Kuşum çok halsiz.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan WonWen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

WonWen

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 gün önce bir kuş aldım. Şuan tüy dökümünde. Kuşum sürekli uyukluyor. Ve halihazırda zaten beslediğim erkek muhabbet kuşuda onu taklit ediyor. Yanyana uyuyorlar. Problem nedir?

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 gün önce bir kuş aldım. Şuan tüy dökümünde. Kuşum sürekli uyukluyor. Ve halihazırda zaten beslediğim erkek muhabbet kuşuda onu taklit ediyor. Yanyana uyuyorlar. Problem nedir?
Tüy döneminde olduğu için öyleler. Benimkinde şuan öyle çünkü tüy döneminde

Oyla 0
Yeni geldiğinden olabileceği gibi tüyden kaynaklı bir zayıflıkta olabilir. Fotoğraf ekler misiniz kuştan ve dışkısından?

Oyla 0
Hafif tüyde gibi görünüyor. Yaka beneklerinin üzerinde tüy kapsülü var. Ondan dolayı olabilir ancak solunum problemi de varsa oda etkili olabilir. Kuyruk atmanın tek bir hastalıkla bağdaşmadığını söylemek isterim. Bir çok problemin sebebi olabileceğinden, bizler bu aşamada tahmin yürütebiliriz sizin söylemlerinize göre. :(

Oyla 0
Diğer solunum problemi etkilerini göstermediği için. Ben bu yaptıklarını kızışmaya ve tüy dökmeye bağlıyorum. Hani gece ses çıkarsa, nefes alırken ses çıkarsa, kuyruğu aşırı derecede yukarı aşağı yapsa anlarım ama. Bilemedim. 2 hafta geçmezse veterinere götüreceğim. Birisi bana bunun solunum yolu hastalığı olsa bile çok düşük seviyede olduğunu. Vitamin ve probiyotik ile geçeceğini söyledi. Bu doğru mudur?

Oyla 0
Hafif tüyde gibi görünüyor. Yaka beneklerinin üzerinde tüy kapsülü var. Ondan dolayı olabilir ancak solunum problemi de varsa oda etkili olabilir. Kuyruk atmanın tek bir hastalıkla bağdaşmadığını söylemek isterim. Bir çok problemin sebebi olabileceğinden, bizler bu aşamada tahmin yürütebiliriz sizin söylemlerinize göre. :(

Oyla 0
Bu dönemde normal yem yerine az miktarda yulaf vermeniz iyi gelir tüyden hızlı çıkar ve yulaf oldukça enerji verir yem yerine aspur da verebilirsin yulaf fazla verme kuşu tüyden çıkarmak isterken tekrar tüye sokabilirsin hafta da 2 defa yeterli olacaktır aspur her zaman ver zarar yoktur kuşlar çok sever bende enerji verir sağlıklı olur

Oyla 0
Tüylerini de dizmiş gayet güzel bir şekilde renk oturmuş yulaf iyi gelir vitamin takviyesi yapabilirsin suluğuna az miktarda bal soğuk havalarda limon ilave edebilirsin

Oyla 0
Tüylerini de dizmiş gayet güzel bir şekilde renk oturmuş yulaf iyi gelir vitamin takviyesi yapabilirsin suluğuna az miktarda bal soğuk havalarda limon ilave edebilirsin
O konuda sıkıntı yokta kuşum kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor. Ama çok olmayacak şekilde. Kime sorsam ya hastalığın daha çok başında vitaminle çözersin diyor yada hastalık yok diyor. Bunun sebebi yeni gelmesi veya tüy dökümünde olması olabilirmiş. Diğer solunum yolu hastalık etkileri gözükmemekte.

Oyla 0