Kuşum sürekli kusuyor, lütfen yardım edin

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce kuşum halsizleşmeye kusmaya başlamıştı dışkıda yemler oluyordu. Facedeki gruplara yazdım kursak mantarı dediler triflucan ağzına aksamlari 1 damla biteral hapıda parçalara bölüp günlük 1 parça koydum bunu 3 gün boyunca kullandim daha kötü oldu gibi ya da fayda etmedi biraktim kullanmayi. Kusarken sıçratıyordu sulu kusmasi yoktu. Daha sonra veterinere götürdük salmonella ecoli dedi baytril verdi 1 hafta kullandım halsizligi yem yememesini kusmasini her şeyini duzeltti ama hala öğürüyordu ve dışkı açık yeşildi ilaçtan sonra ve tekrar kustu. Terkar baska bi gruba yazdım face yine kursak mantarı dediler tam suluga 10 damla koydum 9 gün boyunca kullandım kusma yine gittu dışkı yine kotüydü yine fayda etmedi öğürmesi devam ediyordu. Daha sonra bi şekilde bi adamla tanıştım ondan yardim alıyorum şuan usutmuş olacağını söyledi(hastalanmadan önce cereyanda kalmış olabilir camlar açıktı ben de farkettim aslında kaldığını) bu arada bu adamla tanıştığımda dışkı ishal, cok buyuk dışkı, açık yeşil dışkıydı. Adam karaciğeri cok fazla yordugumu söyledi evet biliyorum maalesef ishal için ecerfurly verelim dedik sabahtan aksama kadar kapsül olanı kullanıyorum biraz tozunu tam suluga koyuyorum bakteriyel dışkıda olduğu için sulphamezathine tam suluk 5 damla veriyorum ertesi gün yine ecerfurly akşam vitaform veriyorum her gün böyle tekrarlıyor. (Bu ilaçlara başlamadan once kusmasi yoktu halsizlik yoktu arada boğazında bir şey kalmış gibi yapıyordu sadece) ben maalesef bu ilaçları verirken soğuk su kullandım belki o yuzden etkisini pek görmedim ılık su kullanmaya basladim ve suan dışkısının daha iyiye gittiğini düşünüyorum görüyorumda en azindan kocaman değil diskisi daha küçük, ishalide bikac gündür hiç yok. Ama farkettim ki bi yerlerde bi yanlislik yapmışım kuyruk nefes alırken sallanmaya başladı bikac gündür ses çıkarması yok bence ilaclardan biri yaptı vitaform yaptı diye düşünüyorum sanki fazla koydum biraz daha etki etsin diye suyunu azalmıştım bunu adam söyledi bütün ilaçları oyle koymaya başladım ama vitaform agir gelmis olabilir onu azaltmayı düşünüyorum acaba kuyruğu düzelir mi? ( suan cok fazla tüy doküyor belki hastalığı için belkide tüye girdi ve bana göre biraz halsiz saldigimda iyi egleniyor ama kafeste biraz sessiz yine bikac gun önce cok iyiydi evin içinde dolaniyordu hep. Bir de yem yediği halde kilo almıyor aspur, dal dari, ishali icinde muz veriyorum, yumurta maması yaptım pek sevmedi) lütfen yardım olun cok uzun yazdım ama herhangibir sey bile yazsaniz benim için çok iyi olur kuş iyiye gidiyor mu? Yazmayı unutmuşum sulphezathineyi verirken b vitamini veriyorum yarım suluğundan daha az 4 damla veriyorum bi yudum alinca alıyorum suyunu ilacini veriyorum hem tüyü için hem de iyice halsiz düşmesin diye vitaformu verdiğim gunler vermiyorum.

Haftasonuna giriyoruz vitamini netten soylemeyi düşünüyorum ne zamana gelir bilmiyorum ara ara elma muz vereyim probiyotik yerine olur heralde olmazsa söyleyin lütfen. Bir de iyisinden vitamin almak istiyorum bana bi foto ya da link atar mısınız bu cok iyi kesin alın diye
76F90761-3209-4844-B89B-FDCE13E6AA16.jpeg3C8BC5E9-1AF5-409D-AFE9-9F7CA69DB1CB.jpeg44634343-4CAA-4E03-A5FB-BEDC044B4E34.jpeg

Oyla 0
İlk ürün 1 litre olarak satılıyor güvenilir bir yerden bölünmüş alabilirsiniz.Ben almadım o yüzden öneremiyorum ne yazık ki.111630C4-5547-4C2B-A798-CC7E328FCC19.jpeg probiyotik olarak buna geçiş yaptım.Bunlar benim kullandığım ve memnun kaldığım ürünler.En iyisi kesin bu diyemem hiçbir ürün için fakat fayda gördüğüm ve olumsuz bir durum yaşamadığım için önerebilirim.

Oyla 0
İlk ürün 1 litre olarak satılıyor güvenilir bir yerden bölünmüş alabilirsiniz.Ben almadım o yüzden öneremiyorum ne yazık ki.Ekli dosyayı görüntüle 6696 probiyotik olarak buna geçiş yaptım.Bunlar benim kullandığım ve memnun kaldığım ürünler.En iyisi kesin bu diyemem hiçbir ürün için fakat fayda gördüğüm ve olumsuz bir durum yaşamadığım için önerebilirim.
Probiyotiğide 600 gr değil bölünmüş olarak aldım tabi.Miktar ve fiyat fazla bu şekilde.Elma,muz verin probiyotik yerine geçmesede vitamin almış olur.

Oyla 0
Probiyotiğide 600 gr değil bölünmüş olarak aldım tabi.Miktar ve fiyat fazla bu şekilde.Elma,muz verin probiyotik yerine geçmesede vitamin almış olur.
Sizi cok yoruyorum kusura bakmayın ama bana aldığınız siteleride atar misiniz dolandirilmiyim şimdi. Bir de onu nasil böldürttünüz aldığınız sitede böldürtülüyor mu ve kaca böldunuz

Oyla 0
Sizi cok yoruyorum kusura bakmayın ama bana aldığınız siteleride atar misiniz dolandirilmiyim şimdi. Bir de onu nasil böldürttünüz aldığınız sitede böldürtülüyor mu ve kaca böldunuz
Rica ederim,probiyotiği soruyorsanız gitti gidiyordan bölünmüş olarak aldım 50 gr.Satıcıyı tam hatırlamıyorum ama ilk sırada o çıkıyor zaten.

Oyla 0
Bu vitamin ya da probiyotik iştahına iyi gelir mi ya da kilo almasına cok zayıflamis kuşum
Direkt iştaha etkisi olur mu bilmiyorum,dal darı ve aspur verin kilo aldırır belki.Durumu toparlayınca iştahı da normale dönebilir.Vereceğiniz destekler bu süreci kolaylaştırır.

Oyla 0
aminopet tek başına yeterli değildir. Ek olarak multivitamin takviyeleri sağlayınız. B vitamini için kullanılabilir elbette aminopet. Muz fazla verilmemeli. Kusma sebebi muz olabilir. Sindirim zorluğu, kabızlık gibi problemler doğurabiliyor.

Birde meyveler daha az oranda yer kuşlar. Bu nedenle fazla vermemek gerekir. Şekerli bir ürün olduğundan muz, mantarları destekleyen bir ürün pozisyonuna gelebilir. Buda kursak mantarı varsa onun baskın kalmasına sebep veriyor olabilir. Şekerli ürünleri kesmek gerekir o yüzden.
Vitamin ya da probiyotik sırası önemli değil ama öncelikle probiyotik öneririm.
hobipet.com.tr, petmarketburada.com
gibi sitelerden alabilirsiniz ürünlerinizi gönül rahatlığıyla.

Oyla 0
aminopet tek başına yeterli değildir. Ek olarak multivitamin takviyeleri sağlayınız. B vitamini için kullanılabilir elbette aminopet. Muz fazla verilmemeli. Kusma sebebi muz olabilir. Sindirim zorluğu, kabızlık gibi problemler doğurabiliyor.

Birde meyveler daha az oranda yer kuşlar. Bu nedenle fazla vermemek gerekir. Şekerli bir ürün olduğundan muz, mantarları destekleyen bir ürün pozisyonuna gelebilir. Buda kursak mantarı varsa onun baskın kalmasına sebep veriyor olabilir. Şekerli ürünleri kesmek gerekir o yüzden.
Vitamin ya da probiyotik sırası önemli değil ama öncelikle probiyotik öneririm.
hobipet.com.tr, petmarketburada.com
gibi sitelerden alabilirsiniz ürünlerinizi gönül rahatlığıyla.
Doğanay bey probiyotigi haftaiçi alıcam mecburen haftasonuna girdik. Kuş ishale dönüyor tekrar ilaclari bıraktım normal su veriyorum suanlik ishale dönerse ne yapicam yardım edin lütfen

Oyla 0
Sulphamazethine iyi ishal kesicidir. Tam ishale dönerse 1 damla verilebilir ağızdan ya da suyuna ekleyerek eski şekilde verebilirsiniz. Hemen bağlayacaktır ama öncelikle diğer düzenlemeleri yapmak lazım. Yemde aspur oranı, yulaf oranı arttırınız.

Oyla 0
Sulphamazethine iyi ishal kesicidir. Tam ishale dönerse 1 damla verilebilir ağızdan ya da suyuna ekleyerek eski şekilde verebilirsiniz. Hemen bağlayacaktır ama öncelikle diğer düzenlemeleri yapmak lazım. Yemde aspur oranı, yulaf oranı arttırınız.
Suanlik hiç ilaç vermek istemiyorum bir süre sulphamezathine 5 damla veriyordum tam suluğa eger cok ishal olursa onu veririm mecburen ama kac gun vermem gerek ve 5damla iyi olur mu

Oyla 0
5-6 damla yeterli olur. Genelde ishal kuşlara verildiğinde ertesi gün ishali toparlamış oluyor. Çok zorda kalırsanız tabi kullanılabilir ama onun haricinde kullanmayınız. 1 gün yeterli olur genelde.
Probiyotik, elektrolit gibi ürünler işe yarar. Elma dilimi verebilirsiniz. Elma sirkesi de el yapımı iyi bir kesici olabiliyor. Oda suya 5 damla yeterli olur.

Oyla 0
El
5-6 damla yeterli olur. Genelde ishal kuşlara verildiğinde ertesi gün ishali toparlamış oluyor. Çok zorda kalırsanız tabi kullanılabilir ama onun haricinde kullanmayınız. 1 gün yeterli olur genelde.
Probiyotik, elektrolit gibi ürünler işe yarar. Elma dilimi verebilirsiniz. Elma sirkesi de el yapımı iyi bir kesici olabiliyor. Oda suya 5 damla yeterli olur.
Elma ishal yapmaz mi? Bildiğimiz elmadan bahsediyoruz değil mi?

Oyla 0
İshale dönüyor ya ishal yapmaya başladı tekrar napıcam off
Merhaba. Mesajlrı okudum baştan sona kadar. Bir kere yaptığınız ultara “panik” Halinden hemen çıkmalısınız. Bu ruh hali size sürekli bir şey kullandırıyor. Sakin olun.. Her canlı hasta olabilir, iyileşir, kalır vs. Olur yani.
Gelelim meselenize..
Dışkıda şu an bir şey yok. Tek tük büyük dışkı normaldir. Kloakın geniş olmasına yoruyorum. Kuşlarımdan biri 6 aydır günde belki 10 tane böyle dışkı atar.. ne yedirip içirdiğinizde önemli tabi. Siz ilaç kullanmayın cidden aşırı kötü ilaç kullanmışsınız. Düzensizliğini bir tarafa bırakacağım, dozajlaması bile yok.. ercefuryl ilk deneyeceğiniz ilaçtı. ardından koksidiyozu, ardından e-coli-salmonella grubu için (tani gerekirse sulpha. Genelde toparlıyor) ardından fungal ilaçlar kullanılacaktı. İlaçlar arasında 3+3+3 kurulı uygulanır. Karaciğer yorgun olduğundada yeşil beyazı görünmeyen büyük doşkılar yaparlar. Salmonella bambaşka bir şey onu diyen hekim nasıl bir veterinerdi onuda anlamadım hoşta neyse.
gelelim ürün konusuna.. Doğanay beyle aramızda konuştuğumuz bir konudur bu takviyeler. Ahmet marka, Mehmet marka, beşeri yada hayvan sağlığı için üretilmiş olsun içindekilere bakacaksınız. Eczaneden alacağınız bir bebek multivitamini işinizi görür. Probiyotik konusu göreceli bir iki kereye mahsus kefir, yoğurt suyu kullanılabilir sorun olmaz.( yoklukta gider yani.) onun haricinde markaya takılmayın çok. İçerik okuyun. Bakteri çeşitliliği fazla olan probiyotik edinin. Tabi bunlsrı yaparken özellikle sizin için söylemek gerekiyor sanırım “Lütfen Sakin Kalın”.
mama felan demiş arkadaşlarda ben önermeyeceğim bir kaç gün vermeyin dışkıyı görelim. Ne olduğunu açık görmemiz lazım mama yüzünden dışkı maskelenmesin. Geçmiş olsun

Oyla 0
Merhaba. Mesajlrı okudum baştan sona kadar. Bir kere yaptığınız ultara “panik” Halinden hemen çıkmalısınız. Bu ruh hali size sürekli bir şey kullandırıyor. Sakin olun.. Her canlı hasta olabilir, iyileşir, kalır vs. Olur yani.
Gelelim meselenize..
Dışkıda şu an bir şey yok. Tek tük büyük dışkı normaldir. Kloakın geniş olmasına yoruyorum. Kuşlarımdan biri 6 aydır günde belki 10 tane böyle dışkı atar.. ne yedirip içirdiğinizde önemli tabi. Siz ilaç kullanmayın cidden aşırı kötü ilaç kullanmışsınız. Düzensizliğini bir tarafa bırakacağım, dozajlaması bile yok.. ercefuryl ilk deneyeceğiniz ilaçtı. ardından koksidiyozu, ardından e-coli-salmonella grubu için (tani gerekirse sulpha. Genelde toparlıyor) ardından fungal ilaçlar kullanılacaktı. İlaçlar arasında 3+3+3 kurulı uygulanır. Karaciğer yorgun olduğundada yeşil beyazı görünmeyen büyük doşkılar yaparlar. Salmonella bambaşka bir şey onu diyen hekim nasıl bir veterinerdi onuda anlamadım hoşta neyse.
gelelim ürün konusuna.. Doğanay beyle aramızda konuştuğumuz bir konudur bu takviyeler. Ahmet marka, Mehmet marka, beşeri yada hayvan sağlığı için üretilmiş olsun içindekilere bakacaksınız. Eczaneden alacağınız bir bebek multivitamini işinizi görür. Probiyotik konusu göreceli bir iki kereye mahsus kefir, yoğurt suyu kullanılabilir sorun olmaz.( yoklukta gider yani.) onun haricinde markaya takılmayın çok. İçerik okuyun. Bakteri çeşitliliği fazla olan probiyotik edinin. Tabi bunlsrı yaparken özellikle sizin için söylemek gerekiyor sanırım “Lütfen Sakin Kalın”.
mama felan demiş arkadaşlarda ben önermeyeceğim bir kaç gün vermeyin dışkıyı görelim. Ne olduğunu açık görmemiz lazım mama yüzünden dışkı maskelenmesin. Geçmiş olsun
Evet kesinlikle farkındayım ne yapıcam, nasıl yapıcam, ya olmazsa kafasındayım artık. Bu da herkesin farklı hastalik ve farkli ilaç önermesi yüzünden haftasonu tamamen su vericem normal yem aspur kızıl dal darı vs. Yiyo sadece onun dışında muz veriyordum galiba onuda vermicem 2 3 gün geçsin dışkı nasıl olur bilmiyorum ona gore buraya tekrar atarım yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum

Oyla 0
Evet kesinlikle farkındayım ne yapıcam, nasıl yapıcam, ya olmazsa kafasındayım artık. Bu da herkesin farklı hastalik ve farkli ilaç önermesi yüzünden haftasonu tamamen su vericem normal yem aspur kızıl dal darı vs. Yiyo sadece onun dışında muz veriyordum galiba onuda vermicem 2 3 gün geçsin dışkı nasıl olur bilmiyorum ona gore buraya tekrar atarım yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum
Aynen. Elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz umarım. . Verebilirseniz probiyotik verin veremiyorsanız az bir ev yapımı yoğurt suyu (ama suyu o üste çıkan) eklersiniz. Bir suluğa çay kaşığı. . Sonra dediğimi yaparsınız. İstanbul’daysanız tedarik kolay.

Oyla 0
Aynen. Elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz umarım. . Verebilirseniz probiyotik verin veremiyorsanız az bir ev yapımı yoğurt suyu (ama suyu o üste çıkan) eklersiniz. Bir suluğa çay kaşığı. . Sonra dediğimi yaparsınız. İstanbul’daysanız tedarik kolay.
Evde yoğurt yok maalesef. Kullanmasam probiyotigi şuanlık sıkıntı olur mu dışkısı için

Oyla 0
Olmaz. Probiyotik mucizeler yaratmıyor bir günde zaten. Düzenli kullanımda anca. Eczanedende sıvı şaselerden alabilirsiniz ama onu ben dozlamadım hiç @Ümit T. yada @Doğanay Y. bir bakarlar eğer almayı düşünürseniz.

Oyla 0