kronik solunum yolu rahatsızlığı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan znbjork
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

znbjork

Forum Sakini
arkadaşlar merhaba.
uzun süredir muhabbet kuşumun hastalığıyla uğraşıyorum. bu süreçte çok fazla ilaç kullandık. veterinerlerin önerdiği ilaçların hiçbir
etkisi olmadığı gibi, öneriyle kullandığım ilaçların da etkisi olmadı.
bir buçuk ay önce trikomonas hastalığı olduğunu düşünüp iki defa flagyl kullandım. daha sonra veterinere götürdüm ve veteriner
alerjisi olduğunu söyleyerek farklı ilaçlar verdi. verdiği ilaçların etkisi olmadı.
artık hırıltılarını duymaya başladığımda solunum yoluyla alakalı bir rahatsızlığı olduğunu anladım ve hiprodoxi kullandım. 3 güne kadar
etkiliydi ama 4. günde belirtiler yeniden tekrar etmeye, şiddetlenmeye başladı ve beşinci günde bıraktım.
kuşu dinlendirdikten bir süre sonra azeltin+ventolin tedavisini denedim. onların en ufak bir etkisi olmadı ve sonuç olarak pes ettim.
muhabbet kuşum günden güne kötüleşiyor. ne yapacağımı bilmiyorum. veterinerler hiçbir işe yaramıyor.
bana en azından muhabbet kuşumu rahatlatabilmek için önerebileceğiniz bir şeyler var mı?
aşağıya şu anki halinin videosunu bırakacağım birazdan.

Çözüm
Çok geçmiş olsun. Sağlığına kavuşması mutlu etti. Eğer zaman bulabilirseniz ürünlerin tanıtımlarını ve ne oranda kullandığınızı yazarsanız sevinirim.
Çok teşekkür ederim. Ece Ecza Deposuna gittiğimde bana Lavotil, Nilax, ismini hatırlayamadığım bir serumlu su ve Mikostatin verildi. Nilax sanırım parazitler içindi (toz halinde) 2 defa falan kullandım, ölçüsünü maalesef ki hatırlayamıyorum, pirinç tanesi kadar olması lazım.
Serumlu suyun da ölçüsünü tam hatırlayamıyorum (5-6 damla sanırım) ama rahatlatmak için kullandım. Bunları asıl ilaçları vermeden önce kullandım.
Asıl ilacımız Lavotil, solunum yolu için kullandığım ilaç bu. Eski sayfalardaki videolar aktif değil fakat Koko'nun çok tuhaf bir hareketi vardı, sanki boğazına bir...
Benimde kuşumda kronik solunum sorunu var, bugün hemen veterinere gidip sordum bu ilacı elinde yokmuş. Kesinlikle çok etkili ama ağır bir ilaç dedi. Getirecek benim için.
Sizin güzel Koko nuzun iyileşmesine çok sevindim.
çok geçmiş olsun mine hanım, umarım ilaç en kısa sürede size ulaşır ve kuşunuz en kısa sürede iyileşir. haberlerinizi bekliyorum.

Oyla 1