Kuşum hasta ne yapmaliyim

Deniz Turan

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kusum hep kabarik bir sekilde duruyor arada sirada hapsuruyor ve son 2 gündür sarı bir siviyla beraber yem kusuyor ve kuşum cok kotu kokuyor ne yapmaliyim? Dışkısı degisiyor bazen civik oluyor

Ekli dosyalar

• 20201202_172716.jpg
    20201202_172716.jpg
    657.3 KB · Görüntüleme: 35
Ayrıca kursak-gögüs kısmında biraz şişlik var

Oyla 0
Kursak mantar tedavisini uyguladım ve Kuşumun kusması ve kötü kokusu geçti çok şükür ama şimdi de nefes alrıken ses çıkarıyor(özellikle geceleri) ve ard arda susuz hapşırıyor uçarken de o sesi çıkarıyor artık nadiren öğürme hareketi yapıyor avi ast denedim geçmedi limon damlattım geçmedi tekrar kursak mantarı tedavisini uygulamalımıyım?Kursak Mantarı solunum yollarını tıkıyormuş diye okumuştum
avi ast ı hemen bırakın.Solunum yolu problemleri için doksisilin-eritromisin-klaritromisin etken maddeli ilaçlar işe yarar.Ama biz önce doğal yolla tedavi etmeye çalışalım.Papatya çayının iyi geleceğini düşünüyorum.Yarım çay kaşığı papatya bir su bardağı kadar su içerisinde demlenir. Demlenen çayı soğuttuktan sonra 3/1 oranında temiz suyuna ekleyerek sunmalısınız.Eğer iyi gelmezse yeniden yazın ilaç tedavisine başlayalım.

Oyla 0
İlerlemiş bir solunum yolu sorunu için çay yeterli gelmez maalesef :(

Oyla 0
avi ast ı hemen bırakın.Solunum yolu problemleri için doksisilin-eritromisin-klaritromisin etken maddeli ilaçlar işe yarar.Ama biz önce doğal yolla tedavi etmeye çalışalım.Papatya çayının iyi geleceğini düşünüyorum.Yarım çay kaşığı papatya bir su bardağı kadar su içerisinde demlenir. Demlenen çayı soğuttuktan sonra 3/1 oranında temiz suyuna ekleyerek sunmalısınız.Eğer iyi gelmezse yeniden yazın ilaç tedavisine başlayalım.
Papatya şuan yok kekik çayı olur mu

Oyla 0
Kuşum sabahları o kadar da kötü değil ama geceleri kötü oluyor sabahları daha neşeli hareketli son birkaç gündür eşi de hapşırmaya başladı o yüzden ayırdık ama ayırınca kuşum tellere asılıyor daha kötü oluyor kafesin kapısını açtığım gibi eşine gitmek istiyor

Oyla 0
Bazı kuşlar üşüttüğünde, tüy değişiminde bu tip solunum hastasıymış gibi belirtiler fazlaca gösterebiliyor. Bir süre bağışıklığı kuvvetlendirin ve vitamin takviyesi yapınız. Söylediğiniz gibi ise muhtemelen geçecektir.

Oyla 0
Bazı kuşlar üşüttüğünde, tüy değişiminde bu tip solunum hastasıymış gibi belirtiler fazlaca gösterebiliyor. Bir süre bağışıklığı kuvvetlendirin ve vitamin takviyesi yapınız. Söylediğiniz gibi ise muhtemelen geçecektir.
Vitamin veriyorum suyuna 2-3 günde bir limon damlatıyorum.Sebze vermemde sakınca var mıdır?

Oyla 0
Aşırı ilerlemiş solunum problemlerinde genelde bu tip vik viklemeler olmaktadır. İlerleyen bu solunum yolu problemi başka hastalıklarında gün yüzüne çıkmasına fırsat vermiş olabilir - megabakteri- gibi. İlk iş götürmek veterinere ancak imkan yoksa doksisiklin etken maddeli ilaçlardan birini temin ediniz. hipradoxi s gibi.

Oyla 0
Aşırı ilerlemiş solunum problemlerinde genelde bu tip vik viklemeler olmaktadır. İlerleyen bu solunum yolu problemi başka hastalıklarında gün yüzüne çıkmasına fırsat vermiş olabilir - megabakteri- gibi. İlk iş götürmek veterinere ancak imkan yoksa doksisiklin etken maddeli ilaçlardan birini temin ediniz. hipradoxi s gibi.
Bu ilacı nereden temin edebilirim

Oyla 0
Çok şükürArtık kuşum iyileşti sayılır herkese teşekkur ederim artık vik viklemeler ve uçarken ses çıkarmalar gitti şuan ötüyor eşiyle oynuyor.Herkese teşekkür ederim.

Oyla 0