kronik solunum yolu rahatsızlığı

znbjork

iyikus.com Üyesi
Merhabalar...
Öncelikle geçmiş olsun. Bu konu benim için de çok hassas. Çünkü 2 haftadır bende kuşumda solunum yolları rahatsızlığından şüpheleniyorum. Elimden geldiğincede araştırıp öğrenmeye çalışıyorum bu konuları. Size tavsiyem kekik çayı. İçine bir kaç damla limon sıkıp veriyorum. Oldukça rahatlıyor.. Benimde antibiyotik kullanmış ve fayda görememiş bir kuşum var çünkü. Kekik çayı hem doğal hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Rabbim acil şifalar versin inşallah.
merhaba, çayı olduğu gibi mi veriyorsunuz yoksa suyuna mı katıyorsunuz? çok teşekkür ederim, geçmiş olsun

Didem ergenc

iyikus.com Üyesi
Merhaba, benimde mubisimde kuyruk atimi ve solunum sikintisi var bazen duzeliyor bazen gunduzleri halsizlesiyor sizlerden gelen oncelikli tavsiye veteriner sonrasinda da macrol ilaciydi.bende anadolu yakasinda arastirdim anatolia Ismail beyi onerdiler kusu aldim yarim saat yol yurudum kanter icinde veterinere gittik kusu eline bile almadan uzaktan bakarak zorla kerpetenle agzindan 2 kelime zor aldim.cinsiyetini sizin aksinize erkek olabilir dedi bence yaniliyor.ben o sicakta kusu goturmusum bir film cekmek bir kusta bi sikinti varmi elime aliyim inceliyim tirnagini gagasini kesiyim sifir ilgi..sakin mubisiniz varsa goturmeyinzz..ayrica neoteramicyn verdi bunu kullan genis spectrumlu antibiyotik dedi ben de dogdugundan beri boyle dedim alerjik olabilirmi dedim yok dedi..kekik cayi ben verdigimde kus daha fazla uyuyor o yuzden vermiyorum artik..sonuc param gitti kus hasta ben de kararsizim neoteramycin konusunda☹☹

justbanu

iyikus.com Üyesi
merhaba, çayı olduğu gibi mi veriyorsunuz yoksa suyuna mı katıyorsunuz? çok teşekkür ederim, geçmiş olsun
Merhaba,
Ben bilye kekik-rezene ve melisa otunun her birinden birer çay kaşığı bir bardağa (200 ml) koyuyorum. Üzerine de kaynamış su ekliyorum. Soğuyana kadar 20-25 dk demleyip sonra süzüyorum. Çay pek yoğun olmadığı için seyreltme yapmadan üzerine 6-7 damla limon sıkıp kuşuma veriyorum.( limon sıkmayınca içmiyor benim kuş) Bu ölçüyle iki suluk rahat rahat doluyor ve 12 saatte bir, çay karışımını tazeliyorum. Kekik otunu solunum yolları ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanıyorum. Rezeneyi de bağışıklık sistemini güçlendirmek için ve sindirim sorunları olduğu için kullanıyorum. Melisa otunu ise benimki biraz stresli bir kuş, pek uyumuyor. Geceleri rahat uyuması için veriyorum. Siz isterseniz melisa koymayabilirsiniz... Bu karışımın faydasını bariz gördüğüm için yazıyorum. Acil şifalar dilerim.

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Merhaba, benimde mubisimde kuyruk atimi ve solunum sikintisi var bazen duzeliyor bazen gunduzleri halsizlesiyor sizlerden gelen oncelikli tavsiye veteriner sonrasinda da macrol ilaciydi.bende anadolu yakasinda arastirdim anatolia Ismail beyi onerdiler kusu aldim yarim saat yol yurudum kanter icinde veterinere gittik kusu eline bile almadan uzaktan bakarak zorla kerpetenle agzindan 2 kelime zor aldim.cinsiyetini sizin aksinize erkek olabilir dedi bence yaniliyor.ben o sicakta kusu goturmusum bir film cekmek bir kusta bi sikinti varmi elime aliyim inceliyim tirnagini gagasini kesiyim sifir ilgi..sakin mubisiniz varsa goturmeyinzz..ayrica neoteramicyn verdi bunu kullan genis spectrumlu antibiyotik dedi ben de dogdugundan beri boyle dedim alerjik olabilirmi dedim yok dedi..kekik cayi ben verdigimde kus daha fazla uyuyor o yuzden vermiyorum artik..sonuc param gitti kus hasta ben de kararsizim neoteramycin konusunda☹☹
Neoteramycin kesinlikle önermediğim bir ilaç. Oksitetrasiklin+neomisin sülfat içerikli hiç bir ilacı önermiyorum. Kuşlarda ağır yan etkileri oluyor. Yinede siz bilirsiniz.

Didem ergenc

iyikus.com Üyesi
Dün neoteramycn başladım ancak kuş kendinden geçti tüm gün uyudu gözünü açamıyor ishalde oldu üstelik..napıcamı bilemiyorum veterinerde kuşu tartmak için tartı bile yoktu ısrarla bu ilacı içsin dedi kessem ilacı birşey olur mu? Kuyruk atması durdu ama gözünü açamıyor ve ishalbu kuşun başına gelenler

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Dün neoteramycn başladım ancak kuş kendinden geçti tüm gün uyudu gözünü açamıyor ishalde oldu üstelik..napıcamı bilemiyorum veterinerde kuşu tartmak için tartı bile yoktu ısrarla bu ilacı içsin dedi kessem ilacı birşey olur mu? Kuyruk atması durdu ama gözünü açamıyor ve ishalbu kuşun başına gelenler
Başladıysanız ve iyi geliyorsa devam edin ama dozunu düşürün isterseniz.

znbjork

iyikus.com Üyesi
Ben artık güvenemiyorum hiçbir veterinere. İmkanım olmadığı için Florya’daki veterinere götüremedim ama sizin imkanınız varsa orayı deneyin.