Kuşum yumurtlayacak mı?

biricikcik

iyikus.com Üyesi
Hocalarım merhabalar. Bugün kuşumun popo kısmında şişlik fark ettim sizce bu yumurta mı? Son zamanlarda halsiz olduğunu falan da farklı bir konu başlığında yazmıştım alakası olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG-20240826-WA0030.jpeg
    IMG-20240826-WA0030.jpeg
    474.7 KB · Görüntüleme: 13
Merhaba yumurta olma ihtimali yüksek ama kesin yumurta da var diyemeyiz takip edin bir yuvalık takılımi yanındaki kuş eşi mi?
Dişi gibi duruyor oda bu süreçte salmayın

Kuşunuz kızgınlıkta yumurta olma ihtimali var. Çiftleşme olduysa yuvalık takın. Poposuna bakmanızı öneririm. Eğer resmini çekebilirseniz net bir şey söyleyebiliriz elinize alırsanız çok sıkmayın yumurta varsa problem olmasın 🙂

Kuşunuz kızgınlıkta yumurta olma ihtimali var. Çiftleşme olduysa yuvalık takın. Poposuna bakmanızı öneririm. Eğer resmini çekebilirseniz net bir şey söyleyebiliriz elinize alırsanız çok sıkmayın yumurta varsa problem olmasın
pek izin vermiyor ama bu kadar çekebildim. Benim kuşum ve 20 gün sonra sehir dışına gidicem okul için. Maalesef devlet kurumuna hayvan sokamıyorum. Eğer yumurta varsa ne yapıcam. 20 gün içinde yumurtlar mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20240826-WA0082.jpeg
    IMG-20240826-WA0082.jpeg
    268 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20240826-WA0080.jpeg
    IMG-20240826-WA0080.jpeg
    451.2 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG-20240826-WA0078.jpeg
    IMG-20240826-WA0078.jpeg
    353.8 KB · Görüntüleme: 6
Yağlanma sorunu var. Yumurta elbette olabilir. Anlamanin en sağlıklı yöntemi popo bolgelerini erkek kuş ile karşılaştırınız. Daha geniş ve sanki oradan nefes alıyormuş gibi yogun bir hareket söz konusu ise ihtimali yüksek

Yağlanma sorunu var. Yumurta elbette olabilir. Anlamanin en sağlıklı yöntemi popo bolgelerini erkek kuş ile karşılaştırınız. Daha geniş ve sanki oradan nefes alıyormuş gibi yogun bir hareket söz konusu ise ihtimali yüksek
Hocam aspursuz yem aldım. Uçması lazım ama şuan yumurta olma ihtimali yüzünden 2 gündür kafesten çıkarmıyorum, zarar görmemesi için.

Merhabalar yeniden. Kuşum gerçekten yumurtlayacak popo deliği iyice büyüdü ve karnı da sanki biraz daha şişti gibi.. Yuvalık takın dediğiniz gün taktım ama içine girmiyor. 3 gün oldu kendi kendine girer mi? Biraz korkak bir kuş.

Hocam aspursuz yem aldım. Uçması lazım ama şuan yumurta olma ihtimali yüzünden 2 gündür kafesten çıkarmıyorum, zarar görmemesi için.
Genelde çok korunaklı olur yumurtalar. Dişiler uçmak için bu evrede yoğun efor sarf etmezler. Bence en sağlıklısı eğer kafesiniz geniş ise uçurmamak

Son düzenleme:
Hocam asla kafeste durmak istemiyor. Sabahtan akşama kadar hem bu hem eşi ötüyor. Yuvalığa girmiyor en sevdiği sebzeyi, dal darısı her şeyi denedim olmuyor. Bugün tekrar kafesleri birleştirmeyi düşünüyorum. 5 gündür ayrı ve hiç bir gelişme yok. Ayırdığımdan beri sabah 6 akşam 10 mesaimiz var. Düşünceniz nedir? Ne yapmalıyım..
Genelde çok korunaklı olur yumurtalar. Dişiler uçmak için bu evrede yoğun efor sarf etmezler. Bence en sağlıklısı eğer kafesiniz geniş ise

Devrik cümle ve sonunda üç nokta olmadığından eksik gibi durdu. Teşekkür ederim 😅😅
kontrol edemeden hızla yazdım. Geniş bir kafesiniz varsa uçurmamak en güvenlisi olacaktır. Birleştirmeniz iyi olacaktır. Nadir de olsa yuva beğenmeme (konumu bile buna etken olabilir) durumu olabilir. İlk aşamada bekleyiniz, hala inatla girmeyi reddederlerse yuva pozisyonunu değiştiriniz.

Her şey yolunda gider ve dışı kuş eşleşme sonrası yumurta oluşturmaya karar verirse 14 gün içinde ilk yumurta gözlemlenir.
Hocam dışkısı baya büyüdü baktığımda 24 saatte yumurtlar yazıyor internette ama hala yuvalığa yaklaşmıyor bile nasıl ve nerede yumurtlayacak? Kafesin içinde bir yer mi ayarlamalıyım?

Geri