Kuşum ishal oldu ne yapmayalım çok korkuyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bendis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bendis

Yeni Üye
Dünden beri ishal suyuna pirinç suyu ve sirke katarak verdim. Yemek yiyiyor su içiyor fakat halsiz her halinden belli tüylerini kabartıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210506_164936.jpg
    IMG_20210506_164936.jpg
    633.4 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20210506_164930.jpg
    IMG_20210506_164930.jpg
    570 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Kuş yine eskiye döndü katı dışkılayınca dün sevinmiştim 2 kere katı dışkıladı sonra yine aynı

Ekli dosyalar

• 1620533716690..jpg
    1620533716690..jpg
    717.3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Oyla 0
Kuş tünekte uyuyor aşağı inmiyor. Yemek de yiyor çok şükür suyunu da içiyor. Arada bir hapşırdı gece 3 4 kez bir ara burnu az bir aktı ama gündüz bir şeyi yok.

hocam ben düşüncemi yukarıda yazmıştım. kullandığınız ilaç belli süre sonunda yeterli fayda sağlamazsa (ör:48 saat) ilaç değiştirmek gerekebilir. ben bu durumlarda enrofloksasin içeren antibiyotik tercih ediyorum

20210509_110735.jpg

Oyla 0
Oyla 0
Tamamdır ben bunu sipariş ederim internetten teşekkür ederim bir kaç gün daha böyle devam ederse bende bunu kullanırım

Bir kaç gün beklemeyin acil antibiyotik başlanması gerekiyor! Bu ilaçlar veterinerlerde bulunur. Çevrenizdeki veterinerleri arayıp enrofloksasin etken maddeli antibiyotik sorun..

Oyla 0
İki kere sordum adama antibiyotik vitaminli dedi ikisinde de ismini sormama rağmen buradaki veterinerler anlayamadığım.bir şekilde ilaçların adını söylemek istemiyor. Söyledi günde 3 defa 1 damla şeklinde

geneli bu şekilde, meslek sırrı algısı yaratıyorlar. içeriğini bilmediğim için yorum yapamam hekime güvenmekten başka yapacak birşey yok

diafuryl ise bağırsak antiseptiğidir yardımcı ürün olarak kullanılır, bağırsaklardaki bakterileri ve bakteri kaynaklı zehirlenmeyi baskılar

geçmiş olsun

Oyla 0
Yeni bir veterinere gittim az önce bunu söyledim kuşu baya inceledi ve kuruması var dedi bu iki ilacı verdi. Pirinç lapası yedireceksin dedi. Suyuna kadar sen içireceksin dedi bu antibiyotiği suya katıp 2 saatte bir verecekmişim. İçim daha rahat en azından veteriner gerçekten inceleyip bir tanı koydu bundan sonra benim çabama ve limonun cabasına bakıyor inşallah
Hastalığın adını ve oluşma sebebini söyledi mi?
Çünkü kuruma bir hastalık adı değil,hastalığın sonucudur.

Oyla 0
Hayır söylemedi ben kuşu alalı 2 hafta oldu zaten kaç yaşında falan diye sordu bilmediğimi söyledim eline alıp nefesini dinledi ağzına baktı eliyle sallayıp nefesini dinledi 4 5 defa
Bir daha ki görüşmenizde hem hastalığın adını,hem sebebini hemde kullandığınız ilacın adını öğrenmeye çalışın.
Başka bir veterinere götürme durumunuz olursa en azından ne kullandığınızı bilirsiniz.
Bu arada uyguladığınız tedaviyi de bir kenara not edin. (kaç cc,damla verdiniz,kaç gün verdiniz,nasıl bir gelişme oldu)
Elinizde ölçülebilir bir bilgi olursa iyi olur.
Pirinç lapasının içine haşlanmış patates de rendeleyip karıştırırsanız ishal kaynaklı potasyum magnezyum eksikliğini yerine koyarsınız,ayrıca ishali kesmeye de ilacın yanında destek olur.

Oyla 0