Kuruma hastalığı ve bağırsak enfeksiyonu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan OsmanGazi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

OsmanGazi

Yeni Üye
Muhabbet kuşu da kuruma hastalığı ve bağırsak enfeksiyonu var durumu ağır 2 gündür sulphamezathine kullanıyorum 2 gün önce dışkılama yapamıyordu zorlanıyordu yapınca poposuna yapışıyordu. Ama şuan dışkılaması gayet iyi iştahı da var ama gücü dermanı yok. Yaklaşık bir haftadır ayakta zor duruyor dengesini sağlayamıyor. Şimdi sulphamethine'ye devam edersem vitaminsizlikten öleceğini düşünüyorum. Sizlere iki sorum olacak
1- sulphamethine ile beraber probiyotik kullansam sıkıntı yaşar mı?
2- sulphamethine'yi bırakıp probiyotik ve vitamin desteği yapsam sıkıntı yaşar mı?

@OsmanGazi kardeşim kuşa acil söylediğim vitamini başlayın. Supradyn all day efervesan tableti ezip toz haline getiriceksin ve tam dolu suluğa bir iki pirinç tanesi ekliyeceksin. Vitaminli su 6 saatte bir tazelenicek. İlk aşamada 3 gün üst üste kullan duruma bakalım..

Kuş yemini yiyor dimi? Eğer yemiyorsa sıvı elle besleme maması yapıp çay kaşığı yada şırınga ile yedirmeye çalış..

Bu aşamada bunlardan başka yapıcak birşey yok bence. @Doğanay Y. da müsait olunca bakar. Geçmiş olsun...
Usta, Supradyn all day değil ama 2 gün önce aldığım Di-a-zyme 256'ya başladım ilk başlarda çok uyuyordu ama şuan dışarıya karşı duyarlı ve yemini güzel yiyor. Yere koyunca uçmaya çalışıyor.

Oyla 0