Kuşum kusuyor ve halsiz

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tarık
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tarık

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum kusuyor ve halsiz kusması beyaz sıvı kusuyor ve bazen yem de geliyor. Tüylerine yapıstı kustukları.Kursak mantarı oldugunu düşünüyorum okuduklarıma göre ama. ne yapmalıyım yardım edin

Kusmanın bir çok sebebi olur, bozuk yemden tutun enfeksiyonlara kadar liste uzar. Veteriner tavsiye edebilmemiz için şehir belirtin, kuşun dışkılarını net olacak şekilde fotoğraflayın. Kafesin tabanında da kağıt havlu olsun.

Oyla 0
Kusmanın bir çok sebebi olur, bozuk yemden tutun enfeksiyonlara kadar liste uzar. Veteriner tavsiye edebilmemiz için şehir belirtin, kuşun dışkılarını net olacak şekilde fotoğraflayın. Kafesin tabanında da kağıt havlu olsun.
bulunduğum yerde kuştan anlayan veteriner yok maalesef

Oyla 0
internette kursak mantarı olarak okumustum ama dışkısı aslında dün kuru ve koyu renkliydi

Oyla 0
Açık konuşmak gerekirse %70 ihtimalle bakteriyel bir enfeksiyon var, e coli veya staphylococcus enfeksiyonuna benziyor. Şahsen kursak mantarına daha düşük oran veriyorum.

Oyla 0
bir de yemininden sadece aspur ve bir kaç tohum yiyor darıları az yiyor pek dokunmuyor onlara. mama yapmak gerekiyor galiba

Oyla 0
peki ne yapmak gerekir antibiyotik falan önerbilir misiniz
Antibiyotik önermek işin en kolay kısmı lakin bu bakterilerin türlü türlü varyasyonu var ve hepsi aynı antibiyotiğe duyarlı değil. Kuşun bugün mü kustu sadece yoksa dün de kustu mu ?

Oyla 0
dün de kustu biraz bugun de devam ediyor
Eczaneden metpamid ve bir tane standart bir tane de insülin enjektörü alın ama muhakkak o olsun. Eğer yoksa da damlalık alın. Alınca nasıl kullanılacağını detaylıca anlatırım önce kusmayı kontrol altına almaya çalışalım.
Bu arada görüntü net değil ama sindirilmemiş yemde var sanırım doğru mu ?

Oyla 0
Eczaneden metpamid ve bir tane standart bir tane de insülin enjektörü alın ama muhakkak o olsun. Eğer yoksa da damlalık alın. Alınca nasıl kullanılacağını detaylıca anlatırım önce kusmayı kontrol altına almaya çalışalım.
Bu arada görüntü net değil ama sindirilmemiş yemde var sanırım doğru mu ?
sindirilmemiş yem yok dışkısında ama kustuklarında yem de oluyor ve beyaz şekilde ilacı almaya çalışacağım bugun

Oyla 0
sindirilmemiş yem yok dışkısında ama kustuklarında yem de oluyor ve beyaz şekilde ilacı almaya çalışacağım bugun
Ne kadar hızlı kusmayı ve kusma refleksini baskılarsanız sizin için o kadar iyi olur. İlacı acilen almaya gayret gösterin. Kuşun gaga çevresinde koku var mı birde ona bakın. Birde kuşa nasıl bakıyorsunuz detaylıca yazın gündelik olarak hangi eşyalarınızla temas ediyor bunları da detaylandırın.

Oyla 0
Kusmalar genelda salyalı ve köpüklü ise dediğiniz gibi kursak mantarı sonucu olabiliyor. ilerlemiş vakalarda köpürmeler olur. Uygun bir ürün alıp kullanmak gerekir.

Oyla 0
Oyla 0