Kuşum çok hasta ölmek üzere

Tarçınşeytan

iyikus.com Üyesi
Merhaba 1.5 yaşlarındaki erkek kuşum aldığımda çok hastaydı neredeyse ölüyordu ama iyi bir bakım ve ilaçla toparlandı ama hasta olmaya çok meyili bir kuş üşütmemesine çok dikkat ediyorum yine de hasta oluyor.
1) Şimdi ki sorunu da dışkısını popusuna yapışması ama sıvı değil daha çok normal dışkının yumuşağı gibi sürekli uyuyor ve ötmüyor eskisine göre az yem yiyor popunda da yumusak bir şişlik var sanki içi su ile dolu petshopta c vitamini verdiler bağışıklığını güçlendirmesi için ve sirkeli su ver dedi bunları daha önce de yapmama rağmen bir gelişme olmadı

2) Aylar önce bir ayağını tüle sıkıştırdı ve birkaç gün kullanamadı ayağını sonra iyileşti şimdi ise 3 haftaya yakın bir süredir tekrar başladı bu sorun ilk başta ayağını hiç kullanamıyordu şimdi iki parmağını açıp kapıyor ama diğer iki parmağı felç gibi hareket ettiremiyor sizce bir vitamin eksikliğinden mi yoksa başka bir sorun mu var sebze ve meyvelerini düzenli olarak veriyorum

Bugün kafesin tabanında uyuyordu hemen tünege koydum ama çok halsiz ve sürekli kum yiyor ayaklarıda koyu pembe olmuş

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210608_212243.jpg
    IMG_20210608_212243.jpg
    738.8 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20210609_134251.jpg
    IMG_20210609_134251.jpg
    461.3 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210608_212225.jpg
    IMG_20210608_212225.jpg
    665.4 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20210608_212203.jpg
    IMG_20210608_212203.jpg
    422.4 KB · Görüntüleme: 37
  • 16232366779754514147264103247422.jpg
    16232366779754514147264103247422.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 40
Evet.Şimdi varsa 1/10 Efervesan tableti 100 cc'de eritip, eletrolit ile karıştırıp damlalıkla vermeye başlayabilirsiniz.
20 damla kadar verin bugün için,içiyorsa içtiği kadar içirin,ama içirdikten sonra uyuması için yalnız bırakın.

Oyla 0
Evet.Şimdi varsa 1/10 Efervesan tableti 100 cc'de eritip, eletrolit ile karıştırıp damlalıkla vermeye başlayabilirsiniz.
20 damla kadar verin bugün için,içiyorsa içtiği kadar içirin,ama içirdikten sonra uyuması için yalnız bırakın.
Tamam çok sağolun bu saatte hala cevap veriyorsunuz gerçekten minnettarım.İyi akşamlar :)

Oyla 0
elektrolite 1 gün daha kullanın ve bırakın. Dışkısı doğrudan değişim gösterdiğine göre ve boyaması olmadığından bakteriyel bir sorunu var gibi görünmüyor. Eski dışkılarda fazlaca safra bırakma durumu gözlemleniyordu. Onunda yetersiz beslenme ve düzgün çalışmayan organlardan kaynaklı olduğu gözlemlenir genelde. Yem yemesi düzene oturtulursa hızla toparlayacaktır. Bazı durumlarda yem bayat olabiliyor. Bu tip bir durum söz konusu ise elemenizi öneririm. En yakın petshoptan bir yem temin ediniz.

Oyla 0
elektrolite 1 gün daha kullanın ve bırakın. Dışkısı doğrudan değişim gösterdiğine göre ve boyaması olmadığından bakteriyel bir sorunu var gibi görünmüyor. Eski dışkılarda fazlaca safra bırakma durumu gözlemleniyordu. Onunda yetersiz beslenme ve düzgün çalışmayan organlardan kaynaklı olduğu gözlemlenir genelde. Yem yemesi düzene oturtulursa hızla toparlayacaktır. Bazı durumlarda yem bayat olabiliyor. Bu tip bir durum söz konusu ise elemenizi öneririm. En yakın petshoptan bir yem temin ediniz.
Yok yem bayat değil yeni aldım aldığım kişi bir üretici kendi kuşlarına da veriyormuş. Hızlıca kilo alması için ne önerirsiniz? Şu an antibiyotik kullanıyor. 2 gün elektrolit kullanmış olacak @Ümit T. hocanın bir yazısında sonrasında efervesana başlayın diyordu bende öyle yapacağım sonrasında multivitamin,b vitamini,aminoasit ve probiyotik olarak devam edeceğim belli bir sırayla

Oyla 0
Hızlı ağırlaşması için sevdiği tohumları belirleyip vermek, düzenli yumurta maması ve sebze karışımları hazırlamak gerekiyor. Ancak bizlerde olduğu gibi kısa sürede beslenme şekli değiştiğinde yağlanıyorlar. Yağlı bir kuş için yaşam daha zor ne yazık ki :(
Belirli bir süreye yayılmış olması gerekiyor. Pelet yem kullanımına başlanabilir.

Oyla 0
Ben de sürekli sulu yaptığı için birkaç gündür devamlı olarak elektrolit veriyorum keseyim mi sizce?

Oyla 0
Hızlı ağırlaşması için sevdiği tohumları belirleyip vermek, düzenli yumurta maması ve sebze karışımları hazırlamak gerekiyor. Ancak bizlerde olduğu gibi kısa sürede beslenme şekli değiştiğinde yağlanıyorlar. Yağlı bir kuş için yaşam daha zor ne yazık ki :(
Belirli bir süreye yayılmış olması gerekiyor. Pelet yem kullanımına başlanabilir.
Anladım cok sağolun.

Oyla 0
3.gün bugün 5 gün kullanacağım ama kuşum hiç su içmediğinden dün ilk kez ağzına damlattim.

ağızdan elektrolit veriyorsanız su içmez , ilacı da ağızdan sabah akşam vermeniz lazim kı o bile yeterli olmayabilir, sulphamezathine çok güçlü bir ilaç değildir

Son düzenleme:
Oyla 0