Kuş Dışkılarına göre Hastalık Teşhisi

İyi akşamlar muhabbet kuşumda d2 ve d3 deki gibi dışkı var sanki ayak ve kanatlarında hafif tutulmalar var herzaman olmasada arada tüneklerde rahat tutunamıyor burada dışkı daha sulu

20240107_213148.jpg

ne zamandır böyle?

kuşun minimum 30 saniye videosunu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşınız
Muhabbet kuşumun hikayesi şu yem ve su içmesi yemesinde sorun yok yaklaşık 1 haftadır böyle neşesi yerinde konuşması ötmesi normal yem olarak her zaman jungle kapalı yem alırım suyunu hergün değiştir 1 damla kadar elma sirkesi damlatırım 3 gündür kefir veriyorum daha öncede böyle olunca kefirle düzelmişti video yu gün içinde hanım evdeyken çekip atıcam
edit: keyifsizlik durumu her zaman olmuyor tunekte yada salıncakta dururken kanat ve ayaklarını germe harektleri bu aralar daha fazla yapıyor

Son düzenleme:
Basit bir ishal gibi görünüyor ancak dediğiniz kasılmalar varsa mutlaka veteriner kontrolü gerekiyor.

elektrolit yapabilirsiniz, pektim içeren divitsol gibi bir ürün de toparlayabilir. Kaç gündür bu şekilde sıvı?

ben olsam vakit kaybetmeden veteriner kliniginden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik satın alırım. bu yeterli gelmeyebilir ancak öncelikle bunu denemek gerekir

videodaki durum çok kötü