Karaciğer Yağlanması

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Bir ay önce muhabbet kuşumu veterinere götürmüştüm ve Karaciğer Yağlanması olduğu söylendi. Düzelmesi için ekteki gıda takviyesi verildi. 1 ay suyuna katıp kullandım, buna rağmen dışkısında hiçbir değişim olmadı. Enerjik hali aynı ama bu sorunu düzeltmem gerekiyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210412_144535.jpg
    IMG_20210412_144535.jpg
    826.8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210510_104120.jpg
    IMG_20210510_104120.jpg
    877.8 KB · Görüntüleme: 31
verdiği bitkisel üründen tahmin ettim , maalesef

ben bu durumda 5 gün sulphamezathine kullanırım, ardından düzelme olmazda 5 gün ara verip 5 gün triflucan şurup kullanırım. bu tavsiye değil kişisel uygulamam tabi ki

maddi durumunuz uygunsa öz-vet veteriner kliniği biraz pahalı ve iyidir.
bunlar nerden tedarik ediliyor, işe yarıyorsa denemek isterim

Oyla 0
bunlar nerden tedarik ediliyor, işe yarıyorsa denemek isterim
Hekim Veteriner kliniğine gitmeden önce dışkılarınız böyle leke bırakıyor muydu ? Bakteriyel bir durum varsa diyerekten hiç test yapılmadı mı ?
Doğruda röntgen çekilip karaciğeri sorunlu diyip cleasing tea mı verildi ? Yakın zamanda oraya gideceğim kontrol amaçlı lakin durum böyleyse biraz can sıkıcı.
İzmir Pet Life da kursaktan swap aldırıp laba göndertebilirsiniz. Eğer sindirim yolunda enfeksiyon varsa çıkacaktır.

Oyla 0
Hekim Veteriner kliniğine gitmeden önce dışkılarınız böyle leke bırakıyor muydu ? Bakteriyel bir durum varsa diyerekten hiç test yapılmadı mı ?
Doğruda röntgen çekilip karaciğeri sorunlu diyip cleasing tea mı verildi ? Yakın zamanda oraya gideceğim kontrol amaçlı lakin durum böyleyse biraz can sıkıcı.
İzmir Pet Life da kursaktan swap aldırıp laba göndertebilirsiniz. Eğer sindirim yolunda enfeksiyon varsa çıkacaktır.
Önceden de böyleydi dışkısı, fotoğrafını gösterince kaka testine gerek yok dedi. Fiyatlar da çok yüksek bu arada bilginize.

Oyla 0
ikisi de aynı tesiri gösterir mi peki? Düzelmesini istiyorum ama veterinere götürecek durumum yok suan

ikisi farklı enfeksiyonlar için.

öncelikle sulphamezathine 5 gün kullanılır, bu ilaçtan yanıt alınırsa başka bişey kullanmaya gerek kalmaz, alınamazsa başka ilac denenir. veteriner tarafından laboratuvar analizi yapılmadığı için sorunun kaynağı net bilinemez, deneme yanılma yapılır

şu an maddi durumunuz uygun değilse ve yakındaysanız buca belediye mevkiinden size ücretsiz ilaç verebilirim, ancak olumsuz netice alınması durumda sorumluluk kabul etmem

Son düzenleme:
Oyla 0