Korona Hakkında | Forum Anketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Korona oldunuz mu?

• Evet korona oldum

• Hayır hiç olmadım

• Koronadan şüphelendim ama test yaptırmadım

• Birden fazla kere koronaya yakalandım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Umit.

Yönetici
Moderatör
Evet arkadaşlar merak ettim forumda kaç kişi koronaya yakalandı acaba? Hafifmi atlattınız ağırmı? Bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Sahuru beklerken biraz koronayı konuşalım dedim...

Ben hafif atlattım genel olarak çevremde de durum bu şekilde. Ancak tabi hastaneye yatanlar, yoğun bakıma girenler oldu. Büyük çoğunluğu sağlığına kavuştu. Maalesef kayıplar da oldu..

Virüse ne kadar maruz kalındığı, vücut direnci, tedaviye ne kadar erken başlandığı, anemnez (hasta öyküsü) gibi çok fazla faktörün hastalığın seyrinde etkili rol oynadığını görüyoruz.

Temennim herkesin mümkün olduğunca hafif atlatması hatta hiç hastalanmaması. ?

Korona daha çok yeniyken (2 aylık falan) denk geldi ve hepimiz antikor testi yaptırdık. Annem antikorlu çıktı ve şok olduk. Hiç hissetmeden atlatmış (Annem bir ara hapşırıyordu alerjim tuttu dedi, bu kadar) kimseye de bulaştırmamış. Tabi hepimiz annemi süpermen gibi görüyorduk. :D

Çook uzun zaman sonra babam korona oldu. Anneme bulaşmamış.Babamın süreci biraz ağır başladı. Çok telaşlandık hemen babamı hastaneye film çektirmeye gönderdik. Çok şükür
temiz çıktı çiğerler. Onun telaşı derken bende oldum. Ve galiba yataktan çıkmam imkansız gibiydi. Bende ağır geçirdim. Baş ağrısı, mide bulantısı, tat koku kaybı ve aşırı bel ağrısı. Hala ara ara o bel ağrısı başlar yine. Derim ki bu koronadan kaldı bana. Kabullendim galiba. Ya da buna şükür ediyorum daha acılı, dayanması güç bir olay yaşamadık. Umarım kimse yaşamaz, herkes olabildiğince kolay ve acısız atlatır. ?

Korona daha çok yeniyken (2 aylık falan) denk geldi ve hepimiz antikor testi yaptırdık. Annem antikorlu çıktı ve şok olduk. Hiç hissetmeden atlatmış (Annem bir ara hapşırıyordu alerjim tuttu dedi, bu kadar) kimseye de bulaştırmamış. Tabi hepimiz annemi süpermen gibi görüyorduk. :D

Çook uzun zaman sonra babam korona oldu. Anneme bulaşmamış.Babamın süreci biraz ağır başladı. Çok telaşlandık hemen babamı hastaneye film çektirmeye gönderdik. Çok şükür
temiz çıktı çiğerler. Onun telaşı derken bende oldum. Ve galiba yataktan çıkmam imkansız gibiydi. Bende ağır geçirdim. Baş ağrısı, mide bulantısı, tat koku kaybı ve aşırı bel ağrısı. Hala ara ara o bel ağrısı başlar yine. Derim ki bu koronadan kaldı bana. Kabullendim galiba. Ya da buna şükür ediyorum daha acılı, dayanması güç bir olay yaşamadık. Umarım kimse yaşamaz, herkes olabildiğince kolay ve acısız atlatır. ?

geçmiş olsun, virüslerin sinirlerdeki tahribatı uzun süreli/kalıcı ağrıya neden olabiliyor maalesef ve normal ağrıkesiciler pek işe yaramıyor.

ağrı rahatsız edici seviyede oluyorsa nöroloji uzmanına muayene olabilirsiniz, hekimler bazı ilaçlarla bu tür nöropatik ağrıları rahatlatabiliyorlar. Vücuttaki B12 vitamini azlığı , stres, uykusuzluk, beslenme bozuklukları da ağrıyı tetkikliyor.

Son düzenleme:
geçmiş olsun, virüslerin sinirlerdeki tahribatı uzun süreli/kalıcı ağrıya neden olabiliyor maalesef ve normal ağrıkesiciler pek işe yaramıyor.

ağrı rahatsız edici seviyede oluyorsa nöroloji uzmanına muayene olabilirsiniz, hekimler bazı ilaçlarla bu tür nöropatik ağrıları rahatlatabiliyorlar. Vücuttaki B12 vitamini azlığı , stres, uykusuzluk, beslenme bozuklukları da ağrıyı tetkikliyor.
Hastalık başladığı andan itibaren her türlü vitamini alıyoruz. Gerçekten dediğiniz gibi ağrı kesiciler hiçbir işe yaramıyor. Vitamin takviyesi alınarak daha kolay atlatılabiliyor.

2 kez korona oldum. Daha doğrusu korona oldum ancak süreç sonunda iyileşmemişim ve tekrar pozitif çıktım

Umarım bakacağız artık. Evde otururken korana oldum işin garibi :D
1 aydır çıkmıyordum hiç
Nerden aldınız acaba?
Çok ilginç ben de aşırı dikkat ediyordum. Evdekiler bunalmıştı artık. Aman şuraya gitmeyin, aman hemen ellerinizi yıkayın vs. Babam korona oldum rahatladım artık sus diyordu bana. Hayır dedim mutasyonlu çıktı bu defada, yine dikkat dikkat :D

Bende 2 defa yakalandım koronaya. İkisinde de hafif geçirdim. Ama tat koku falanda gitti bendede. İlk korona olduktan sonra o antikor beni 7-8 ay kadar götürdü ardından tekrar yakalandım..

Hastalık başladığı andan itibaren her türlü vitamini alıyoruz. Gerçekten dediğiniz gibi ağrı kesiciler hiçbir işe yaramıyor. Vitamin takviyesi alınarak daha kolay atlatılabiliyor.

Size en faydalı şeyi söyliyeyim mi ilikli kemik suyu :) Ben böyle muhteşem birşey görmedim. Vücut direncini acayip arttırıyor kesinlikle tavsiye ederim. İlikli kemik suyu ile sevdiğiniz bir çorba yapıp için. Ben tarhanayla içiyorum.. Ağrı sızı hiç birşey kalmaz. Gerek korona olduğunuzda gerekse olmadan önce düzenli tüketin inanın bana çok faydasını görüceksiniz ;)

Bende 2 defa yakalandım koronaya. İkisinde de hafif geçirdim. Ama tat koku falanda gitti bendede. İlk korona olduktan sonra o antikor beni 7-8 ay kadar götürdü ardından tekrar yakalandım..

Size en faydalı şeyi söyliyeyim mi ilikli kemik suyu :) Ben böyle muhteşem birşey görmedim. Vücut direncini acayip arttırıyor kesinlikle tavsiye ederim. İlikli kemik suyu ile sevdiğiniz bir çorba yapıp için. Ben tarhanayla içiyorum.. Ağrı sızı hiç birşey kalmaz. Gerek korona olduğunuzda gerekse olmadan önce düzenli tüketin inanın bana çok faydasını görüceksiniz ;)
Hiç tüketmediğim kadar tüketiyorum. Normalde pek aram yoktur ama çevre ısrarı üstün geldi. Eminim ki çok faydası olmuştur bana. Teşekkür ederim. Siz de umarım tekrar yaşamazsınız. :)

Siz de umarım tekrar yaşamazsınız. :)

Sanmıyorum gevşek adamım ben yine korona olurum :P Ama şöyle birşey var vücut yavaş yavaş alışıyor galiba virüse :) Mesela ilk korona olduğumda biraz etkilemişti, ama ikincisinde daha az etkilendim. Üçüncüsünde hiç anlamadan geçiririm diye düşünüyorum :)

Herkese geçmiş olsun.
Ben ve ailemden kimse korona olmadı, uzak bir akrabam dışında.
Ben de aşı oldum.
Aşı olmamıza rağmen hastalanma durumu olur mu, bunu zamanla göreceğiz ama zannetmiyorum.
Tekrardan herkese geçmiş olsun.

Herkese geçmiş olsun.
Ben ve ailemden kimse korona olmadı, uzak bir akrabam dışında.
Ben de aşı oldum.
Aşı olmamıza rağmen hastalanma durumu olur mu, bunu zamanla göreceğiz ama zannetmiyorum.
Tekrardan herkese geçmiş olsun.

Aşı olanlarda büyük oranda sıkıntı olmuyor. Virüse yakalansalar bile hafif atlatıyorlar..

Yalnız yine bir mutasyon çıkmış delta varyantımı neydi. Hakkmızda hayırlısı artık :)