Kuş yemleri ve tohum karışımları

LaviniaANKA

iyikus.com Üyesi
Şuan daldarı.net in yem karışımını kullanıyoruz içeriği gayet güzel taze ve kaliteli ama ben bir kaç tohum daha eklemek istiyorum içeriğinin içine sağlık tohumu aldım ama muhabbetim onu yerken papağanım yemedi ne yazikki içindeki palet yemi de seçiyor bir tek çok az bir şey benim elimden yiyor palet yemi biraz araştırma yaptım versele laga loro parQue yemi karışımı çok iyi ama bize ebat olarak büyük ki seçici bir kuş alırım yemezse diye korkuyorum aynı zamandasuanki yemimizden gayet memnunuz değiştirmek istemiyorum bu yüzden yemimizin içine karışım şeklinde ekleyebilecegim geldi

Kuşum sultan papağanı
Suanki kullandığımız yem daldari.netin yemi
İçeriği
Sarı Darı, Kırmızı Darı,Beyaz Darı,Siyah Darı,Aspur,Kızıl Dal Darı,Soyulmuş Yulaf,Kenevir Tohumu,Siyah Çekirdek ,Çizgili Çekirdek,Aspir Çekirdeği,Sağlık Tohumu,Okaliptüs Tomurcuk ,Susam ,Kişniş Tohumu ,Anason Tohumu ,Papağan Peleti

versele laga prestige ve versele laga loro parque yemlerinin içeriğinden bizim yemimizde olmayanlari eklemek istiyorum
versele laga prestige içinden sectigim tohumlar
Buğday, Yalancı Safran Tohumu, Kanarya Tohumu, Keten Tohumu, Kolza Tohumu,
Çeltikli Pirinç, Soyulmuş Fıstık, Nijer Tohumu

Versele laga loto pargue içinden seçtiğim tohumlar
sivri yulaf, mısır, çeltik,buğday, karabuğday, arpa, fıstık içi, kabak çekirdeği, çam fıstığı,keçiboynuzu, kanarya tohumu, kenevir tohumu, buğday patlağı, cin mısır, patlamış mısır, kuşburnu

bu tohumları nerden ayrı ayrı açılmamış paket şeklinde bulabilirim acaba kendi yem karışımımin içine eklememi mantıklı ve doğru biliyormusunuz acaba birde sağlık tohumu olarak şuan garden mıx platin in sağlık tohumunu kullanıyorum papağanım küçük geldiginden mıdır bilmem sevmedi başka sağlık tohumu öneriniz varmıdır yapmayı düşündüğüm karışıma eklmeye

Açıkçası ben paketlenmiş ayrı tohumları pek güvenli bulmuyorum. Özellikle bölünmüş aspurlar, yulaflar için bahsediyorum. Diğer daha ender tohumları şu süreçte bulmak zor maalesef. Bir kaç yıl önce deseydiniz link bırakabilirdim ancak açık tohum seçeneği pet sitelerinde az. Bir kaçını bulmak kolay aslında. Örneğin ankara da bor ticarette (güvercin ağırlıklı malzeme satan yerler), mısır, çeltik, buğday, fıstık içi, kabak ç, keçiboynuzu ve diğerlerine rastlıyorum. Karma şekilde de açık sattıkları ürünler vardı. Bölgenizde araştırma yapmanızı öneririm.

Açıkçası ben paketlenmiş ayrı tohumları pek güvenli bulmuyorum. Özellikle bölünmüş aspurlar, yulaflar için bahsediyorum. Diğer daha ender tohumları şu süreçte bulmak zor maalesef. Bir kaç yıl önce deseydiniz link bırakabilirdim ancak açık tohum seçeneği pet sitelerinde az. Bir kaçını bulmak kolay aslında. Örneğin ankara da bor ticarette (güvercin ağırlıklı malzeme satan yerler), mısır, çeltik, buğday, fıstık içi, kabak ç, keçiboynuzu ve diğerlerine rastlıyorum. Karma şekilde de açık sattıkları ürünler vardı. Bölgenizde araştırma yapmanızı öneririm.
Bende açık, bölünmüş ürünleri güvenli bulmuyorum paket ürün tercihim Kırıkkale de yaşıyorum dediğiniz yere bakabilirim ama paketmidir ürünleri acaba

Versele laga loro parque yi alsam azar azar daldarinin yem karışımımin içine katsam nasıl olur acaba taze olmaz surekli ama defne yaprağı koyuyorum tüm yemlerinin içine ya da başka sağlık tohumu öneriniz varmıdır?

Versele laga loro parque yi alsam azar azar daldarinin yem karışımımin içine katsam nasıl olur acaba taze olmaz surekli ama defne yaprağı koyuyorum tüm yemlerinin içine ya da başka sağlık tohumu öneriniz varmıdır?
Loro Parque güzel yem ancak içinde ki bir kaç farklı -az oranda- tohum için almaya değmez. Daldarı .net sitesinden aldığınız karışım baya zengin. Sağlık tohumları daha çok ispinozlar, kanaryalar için öncelikli tercih. Büyük papağanlar da yiyorlar ama onlar kadar değil. Haftada 1 kez ayrı bir kapta ödül yemi gibi verilebilir. Versele Laganın sağlık tohumu bence çok yeterli.