Kuşum hasta ne yapmaliyim

Deniz Turan

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kusum hep kabarik bir sekilde duruyor arada sirada hapsuruyor ve son 2 gündür sarı bir siviyla beraber yem kusuyor ve kuşum cok kotu kokuyor ne yapmaliyim? Dışkısı degisiyor bazen civik oluyor

Ekli dosyalar

• 20201202_172716.jpg
    20201202_172716.jpg
    657.3 KB · Görüntüleme: 35
vitamin için önerilenler: röhnfried gervit w, versele laga opti breed
probiyotik için önerilenler: röhnfried entrobac, versele laga oro digest, probiacti bird
seçim size kalmış

Oyla 0
Birtakim arastirmalar sonucunda kuşumun kursak mantari oldugunu öğrendim siparis ettigim gervit w kursak mantarina iyi gelir mi

Oyla 0
okuduğum kadarıyla eğer bir hastalık varsa bu vitaminle çözülmez ki bahsettiğiniz riskli bi hastalık. çok geç kalınmaması gerek. çok anlamadığım için siz araştırmışsınız kursak mantarı var diye ben sadece link yolladım.
okuduğum kadarıyla bir hastalık varsa eğer vitaminler bunu önleyemeyecektir, göz önünde bulundurun

Oyla 0
Deniz hanım bu kuşun sorununu ya sulphamezathine çözer yada fungostatin. Sulphamezathine'i veterinerlerden bulursunuz. Fungostatin eczaneden. İlk önce sulphamezathine kullanılıcak 3. 4. günde kuşta gözle görülür düzelme göremezseniz bu ilacı kesip fungostatine başlayın. Bu ikisinden biri sorunu çözücektir....

Oyla 0
Yarin buyuk ihtimalle goturecegiz ama yarina kadar birsey olur mu bilmiyorum bu sure zarfinda ne yapmaliyim
Gecmis olsun ertelemeyin veterinere getirin benim kizim da once tumor cikti sonrada bacagini kirdi veterinere getirdim tam iyi oldu kangren olmaya baslamis cok sukur erken tedavi ile bu sorunda cozuldu toz antibiyotik kullaniyoruz diskisinin rengi bile degismisti siyah olmustu smdi normale dondu

Oyla 0
Gecmis olsun ertelemeyin veterinere getirin benim kizim da once tumor cikti sonrada bacagini kirdi veterinere getirdim tam iyi oldu kangren olmaya baslamis cok sukur erken tedavi ile bu sorunda cozuldu toz antibiyotik kullaniyoruz diskisinin rengi bile degismisti siyah olmustu smdi normale dondu
Sizin aldığınız tedavi nasıldı?

Oyla 0
Sizin aldığınız tedavi nasıldı?
Once agiz yolu ile antibiyotik kullandik 10 gun boyunca snra suyuna karistirilan toz antibiyotik cok sukur kuşum iyi olmaya basladi derisi falan kararmaya baslamisti simdi o kararmalar gunden gune azalmaya basladi veteriner bana suyunu icmezse sen kendin icir dedi ben sık sık antibiyotikli suyu iciriyorum kendini kanatmaya baslamisti artik duzeldi antibiyotik almadan duzelmiyor diski rengi bile fark etti

Oyla 0
Kursak mantar tedavisini uyguladım ve Kuşumun kusması ve kötü kokusu geçti çok şükür ama şimdi de nefes alrıken ses çıkarıyor(özellikle geceleri) ve ard arda susuz hapşırıyor uçarken de o sesi çıkarıyor artık nadiren öğürme hareketi yapıyor avi ast denedim geçmedi limon damlattım geçmedi tekrar kursak mantarı tedavisini uygulamalımıyım?Kursak Mantarı solunum yollarını tıkıyormuş diye okumuştum

Oyla 0
Solunum yolu problemi de olabilir kursaktan ziyade. Onun içinde bir ürün kullanmak gerekebilir eğer düzenli yapıyorsa.

Oyla 0