Kusum surekli yemek yiyor ve uyuyor

Ali han

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 gün önce yavru bi erkek muhabbet kuşu aldık satıcı yaklaşık 2 aylık dedi int baktığım kadarda ayı uyuyor kus çabuk alıştı bize daha 2. Gün oğlumun elinde kafasında gezmeye başladı 3. Gün kafesındaki bi bosliuktan kaçıp uçuyordu elimizede geliyor benim tek sorunum 3. Gün kuşun kakasınin sıvı ve sarı olduğunu gördüm ve sürekli uyuklamaya basladi özellikle gunduzleri gece olunca hafif karanlıkta canlanıyor kafesten çıkmaya çalışıyor ama cognlukla uyku halinde bugünde yemliginde uyumaya başladı suyunu içiyor bisorun yok uçmayı da çok seviyor ama bi yandan çok hareketliykenbirden çok sakinleşoyir ve tüyleri hafif Kabarik bugün tam 2 saat yemlikte yem yiyip durdu bu davranışlar normalmi sizce daha önceden de kuş bakmıştım ama bunun davranışları çok farklı birde poposuna biraz diski yapisik ve 2 gündür kafesin tabanında uyumaya başladı kafasini kanatlarinin arasina koyuyor uyurken o yizden tunegi asagi indirdim ama genede yerde uyuyor yemlikte degilse tabi yavru olduğu içinmi boyle yoksa hastami bilmiyororum bir bakıyorum çok sağlıklı bi bakıyorum sanki çok hasta gibi kafam çok karışık çok uzun oldu kusira bakmayin ama cevap verirseniz çok teşekkür ederimEkli dosyayı görüntüle 1102

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba. Maşallah çok tatlı bir kuşunuz var. Dışkının tüylere yapışması kabız olduğunu gösteriyor genelde ve yavru kuşlarda sık sık rastlanır. Sanırım üşütme durumu var. Sıcak tutmaya ve vitamin + Mama desteği vermeniz gerekiyor. Divitsol önerebilirim. Suyuna ilave edebilirsiniz. İlaç değil besin takviyesidir.
İnceleyebilirsiniz;
Muhabbet Kuşu Popo Tüylerine Dışkı Yapışması

Oyla 0

Ali han

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim sürekli uyuyor olması beni endiseldirmisti açıkçası öğlen oldu yeni uyandı şimdi şu içip yemek yiyor gene uyuyor arada kafesinden kaçıp bi tur atip odada gene uyuyor belki henüz ortama adapte olamadı ve üşütmus olabilir insanlardan kuşlara grip geçermi bilmiyorum ama oğlum baya gripti kuş alındığında vitaminı denicem umarım kendine gelir birde yumurta haşlamasi ve patates veriyorum zararı olmaz degilmi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
sıcak vermediğiniz sürece patates ve yumurtayı bir şey olmaz. Dikkat edin yinede. İlk günler zorlu geçebiliyor her zaman. Biraz kritik durumda görünüyor. Kimi kuş kolay atlatırken, kimisi için iyi sonuçlanamayabilir :( Bizim hastalığımız kuşlara geçmez.

Oyla 0