Kanarya Yem ve Suyunu Dökmesi

bugraaydin

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar

sağlıklı günler

kuş geçtiğimiz zamanlar da rahatsız idi ilaç vs biraz toparladı ama ağlarcasına inlemesi oda da biri varken var yokken de yok

son zamanlar da ise şunu yapıyor suluğuna ilaç vitamin katıyordum ancak gagasına alıp etrafa resmen boca ediyor kafes içi gölet misali
Yemi de aynı şekilde
Her gün üflüyor gerekirse yemini değiştiriyorum
Birde gaga taşı olmasına rağmen tüneğine sürtüyor gagayı arada da dışkısı ile oynuyor ağzı çenesi hep pislik

bunları neden yapar ne yapmam gerek

Teşekkür Ederim

Ek olarak ekleyeceğim; durumu çok ilerlemiş. İlaç tedavi sürecinde beklenmedik bir durum yaşanabilir. Bu nedenle her şeye hazırlıklı olmalısınız.

Evet durumu kötü bir umut yardımcı olmaya çalışıyoruz işte. Yazık gerçekten veterinere götürüyorlar veteriner tiki var diyor:confused:

Oyla 0
Mesajları okudum. Aslında arkadaşlar bir kaç sever etiketlemeseydi başlıktan dolayı konuya bakmıyacaktım bile. Kuşun ağır solunum hastalığı var. O elinizdeki ilaçları daha fazla kullanmayın bir işe yaramaz. Eğer kuştan anlayan bir veterinere götürücekseniz götürün biran evvel. Ama götüremiyorsanız vakit kaybetmeyin daha fazla alttaki ilaçları alın;
  • MACROL veya KLACID tablet,
  • FUNGOSTATİN yada FLUCAN 150 mg 1 kapsül,

Teşekkür Ederim
Bu ilaçları nasıl vereceğim detaylı yazabilirmisin.?

Oyla 0
Teşekkür Ederim
Bu ilaçları nasıl vereceğim detaylı yazabilirmisin.?

Macrolu ezip toz haline getiriceksin ve tam dolu suluğa pirinç tanesi kadar ekliyeceksin. Aynı suya fungostatinden de bir mercimek tanesi kadar eklliyeceksin. İyice karıştırıp ver kuşa. Eğer kuş suluktan kendi içmiyorsa gün içinde belli aralıklarla ilaçlı sudan ağzına damlatman lazım bir kaç damla...

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar kuşa ümit arkdasimizin dedigi ilaclara ertesi gün başladım ancak bir gelişme yok
Boyunda ki mantara da bakır sülfat bulup başlayamadım haftaiçi de onu bulcam inşallah ancak o inleme hali hala devam ediyor
Gece uyurken de baktım tüneginde resmen kafese kafa yaslamış zora ki uyuyor

kaldın iki ara bir dere de

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar kuşa ümit arkdasimizin dedigi ilaclara ertesi gün başladım ancak bir gelişme yok
Boyunda ki mantara da bakır sülfat bulup başlayamadım haftaiçi de onu bulcam inşallah ancak o inleme hali hala devam ediyor
Gece uyurken de baktım tüneginde resmen kafese kafa yaslamış zora ki uyuyor

kaldın iki ara bir dere de
hemen etkisini göstermiyor olabilir @Ümit T.

Oyla 0