Kuruma hastalığı mı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Şeyma
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Şeyma

iyikus.com Üyesi
Kuşumun sürekli değişen dışkısından sonra son iki günkü hali bu şekilde ara sıra sindirilmemiş dışkıya da rastlıyorum zayıflama var mı yok mu emin olamıyorum biraz araştırdıktan sonra kuruma hastalığı olabileceğini öğrendim covid izolasyon sürecimden dolayı evden çıkamıyorum aciliyeti olan bir durum mu acaba evde ne yapabilirim

Kuruma adında bir hastalık yok, zayıflama-kuruma çeşitli hastalıkların sürecinde olan bir gösterge.
Bence imkan varsa bir veterineri eve çağırın, kuşu alsın gitsin, tahlil yapsın, ihtiyacı varsa antibiyotik verir, ya da başka bir uygulama yapar.
Bekletince kuşlar hızlıca sıkıntıya girebiliyorlar.Geçmiş olsun.

Oyla 0
Kuruma adında bir hastalık yok, zayıflama-kuruma çeşitli hastalıkların sürecinde olan bir gösterge.
Bence imkan varsa bir veterineri eve çağırın, kuşu alsın gitsin, tahlil yapsın, ihtiyacı varsa antibiyotik verir, ya da başka bir uygulama yapar.
Bekletince kuşlar hızlıca sıkıntıya girebiliyorlar.Geçmiş olsun.
Maalesef bulunduğum yerde eve veteriner hizmeti yok teşekkür ederim

Oyla 0
bu konu hakkında çok sayıda konu açılmış diye biliyorum.Bakıp ne gibi belirtiler var bu duruma uygunmu vs.Sindirim sorunu olabilir,bundan dolayı kolay hazımedebilecek yem kullanılmalı,Bayat yem olmadığından emin olunmalı,yem değişikliğinden olabilir,Kum yoksa taşlıkda kum bitmiş olabilir kuma ihtiyacı olur. Çok detaylı bir konu aslında.Geçmiş olsun.

Oyla 0
Evet dediğiniz gibi gerçekten de çok detaylı bir konu her ihtimali düşündürüyor.Yem değişikliği yapmadım yemi taze kumu taşı her şeyi tam sindirimi sorunu olduğu kessin ishalden sonra bu hâle geldi yemesinde içmesinde bir sorun yok keyfi de yerinde ama dünden beridir biraz halsiz geldi gözüme
Ekli dosyayı görüntüle IMG_2031.MP4

Oyla 0
İshal beslenmeye bağlımı gerçekleşmişti.ben biraz sorarak ilerliyorum Hemen anlam yükleyemiyorum bu yüzden @Doğanay Y. Ustalar görüşlerini bekliyelim Maşallah çok tatlı

Oyla 0
Kuşunuzda bir sorun olduğu sanmıyorum şu yönden sanmıyorum Kuruluk dediğiniz Mantar çeşiti bu durumu olanaksız görüyorum.Ama dışkıdakı yemi ustalarımız göz atarlar.

Oyla 0
Evet dediğiniz gibi gerçekten de çok detaylı bir konu her ihtimali düşündürüyor.Yem değişikliği yapmadım yemi taze kumu taşı her şeyi tam sindirimi sorunu olduğu kessin ishalden sonra bu hâle geldi yemesinde içmesinde bir sorun yok keyfi de yerinde ama dünden beridir biraz halsiz geldi gözüme
Ekli dosyayı görüntüle 16163
Kuşun maşallahı var, genel durumu çok iyi gözüküyor.Bağırsak düzenleyici, probiyotik denediniz mi?

Oyla 0
İshal beslenmeye bağlımı gerçekleşmişti.ben biraz sorarak ilerliyorum Hemen anlam yükleyemiyorum bu yüzden @Doğanay Y. Ustalar görüşlerini bekliyelim Maşallah çok tatlı
Açıkçası beslenmeden kaynaklı olup olmadığını çözemedim bir süredir böyle düzensiz dışkılama var ama kuşumda kendi dışkısını yeme huyu vardı mineral desteğini tamamladım azaldı ama bundan kaynaklı hasta olabileceğini düşünüyorum

Oyla 0
Açıkçası beslenmeden kaynaklı olup olmadığını çözemedim bir süredir böyle düzensiz dışkılama var ama kuşumda kendi dışkısını yeme huyu vardı mineral desteğini tamamladım azaldı ama bundan kaynaklı hasta olabileceğini düşünüyorum
Kuş toprağı (kuş kumu değil) mineral alması açısından iyi geliyor. Bağırsaklarındaki ve kursağındaki fazla suyu da emip, dışkı ile atıyor.

Oyla 0
Kafes altı ızgara kullanmanızı tavsiye ederim veya Mısır granülü ama Mısır G. forumda tavsiye edilmiyor?

Oyla 0
Rica etsem sitraks gibi bir iç parazit için ürün kullanip, ertesi gün dışkı paylaşınız. Beslenmeden kaynaklı bozulan dışkılara yakın bir dışkısı mevcut

Oyla 0