu nedenle pelet yem ülkemizde pek kullanılmıyor. Çokta maliyetli.
Katılmıyorum. Bence öncelikli kullanılması gerekenler normal yemler. Yani tohumlar. Olabildiğince doğal beslemek gerekiyor bence. Doğada pelet yem mi yiyorlar sanki.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Doğa kuşu değil bizlerin beslediği, kafes kuşu. Adaptasyon sürecine çoktan alışmış türler ve doğada yaşamaları neredeyse imkansız.
Pelet yemler tam, dengeli beslenmeleri için tasarlanmıştır. Bu nedenle önemlidir.
Tohumlar, tahıllar ve sert kabuklu yemişler genel olarak aşırı miktarda kalori tüketilmedikçe protein ihtiyaçlarını karşılayamazlar ve A Vitamini bakımından büyük ölçüde eksiktirler. Bazı diğer doğal besinler bu eksiklikleri gidermeye yardımcı olur. Örneğin sebzeler A Vitamini sağlar ve doğru oranda fasulye / baklagiller protein sorununa yardımcı olur. Mineral ihtiyacını (özellikle kalsiyum) bitkisel besinlerle karşılamak zordur çünkü çoğu emilimi engelleyen antinutrientlerle yüklüdür. Peletlerde bu oranlar dengelenmiştir. Yemle karışık pelet kullanılabilir.

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Ben de ikinci kez pelet denemesi yapmayı düşünüyorum,ilki başarısız oldu.Sırf pelet yemesede en azından tohumla karışık arada tüketse yeter.Ama dediğiniz gibi sürekli bulmak zor.Muhabbetler için Psittacus Micro ya da Versele B14 uzun süredir yok mesela.Papağanlar için olanı alıp ufaltmak mantıklıymış.Onda da çok çeşit var hangisini seçmeli bilmiyorum tabi.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Doğa kuşu değil bizlerin beslediği, kafes kuşu. Adaptasyon sürecine çoktan alışmış türler ve doğada yaşamaları neredeyse imkansız.
Pelet yemler tam, dengeli beslenmeleri için tasarlanmıştır. Bu nedenle önemlidir.
Tohumlar, tahıllar ve sert kabuklu yemişler genel olarak aşırı miktarda kalori tüketilmedikçe protein ihtiyaçlarını karşılayamazlar ve A Vitamini bakımından büyük ölçüde eksiktirler. Bazı diğer doğal besinler bu eksiklikleri gidermeye yardımcı olur. Örneğin sebzeler A Vitamini sağlar ve doğru oranda fasulye / baklagiller protein sorununa yardımcı olur. Mineral ihtiyacını (özellikle kalsiyum) bitkisel besinlerle karşılamak zordur çünkü çoğu emilimi engelleyen antinutrientlerle yüklüdür. Peletlerde bu oranlar dengelenmiştir. Yemle karışık pelet kullanılabilir.
Bilmiyorum da pelet sevmiyor benimki pek. Daha önce 500 gram sipariş vermiştim. Yemedi haydutum. Doğal yollarla besin ihtiyaçlarını karşılamak daha doğru gibime geliyor. Pelet yemlerin içine de ne koyuyorlar Allah bilir. Koydukları her elementi söylemiyorlar nasıl olsa, o yüzden peletlere güvenmiyorum. Pek sıcak da bakmıyorum.

Oyla 0

baytogi

Forum Sakini
aslında bu Yabani Sağlık Tohumlarıda alınabilir içeriğini tam olarak bilmiyorum,ödül niteliğinde veriliyor kuşlara her nedense

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Bilmiyorum da pelet sevmiyor benimki pek. Daha önce 500 gram sipariş vermiştim. Yemedi haydutum. Doğal yollarla besin ihtiyaçlarını karşılamak daha doğru gibime geliyor. Pelet yemlerin içine de ne koyuyorlar Allah bilir. Koydukları her elementi söylemiyorlar nasıl olsa, o yüzden peletlere güvenmiyorum. Pek sıcak da bakmıyorum.
Çoğu kuş yemiyor zaten,alıştırmak çook zor.500 gr nerden almıştın acaba?Ben de öyle yapayım.Gene yemezse 4 kg luk paket gibi boşa gitmesin :(

Oyla 0

baytogi

Forum Sakini
yeni bir marka buldum fiyatıda gayet uygun ve kaliteli görünüyor ,

G1-Experience Şampiyon Üretici Özel Muhabbet Kuşu Yemi ,,,,​

Yem İçeriği
%55 Aspur - Beyaz darı - Sarı Darı - Kahverengi Darı - Beyaz Perilla

sizce nasıl ayrıca içine ilave gerektirir mi ?

Oyla 0