Kuşum yumurtlayacak mı?

biricikcik

iyikus.com Üyesi
Hocalarım merhabalar. Bugün kuşumun popo kısmında şişlik fark ettim sizce bu yumurta mı? Son zamanlarda halsiz olduğunu falan da farklı bir konu başlığında yazmıştım alakası olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG-20240826-WA0030.jpeg
    IMG-20240826-WA0030.jpeg
    474.7 KB · Görüntüleme: 13
Şuana kadar yuva benimsememişse benimsetmek biraz zor olur. Kafesin tabanına folluk koymayı deneyin ama dediğim gibi zor. Şimdiye kadar yuvaya girmiş olmalıydı
evet her şeyi denedim zorla da denedim yok hiçbir şekilde yaklaşmıyor bile.. Bugün son şans eşini aldım kafese belki onun sayesinde girer bakalım. Teşekkür ederim öyle de yapayım, belki de uygun bir yer bulamadığı için yumurtlamıyor. Olabilir mi?

evet her şeyi denedim zorla da denedim yok hiçbir şekilde yaklaşmıyor bile.. Bugün son şans eşini aldım kafese belki onun sayesinde girer bakalım. Teşekkür ederim öyle de yapayım, belki de uygun bir yer bulamadığı için yumurtlamıyor. Olabilir mi?
Doğada yuva girişleri güney doğu yönüne bakar genellikle. Dizde yuva girişini o yöne olacak şekilde konumlandırın. Ve girişe sevdiği bir şey koyunki yuvalığı keşfetsin. Erkeği neden ayırmıştınız ? Erkek yuvalığa giriyor muydu ? Kafes yere yakınsa yüksekçe bir yere konumlandırmayı deneyin.

Doğada yuva girişleri güney doğu yönüne bakar genellikle. Dizde yuva girişini o yöne olacak şekilde konumlandırın. Ve girişe sevdiği bir şey koyunki yuvalığı keşfetsin. Erkeği neden ayırmıştınız ? Erkek yuvalığa giriyor muydu ? Kafes yere yakınsa yüksekçe bir yere konumlandırmayı deneyin.
Erkek çok rahatsız ediyordu bu yuzden ayırmak zorunda kaldım.

Hocam hala ne yumurtladı ne yuvalığa girdi. Ben 1 hafta sonra gidicem ve inanılmaz stres oluyorum, bırakıp gidicem çünkü canına zarar gelir mi? Yumurta olduğuna eminim ama yumurtlayamama gibi bir şey olur mu? Ben çok mu evham yapıyorum.

Hocam hala ne yumurtladı ne yuvalığa girdi. Ben 1 hafta sonra gidicem ve inanılmaz stres oluyorum, bırakıp gidicem çünkü canına zarar gelir mi? Yumurta olduğuna eminim ama yumurtlayamama gibi bir şey olur mu? Ben çok mu evham yapıyorum.
Açıkçası biraz rahat bırakılmaları iyi olabilir. Nadir de olsa tam sağlıklı sürecinde kuluçka geçirmeyen kuşlarda kuluçka esnasinda ölümler görülebilir veya bir anda yumurtlama esnasında gidebilir. Bunlara yapabileceğiniz bir şey yok. Bu nedenle gözünüz arkada kalmadan gidebilirsiniz (gerekli önlemleri alarak).

Geri