Kuşum vikvik ses çıkarıyor canı yanıyor gibi

Nur avcı

Forum Sakini
Yaklaşık bir haftadır kuşumda vikleme sesleri başladı oldukça üzücü bir ses sanki canı yanıyor gibi. Önceleri ayak altı biraz tahriş oldu diye oluyor sandım lakin bugün durumum öyle olmadığına kanaat getirdim. Kuşta gün içinde mide kalkması gibi bir durum oluyor ağzından su sesi yapıyor ağzına baktığımda ise tertemiz. Kuşu elime alıp özellikle de kursak gibi kısımlarına elim değdiğinde yine içi kalkıyor ağzından su sesi yapıyor. Kuşta 2 gündür ise kuyrukta sürekli tık tık oynama var. Kuşa biraz yaklaştığımda ise resmen içinden pıt pıt ses duyuyorum. Lütfen yardım edin kuşumun o sesi öyle yürek burkucu ki çok üzülüyoruz. Sesin olduğu videoyu linkledim

Onlara bugün yollayayım dedim pazar günü kargolar çalışmıyor o yüzden pazartesi yollayın dediler. Ama bugün kargoya versem kargo yola çıkacak sonuçta değil mi pazar günü kargocular çalışmıyor ise de gittiği şehir yada kargo birimin de beklemiş olur değil mi? En iyi bugün yollamak değil mi sizcede kargo olaylarını bilmediğime bir şey de diyemedim
Onlar numuneyi düşünüyorlar +4 derecede 24 saat süresi var o yüzden Pazartesi çıkartın. Pazartesi şubeye sorun Ankara arabası ne zaman kalkıyorsa ona göre götürün numuneyi. Kargonun içeriğini sorarsa şube kuş yemi dersiniz.

Oyla 0
@bespokeN tamam pazartesi yollayayım. Demin yurtiçi kargoyu aradım bugün yola çıkarmış ama pazar günü kargo olduğu yerde beklermiş pazartesi Ankara’ya ulaşır dedi. Dediğiniz gibi hava olayı da var ben bekleyeyim madem. Sizin daha önceden anlattığınız gibi Strafor kutu ve buz aküsü istemediler şunu yazdılar: “bir dışkı kabına kağıt vb emici bir altlık olmadan dışkıyı alıp kargo ile gönderebilirsiniz”. Ben de onlara hastaneden aldığım tahlil kabını attım bu olur dediler koliye koyup yollayın dediler.

Oyla 0
Ayağı şimdilik gözlem yapalım. Çok şiddetli bir şişme yok fakat ister istemez kullanılan ilaçların ek yansımaları olabiliyor.
Lab. sonuçları gelene kadar pek bir ürün kullanımına yönelmeyiniz. Sadece flora güçlendirici ürünler kullanın. Probiyotik, elektrolit, iz elementler
Ayağı acıdığı için olsa gerek kafes tabanında dururken bir ayağını daha yüksek bir yere koyuyor… şişlik yüzünden bazen farklı yürüyor. Evde Dr. Animal sprey var ondan ayak üstlerine günde 3 sefer sıkmaya çalışıyorum.

Şu sıralar dışkısı tüylerine yapışıyor bu olay niyeyse probiyotik+vitamin kullanırken başladı. Hem normal de yapıyor hem de su gibi. Dışkıyı yaparken bazen acayip bir ses çıkıyor zorlandığı için oluyor bu da…

Oyla 0
@bespokeN tamam pazartesi yollayayım. Demin yurtiçi kargoyu aradım bugün yola çıkarmış ama pazar günü kargo olduğu yerde beklermiş pazartesi Ankara’ya ulaşır dedi. Dediğiniz gibi hava olayı da var ben bekleyeyim madem. Sizin daha önceden anlattığınız gibi Strafor kutu ve buz aküsü istemediler şunu yazdılar: “bir dışkı kabına kağıt vb emici bir altlık olmadan dışkıyı alıp kargo ile gönderebilirsiniz”. Ben de onlara hastaneden aldığım tahlil kabını attım bu olur dediler koliye koyup yollayın dediler.
Hanımefendi hassasiyet gösterip titiz olmak ayrı detaylarla boğuşmak ayrı. Dediğim gibi elimizde analiz yaptırıp rapor tutturabileceğimiz çok güzel bir laboratuvar var lütfen çok soru sormayın oraya elimizden kaçırmayalım :) Fazla sorudan rahatsız oluyorlar cidden. Buz aküsüz olmaz koli de olmaz. Strafor kutu demek istemişlerdir koli derken.

Oyla 0
Onlara bugün yollayayım dedim pazar günü kargolar çalışmıyor o yüzden pazartesi yollayın dediler. Ama bugün kargoya versem kargo yola çıkacak sonuçta değil mi pazar günü kargocular çalışmıyor ise de gittiği şehir yada kargo birimin de beklemiş olur değil mi? En iyi bugün yollamak değil mi sizcede kargo olaylarını bilmediğime bir şey de diyemedim
Ben tüm kargolarla kavga edip sonunda istediğimi bulmuştum akşam üstü saat 4 te gönderdiğim kargo ertesi sabah 10 olmadan laboratuvardaydı. Size özelden bilgi vereceğim.

Oyla 0
Hanımefendi hassasiyet gösterip titiz olmak ayrı detaylarla boğuşmak ayrı. Dediğim gibi elimizde analiz yaptırıp rapor tutturabileceğimiz çok güzel bir laboratuvar var lütfen çok soru sormayın oraya elimizden kaçırmayalım :) Fazla sorudan rahatsız oluyorlar cidden. Buz aküsüz olmaz koli de olmaz. Strafor kutu demek istemişlerdir koli derken.

%100 katılıyorum. daha önce aynı şeyi izmir özm laboratuvar için yazmıştım, neticede adamlar bıktı ve bizim gibi bireysel hobicilere karşı eskisi gibi ilgili değiller.

bu laboratuvarlar normalde büyük tarım işletmelerinin mevzuat gereği düzenli yaptırmak zorunda olduğu analizleri gerçekleştiriyor, bizimle pek işleri olmaz yani. bunaltmayalım ama diyeyim :(

Oyla 0