Kuşum Hasta Kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fyalison
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fyalison

Yönetici
Moderatör
C.tesi akşam kuşum evde yalnız kaldı. Dün akşam geldiğimizde kafes tabanındaki dışkılar bu şekildeydi. Sabah kalktığımızdan beri kabarık ve uyuyor genelde. Biraz yeminden yedi arkasından kustu.
Evin yakınındaki veterinere gittim kuşlarla ilgili uzmanlığım yok dedi.
Diğer veterinere şu an gidemiyorum.
Elimde olan bir tek neosülfaprim ve fungostatin var ilaç olarak. İshaliyle hep uğraşmıştık ama kusunca elim ayağıma dolandı.
Sulpha vardı ama çok oldu onu kullanalı.

Ekli dosyalar

• F9169A3A-D775-4A6B-A1DF-DB4A585BE964.jpeg
    F9169A3A-D775-4A6B-A1DF-DB4A585BE964.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 31
  • F1642BF7-AE4C-488F-8445-7074323C5752.jpeg
    F1642BF7-AE4C-488F-8445-7074323C5752.jpeg
    623.3 KB · Görüntüleme: 32
  • DB82093B-A430-442D-BA41-31FB3D4A989A.jpeg
    DB82093B-A430-442D-BA41-31FB3D4A989A.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 31
Birde size tavsiyem kuşu daha zengin beslemeniz yönünde olucak.. Hazır vitaminler probiyotikler o kadar etkili ve faydalı şeyler değil.. Gerçek besinlerden faydalanırsa eğer bünyesi ve bağışıklığı daha kuvvetli olur.. Bunun için geniş bir zamanda daha detaylı öneriler yaparım...

Sizin kuş bence hem bünyesi zayıf bir kuş, hemde çabuk strese girebilen bir kuş.. Bu yüzden hastalığı nüksediyor bence. Antibiyotik sonrası mikostatinle ilgili olabilir yada bozuk vitamin kullanımıylada.. Ancak bunlar düşük ihtimaller bana kalırsa....

Kuşun son dışkıları nasıl yine geçenki gibiyse tekrar antibiyotik başlamak gerekir.. Siz yinede dışkı resmi atın bi bakalım...
Ne yazık ki bağışıklığı düşük. Gözüm gibi bakıyorum ama olmuyor. 🥺
Dışkısı bozulmaya başlamış. Bu sabaha kadar gayet normaldi 🤦🏻‍♀️

Ekli dosyalar

• 544F46C9-19DF-4749-B287-E43511C60984.jpeg
    544F46C9-19DF-4749-B287-E43511C60984.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
Birde size tavsiyem kuşu daha zengin beslemeniz yönünde olucak.. Hazır vitaminler probiyotikler o kadar etkili ve faydalı şeyler değil.. Gerçek besinlerden faydalanırsa eğer bünyesi ve bağışıklığı daha kuvvetli olur.. Bunun için geniş bir zamanda daha detaylı öneriler yaparım...
Takviyeler bizde pek işe yaramıyor belli ki bu kadar sık hasta olduğuna göre. Meyve falan çok seviyor yiyor. Ama düzenli değil. Düzenli bir program oluşturucam 👍
Önerilerinizi de bekliyorum muhakkak 🙏

Takviyeler bizde pek işe yaramıyor belli ki bu kadar sık hasta olduğuna göre. Meyve falan çok seviyor yiyor. Ama düzenli değil. Düzenli bir program oluşturucam 👍
Önerilerinizi de bekliyorum muhakkak 🙏
ishale dönecek gibi. 1-2 gün probiyotik elektrolit gitmenizi önereyim. Eğer dışkı rengi ve cıvıklığı düzelmez ise tekrar konuşmak gerek.

Dışkı döneceği kadar dönmüş zaten.. Kuşun son durumu nasıl toparlanma varmı biraz?
Evet düne kıyasla baya iyi. Keyfi yerine geldi sayılır. Kusmuyor, öğürmüyor. İştahı maşallah. Uyumuyor dün ki gibi geziyor. Tabi eskisi kadar enerjik değil.Ama dışkı kötü. Yemyeşil boyuyor yine. Suyuna antibiyotik koydum mecbur ilerlemesin diye.
Bu kadar sık kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum ama kullanmasam ilerleyecek.
Benim kızın bağışıklığı düşük o belli de her ben evden gidip döndüğümde olması cidden tesadüf mü 🤦🏻‍♀️
Yoksa aşırı ilgiye alışık olduğu için strese girip zaten bağışıklığı da düşük olduğu için tetikliyor mu 🤔 Olabilir mi gerçekten böyle?

Son düzenleme:
Yoksa aşırı ilgiye alışık olduğu için strese girip zaten bağışıklığı da düşük olduğu için tetikliyor mu 🤔
Aynen böyle bence...

Evet düne kıyasla baya iyi. Keyfi yerine geldi sayılır. Kusmuyor, öğürmüyor. İştahı maşallah. Uyumuyor dün ki gibi geziyor. Tabi eskisi kadar enerjik değil.Ama dışkı kötü. Yemyeşil boyuyor yine. Suyuna antibiyotik koydum mecbur ilerlemesin diye.
Bu kadar sık kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum ama kullanmasam ilerleyecek.
Benim kızın bağışıklığı düşük o belli de her ben evden gidip döndüğümde olması cidden tesadüf mü 🤦🏻‍♀️
Yoksa aşırı ilgiye alışık olduğu için strese girip zaten bağışıklığı da düşük olduğu için tetikliyor mu 🤔 Olabilir mi gerçekten böyle?
Antibiyotik kullanımı tamamen hastalıkla alakalı birşey.. Hastaysa mecbur kullanılıcak zaten yapıcak birşey yok.. Ancak sürekli aynı antibiyotiği kullanmak doğru değil.. Etken maddeye bağışıklık gelişebilir ve işe yaramayabilir.. Bu yüzden ilacı değiştirmek gerekiyor.. Ama başlandıysa en az 3 gün kullanın.. Daha sonra farklı etken maddeli antibiyotik edinin. Elinizin altında bulunsun...

Aynen böyle bence...

Antibiyotik kullanımı tamamen hastalıkla alakalı birşey.. Hastaysa mecbur kullanılıcak zaten yapıcak birşey yok.. Ancak sürekli aynı antibiyotiği kullanmak doğru değil.. Etken maddeye bağışıklık gelişebilir ve işe yaramayabilir.. Bu yüzden ilacı değiştirmek gerekiyor.. Ama başlandıysa en az 3 gün kullanın.. Daha sonra farklı etken maddeli antibiyotik edinin. Elinizin altında bulunsun...
Benimde aklıma geldi bu. Enrocure vardı ama arkadaşımın kuşuna gerekti ona vermiştim. Dışkılar çok kötü olunca mecbur elimde olanı kullandım. Bu hafta başka bir antibiyotik temin edeyim ben. Ne almamı önerirsiniz?

Benimde aklıma geldi bu. Enrocure vardı ama arkadaşımın kuşuna gerekti ona vermiştim. Dışkılar çok kötü olunca mecbur elimde olanı kullandım. Bu hafta başka bir antibiyotik temin edeyim ben. Ne almamı önerirsiniz?
Elinizdeki ilacın ismini ve daha önce kullandıklarınızı yazın ona göre birşey önereyim..

Şu an neosülfaprim kullanıyorum. Öncesinde sulphamezatin kullandım bir kere. 2 sene önce ilk hastalandığında enrocure kullanmıştım.
Anladım enrocure sadece bir defa kullanılmış ve üstünden baya zaman geçmiş bence yine aynı ilaç alınabilir yada muadilleri..
1666022941321.png

Benim kız toparladı çok şükür. Antibiyotiği bitti. Sabah kalktığımda dışkılarında yem vardı ama bütün gün yaptığı dışkılarda bir daha rastlamadım. 🤔
Yarın 1 günlüğüne nişan için şehir dışına çıkmak zorundayım. Hanımefendi umarım strese girip kusmuk içinde karşılamaz beni. 🤦🏻‍♀️ Komşuma anahtarımı bırakıyorum gelip gün içinde biraz durup ilgilenecek. Resmen evde yalnız bırakmaya korkuyorum artık.
O da bende yorulduk artık sürekli tekrar eden hastalıklardan son olsun inşallah artık.

Benim kız toparladı çok şükür. Antibiyotiği bitti. Sabah kalktığımda dışkılarında yem vardı ama bütün gün yaptığı dışkılarda bir daha rastlamadım. 🤔
Yarın 1 günlüğüne nişan için şehir dışına çıkmak zorundayım. Hanımefendi umarım strese girip kusmuk içinde karşılamaz beni. 🤦🏻‍♀️ Komşuma anahtarımı bırakıyorum gelip gün içinde biraz durup ilgilenecek. Resmen evde yalnız bırakmaya korkuyorum artık.
O da bende yorulduk artık sürekli tekrar eden hastalıklardan son olsun inşallah artık.
Umarım aynı sorun nuksetmez çok sevindim iyi olduğuna
Dışkı da yem tekrar eden bir durumsa sorun olarak görülebilir
Ama bir kerelik bir durumdur inşallah şehir dışına çıkınca güvenliğiniz birine emanet etme şansınız var mı?

Umarım aynı sorun nuksetmez çok sevindim iyi olduğuna
Dışkı da yem tekrar eden bir durumsa sorun olarak görülebilir
Ama bir kerelik bir durumdur inşallah şehir dışına çıkınca güvenliğiniz birine emanet etme şansınız var mı?
Komşuma anahtar bıraktım 🙏 Gidip sohbet edecek ara ara benim kızla 🥰 Fotoğrafta atacak ordan kontrol edicem. Sabah evden çıkarken geceki dışkılarına baktım. Normal yem yok.
Sadece bi gece önceki dışkılarında vardı 🤔

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...