Kanarya Yem ve Suyunu Dökmesi

bugraaydin

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar

sağlıklı günler

kuş geçtiğimiz zamanlar da rahatsız idi ilaç vs biraz toparladı ama ağlarcasına inlemesi oda da biri varken var yokken de yok

son zamanlar da ise şunu yapıyor suluğuna ilaç vitamin katıyordum ancak gagasına alıp etrafa resmen boca ediyor kafes içi gölet misali
Yemi de aynı şekilde
Her gün üflüyor gerekirse yemini değiştiriyorum
Birde gaga taşı olmasına rağmen tüneğine sürtüyor gagayı arada da dışkısı ile oynuyor ağzı çenesi hep pislik

bunları neden yapar ne yapmam gerek

Teşekkür Ederim

Merhaba arkadaşlar kuşa ümit arkdasimizin dedigi ilaclara ertesi gün başladım ancak bir gelişme yok
Boyunda ki mantara da bakır sülfat bulup başlayamadım haftaiçi de onu bulcam inşallah ancak o inleme hali hala devam ediyor
Gece uyurken de baktım tüneginde resmen kafese kafa yaslamış zora ki uyuyor

kaldın iki ara bir dere de
Parfümsüz vazelinler bile iş görür mantar için

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar kuşa ümit arkdasimizin dedigi ilaclara ertesi gün başladım ancak bir gelişme yok
Boyunda ki mantara da bakır sülfat bulup başlayamadım haftaiçi de onu bulcam inşallah ancak o inleme hali hala devam ediyor
Gece uyurken de baktım tüneginde resmen kafese kafa yaslamış zora ki uyuyor

kaldın iki ara bir dere de

Solunum sorunu çok zor geçen bir hastalık. Ancak en azından azda olsa gelişme olması lazımdı. Hiç mi iyiye gidiş yok?

Oyla 0
İlaçlara devam hala ancak olumlu bir gelişme yok özellikle boyunda ki tüy dökülmesinde

İlaçları bırakabilirsin artık solunum problemi düzelmediyse başka ilaçlar düşünmek gerekiyor. Bir kaç gün vitamin probiyoik takviyesi yap şimdilik.

Boyundaki tüyler hemen geri gelmez. Göz taşı kullanıyorsun dimi?

Oyla 0
İlaçları bırakabilirsin artık solunum problemi düzelmediyse başka ilaçlar düşünmek gerekiyor. Bir kaç gün vitamin probiyoik takviyesi yap şimdilik.

Boyundaki tüyler hemen geri gelmez. Göz taşı kullanıyorsun dimi?
Kullanıyorum haftada 1
Hatta suyuna da ekledim bakır sülfat
Avi-Ast önerdi bir pet onu da deneyeceğim
Makrol ve diğerini bırakacağı yada donusumlu kullanayim
Birde sarimsali elma sirkeli su yaptim 1 gun demledim onu da suyuna az az veriyorum mantar vs icin iyiymis

Oyla 0
Kullanıyorum haftada 1
Hatta suyuna da ekledim bakır sülfat
Avi-Ast önerdi bir pet onu da deneyeceğim
Makrol ve diğerini bırakacağı yada donusumlu kullanayim
Birde sarimsali elma sirkeli su yaptim 1 gun demledim onu da suyuna az az veriyorum mantar vs icin iyiymis

Göz taşını günlük uygulaman lazım. Haftada bir kere yetmez..
Aviast yada sirkeli su bir işe yaramaz. Kuşun yakından bir kaç tane resmini eklermisin birde videosunu çekip ekle solunuma bakalım. O ilaçları dediğim gibi bırak artık gerekirse başka ilaç öneririz...

Oyla 0
Yazık ya hala solunumda ciddi sıkıntı var. Gaga kenarları ve ayaklarda mantar oluşumları var. Göz taşını şu şekilde uygula; bir bardak suya bir iki pirinç tanesi kadar göz taşını erit ve bu suya pamuğu daldırıp tüy olmayan bölgelere ve ayaklarına sür güzelce. Her gün düzenli sabah akşam bunu uygula..

İkincisi solunum sorunu için yeni birşeyler denemek gerekiyor. Bana göre solunum sorunu büyük ihtimalle iç mantar kaynaklı. Antibiyotiği kesip sadece fungostatini bir kaç gün daha kullanalım garanti olsun. Eğer yine düzelmez ise parazit, protozoa yada bakteri için farklı ilaçları denemek gerekiyor..

Kuş çok dayanıklı maşaallah Allah'ın izniyle iyileştirelim bu kuşu...

Oyla 0
normalde önermem lakin vilmectin varsa eğer elinizde, kulak çöpünü biraz nemlendirip mantar olan bölgelere sürünüz. Hızla kurutacaktır ancak bu ıslattığınız kulak çöpü 1-2 damladan fazla olmamalı.

Oyla 0
Yazık ya hala solunumda ciddi sıkıntı var. Gaga kenarları ve ayaklarda mantar oluşumları var. Göz taşını şu şekilde uygula; bir bardak suya bir iki pirinç tanesi kadar göz taşını erit ve bu suya pamuğu daldırıp tüy olmayan bölgelere ve ayaklarına sür güzelce. Her gün düzenli sabah akşam bunu uygula..

İkincisi solunum sorunu için yeni birşeyler denemek gerekiyor. Bana göre solunum sorunu büyük ihtimalle iç mantar kaynaklı. Antibiyotiği kesip sadece fungostatini bir kaç gün daha kullanalım garanti olsun. Eğer yine düzelmez ise parazit, protozoa yada bakteri için farklı ilaçları denemek gerekiyor..

Kuş çok dayanıklı maşaallah Allah'ın izniyle iyileştirelim bu kuşu...
Valla
Veteriner 2 gunu cikartmaz dedi hala mucadele
Ediyor bende bebek gibi bakiyorum

Oyla 0
Vilmectin dış parazit ilacı ama mucizeler yaratmaz. Elinizde belki varsa diye söylemiştim

Oyla 0