Kuruma olabilir mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan BrkDR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BrkDR

iyikus.com Üyesi
Kuşum 2 haftadır halsiz. Dışkısı iki haftadır sulu ve sanki zayıflamış gibi geliyor gözüme. İshalin bu kadar uzun sürmesi kurumadan dolayı kaynaklanmıs olabilir mi

Eczaneden sitraks alın. İç parazit için 1 gün 1 damla ağızdan verin bununla başlayın. Ardından 3 er gün Vitamin ve probiyotik (Toplam 6 gün). Ardından 2 gün temiz su verin.
Sulphamezathine, vetakoksin gibi sulfanamidlerden birini edinin. Veteriner ilaçları satqn yerlerde olur. 5-7 gün arası kesintisiz. Yarım suluğa 6-8 damla şeklinde uygulayın. Ardından tekrar 3 gün vit., 3 gün probiyotik ekleyin. Muhtemelen geçer. Ciddi bişey değil bakteriyel
Şimdi gidip sitraks almamı öneriyorsunuz o zaman direkt. Peki Sulphamazethine fiyatı ne kadar?

Oyla 0
Rica etsem yem karışımınızdan bir fotoğraf istiyorum. Ayrıca kuşun ağırlığını tartar mısınız?
Genelde bu tip sulu dışkılar 2-3 günde en kötü normale yakın olması lazım. Boyama durumu olmadığından sadece sıvı verdiği için ilaçtan önce önereceğim bir kaç şey var. Kafesi, tünekleri, sulukları tüm aksesuarları kaynar suyla dezenfekte edin. Ardından yem karışımına ishali tutucu etkileri olan yulaf, aspur gibi tohumları ekleyiniz. Doğal ürünlerden önce çare bulabilirsek eğer ilaca gerek kalmayacaktır. Bir dilim soyulmuş elma (çekirdekleri alınmış), havuç, demlenip soğutulmuş siyah çay (az oranda suyuna ekleniyor) kullanılabilir. Probiyotik ve elektrolitte ayrıca ishal keser. İyot eksiklikleri bu tip dışkılamaya sebep olabiliyor. Bu nedenle himalaya kayası alıp kullanmayı deneyiniz ya da mama ve ya kumuna çoooook az ilave ediniz. 1-2 küçük tane.

Eğer 2 güne kesmezse ilaç önermek gerekiyor. Derseniz şuan petshopa gider ve Divitsol alabilirim derseniz oda iyi ishal kesiyor. sKT'sini kontrol ediniz.
Marka Jungle

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-08-08 at 20.13.22.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-08 at 20.13.22.jpeg
    202.5 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
Karışımınız uygun değil. Klasik paket karışımı ve renkli ekmek tanelerinin bir anlamı yok. Tüketmiyorlar ve zararlı boya madde içeriyorlar.
Aspur, ak darı ve yulaf alınız ve karışımınıza ilave ediniz. Yulafı ayrı bir kapta sunmanızı öneririm. Tüketildiğinde büyük atıkları oluyor. Kuşlar onu yemek için yemleri saçıyor.

Oyla 0
Karışımınız uygun değil. Klasik paket karışımı ve renkli ekmek tanelerinin bir anlamı yok. Tüketmiyorlar ve zararlı boya madde içeriyorlar.
Aspur, ak darı ve yulaf alınız ve karışımınıza ilave ediniz. Yulafı ayrı bir kapta sunmanızı öneririm. Tüketildiğinde büyük atıkları oluyor. Kuşlar onu yemek için yemleri saçıyor.
Hocam az önce sadece ve sadece su yaptı. Başka hiç bir şey yok sadece su.

Oyla 0
Günaydın, İstanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri'ni aradım 150TL muayene 170 TL 2 dışkı tahliline istediler. Gitmem mümkün değil en korktuğum şey başıma geldi. Kuşun resmini ekliyorum belki neyi olduğunu buradan bulabilirim. Teşekkürler şimdiden.
Burada herkes yardımcı olmaya çalışır ancak nokta atışı her zaman mümkün olmuyor .Hatta veterinerler ile bazen atamıyor... Bence bir sekilde bütçenizi ayarlayıp gitmekte fayda var. Kuşun gün gün ağırlığı bilinmiyor belki de ağırlık kaybı oluyor sürekli . Kuşun iyileşegi varsa da belirli bir ağırlıktan sonra canlı kendini tüketmeye başlar bir noktadan sonra dönüşü olmaz. Bu yüzden elinizden geleni yapmaniz lazim. İmkanınız varsa kuşu tartın

Oyla 0
Sulphamezathine 50,55 lira fiyatında satılıyor. Faruk hocamın da dediği gibi sulphamezathine geçirir.

Oyla 0
Muhterem hocam ben gene dağdan inme gibi daldım :D mesajı görmedim :D konu sahibi böyle başlayabilirsiniz.
Aslında fiyatlar makul sayılır ama insanın üstünde her zaman para olmayabiliyor. Tak diye 300-400 lira çıkarıp veremiyoruz haklısınız. Doğanay'ın dediği gibi önce doğal yöntemlerden başlıyalım daha sonra olmadı ilaçta öneririz.
Rica etsem yem karışımınızdan bir fotoğraf istiyorum. Ayrıca kuşun ağırlığını tartar mısınız?
Genelde bu tip sulu dışkılar 2-3 günde en kötü normale yakın olması lazım. Boyama durumu olmadığından sadece sıvı verdiği için ilaçtan önce önereceğim bir kaç şey var. Kafesi, tünekleri, sulukları tüm aksesuarları kaynar suyla dezenfekte edin. Ardından yem karışımına ishali tutucu etkileri olan yulaf, aspur gibi tohumları ekleyiniz. Doğal ürünlerden önce çare bulabilirsek eğer ilaca gerek kalmayacaktır. Bir dilim soyulmuş elma (çekirdekleri alınmış), havuç, demlenip soğutulmuş siyah çay (az oranda suyuna ekleniyor) kullanılabilir. Probiyotik ve elektrolitte ayrıca ishal keser. İyot eksiklikleri bu tip dışkılamaya sebep olabiliyor. Bu nedenle himalaya kayası alıp kullanmayı deneyiniz ya da mama ve ya kumuna çoooook az ilave ediniz. 1-2 küçük tane.

Eğer 2 güne kesmezse ilaç önermek gerekiyor. Derseniz şuan petshopa gider ve Divitsol alabilirim derseniz oda iyi ishal kesiyor. sKT'sini kontrol ediniz.
Son dışkılar. 5 dakika önce geldi. Düşünceleriniz neler?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-08-09 at 19.49.15.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-09 at 19.49.15.jpeg
    57.1 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Image 2020-08-09 at 19.49.11.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-09 at 19.49.11.jpeg
    63.3 KB · Görüntüleme: 6
Oyla 0
Sulphamazethine aldınız mı? alındıysa uygulanabilir.
1 saat önce elektrolit yapıp verdim. Fakat tamamdır yarın o ilacı veterinerde varsa alayım. Diğer korkumda rainbow üretme çabalarından gelen sonuçlar başlığınızda diğer kuşumun fotoğrafını atmıştım türünü söylemiştiniz. O da bugün halsizleşmeye başladı hastalık diğerinden bulaşmış mıdır yoksa bu keretanın da ayrı derdi mi çıktı onu düşünmekteyim.

Oyla 0
Anlık bir durum olabilir yahut ikisine de etki eden bakımınızla alakalı bir problem olabilir. Salgınlar çok hızlı taşınmasa da bulaşma riski var. Hasta olan kuşu ayırınız.

Oyla 0
Anlık bir durum olabilir yahut ikisine de etki eden bakımınızla alakalı bir problem olabilir. Salgınlar çok hızlı taşınmasa da bulaşma riski var. Hasta olan kuşu ayırınız.
Hocam bu arada kuşu aldığımdan beri kuyruğunu ciddi derecede indirip kaldırma ve aldığım ilk aylarda gece uyurken solunum rahatsızlığı olan kuşlar bu sesi çıkarır diye bir youtube videosu vardıya. Acı çekiyormuş gibi bir sesdi, benim kuşumda bunu yapıyordu ilk aylarda, şu sıralar o sesi çok çıkarmasada kuyruğunu kaldırıp indirme ve uçtuktan sonra hemen nefes nefese kalma vb var. Nadirde olsa o sesi yapıyor yatarken.

Oyla 0
Hocam bu arada kuşu aldığımdan beri kuyruğunu ciddi derecede indirip kaldırma ve aldığım ilk aylarda gece uyurken solunum rahatsızlığı olan kuşlar bu sesi çıkarır diye bir youtube videosu vardıya. Acı çekiyormuş gibi bir sesdi, benim kuşumda bunu yapıyordu ilk aylarda, şu sıralar o sesi çok çıkarmasada kuyruğunu kaldırıp indirme ve uçtuktan sonra hemen nefes nefese kalma vb var. Nadirde olsa o sesi yapıyor yatarken.
Yani şimdi mi söylüyorsunuz? Böyle şeyleri baştan söyleyeceksiniz. Böyle hasta hikayesi paylaşılmaz ç. Bizde sizi yanlış yönlendirmiş oluruz bir halta yaramadı dersinix sonra. Siz şu kuşun videosunu bir paylaşın lütfen.

Oyla 0
Yani şimdi mi söylüyorsunuz? Böyle şeyleri baştan söyleyeceksiniz. Böyle hasta hikayesi paylaşılmaz ç. Bizde sizi yanlış yönlendirmiş oluruz bir halta yaramadı dersinix sonra. Siz şu kuşun videosunu bir paylaşın lütfen.
Videoyu birazdan atıcam kusura bakmayın geç cevap için. Ve baytril 2.5 hakkında düşünceleriniz neler? İyi aksamlar dilerim.

Oyla 0