Kanaryam çok hasta :((

oldsword

iyikus.com Üyesi
Sevgili arkadaşlar. Kanaryam yaklaşık iki haftadır çok hasta. Önce ishal oldu, sonra denge problemi yaşamaya başladı. Şu an tüneğine asla çıkamıyor. Bırakın tüneği normal yerde bile yürüyemiyor. Hemen devriliyor. Çoğu zaman yerde yan veya sırt üstü yatıyor. Bu arada gözlerinde sanırsam çapaklanma var ve çok az görüyor veya görmüyor. Mama kabını zor buluyor. Buldumu yiyor. Su kabını bulamıyor, buldumu içiyor. Biraz önce şırınga ile su içirdim. Hayvancağız yanmış susuzluktan. İlk başlarda tüneğine çıkıyordu ama bir süre sonra devriliyordu. Şimdi hiç çıkamıyor. İshali için veteriner bir antibiyotik verdi, o geçirdi. Ama denge problemi artarak devam ediyor diye tekrar veterinere götürdük. Bu sefer başka bir antibiyotik verdi ama baktım ki dışkısı gene beyaz ve sulu olmaya başladı. Birde sanki zor nefes alıyormuş gibi. Hep nefes nefese sanki. Ne yapacağımızı şaşırdık. Şu an B vitamini dahil iki tane vitamin içiyor. Biri karışık kompleks vitamin. Ayrıca Genta göz damlası verdi. Ama kuşumda hiç bir iyileşme yok. Sanki her gün kötüye gidiyor. Lütfen yardım edermisiniz. Teşekkürler.

Tüh ya. Onun için zor bir süreçti. Kaybınız için üzüldüm :( :(
Evet zor bir süreçti. Suyunu içemiyordu, elimle şırınga ile içiriyordum suyunu. İki hafta çekti paşam benim. İnşallah acı çekmemiştir. Veteriner anlamadı ne olduğunu. Anlamıyor veterinerler kuşlardan. Adı paşa idi kuşumun. Kafesinin içine bere koymuştuk rahat etsin diye. Hep onun üzerinde uyurdu. Uyuduğu yerde, uykuya dalmış ve bir daha uyanamadı. Uykusunda öldü :cry::cry::cry::cry:

Oyla 0
Malesef ilerlemiş vakalarda kurtulma şansı da bir o kadar düşüyor. Hastalıklar birbirlerini tetikliyor. Teşhis bu durumda komplike bir hale dönüşüyor. İyi bir veterineri öncesinde belirlemek ve acil durumlarda gitmek gerekli. Kaybınız için üzgünüm:(

Oyla 0
Mutlaka eğer ilginiz varsa bir canlı tekrar sahiplenin. Bir canlı ile bağ kurmak her açıdan iyileştirici etkileri var. Özellikle şu günlerde çok çok ihtiyacımız var

Oyla 0
Mutlaka eğer ilginiz varsa bir canlı tekrar sahiplenin. Bir canlı ile bağ kurmak her açıdan iyileştirici etkileri var. Özellikle şu günlerde çok çok ihtiyacımız var
Valla çok severim hayvanları. Özellikle kedi. Kızımda çok istiyor ama alerjimiz olduğu için kuş almıştım. Ama bu olaydan sonra biraz zor. Acılarına dayanamıyoruz. Bir daha pek düşünmüyorum açıkçası. :cry::cry:

Oyla 0