Kuşumun kuyruğu koptu

Srpkycn

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba. Kuşumuzu bundan yaklaşık bir ay önce kaşıntı sebebiyle veterinere götürdük. Parazit olmadığını, biraz üşüttüğünü söylediler ancak sonradan kendi araştırmalarımızla parazit için gerekli spreyleri damlaları alarak kuşumuzu kaşıntıdan kurtardık. Ancak bu süreçte kaşınırken kanat tüylerine çok zarar verdiği için hala uçamıyor. Sürekli yerde gezdiği için yanlışlıkla kuyruğuna bastım ve kuyruk tüyleri çıktı. Hafif kanama var. Ne yapmalıyım bana bir yol gösterin? Çok üzgünüm.

Kuşun resmini atarmısınız. Tüy kökündenmi çıktı yoksa kırıldımı? Eğer kırılıp tüy kökü kaldıysa onunda dikkatlice çekilmesi gerekiyor..

Öncelikle herkese merhaba. Kuşumuzu bundan yaklaşık bir ay önce kaşıntı sebebiyle veterinere götürdük. Parazit olmadığını, biraz üşüttüğünü söylediler ancak sonradan kendi araştırmalarımızla parazit için gerekli spreyleri damlaları alarak kuşumuzu kaşıntıdan kurtardık. Ancak bu süreçte kaşınırken kanat tüylerine çok zarar verdiği için hala uçamıyor. Sürekli yerde gezdiği için yanlışlıkla kuyruğuna bastım ve kuyruk tüyleri çıktı. Hafif kanama var. Ne yapmalıyım bana bir yol gösterin? Çok üzgünüm.

Kuşun resmini atarmısınız. Tüy kökündenmi çıktı yoksa kırıldımı? Eğer kırılıp tüy kökü kaldıysa onunda dikkatlice çekilmesi gerekiyor..

Screenshot_20240403-003252.jpgkanatlarından dolayı uçamıyor zaten görüyorsunuz halini. Kopan tüylerin hepsi köklü gibi ama sizin tavsiye ve yönlendirmeleriniz çok önemli. Parazit sürecince iki ayrı veterinere götürdük ama açıkçası kuşum için zaman kaybı, bizim için de hayal kırıklığı oldu. Şimdi bir de kuyruk acısı yüklendi kuşuma.

Duzelebilir aslinda. Genel olarak ne sorunu var yazarsaniz daha iyi yorum yapilir. Kuyruk uzar bizdeki kusun tekrar uzamisti

Sorun şu, kaşıntı problemi sonucu kuşumun kanatları görseldeki gibi. Evet, Kaşıntı problemini çözeli 1 ay oldu ve hala kanatlarının durumundan dolayı uçamıyor. Dün de kuyruk tüyleri bir kaza sonucu gitti. Bana çok acil vitamin mineral sprey ne iyi gelecekse önerir misiniz lütfen. Bazıları kanadının uçlarını kesin diyor ama mantıklı bir şey mi bilemedim.

Kuşunuzun tüy problemi var. Kuyruk tüyleri sağlıklı çekilmiş ancak kanat tüyleri bozuk maalesef. Bu nedenle uçumıyor

Şimdi ilginiz için çok minnettarım, teşekkür ediyorum ancak acaba yazdıklarım eksik mi çıkıyor ya da site kuralları gereği mi bir tavsiye veremiyorsunuz anlamadım ki. Daha önce geçirmiş olduğu problemden dolayı kaşınırken tüylerine zarar verdi. yani evet Uçamamasının sebebi kanat tüyleri. Bunun için bir çözüm, yapabileceğim bir şey var mı? Hiç mi uçamayacak, geçmeyecek mi yani bu süreç? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Tüy problemi bugünden yarına düzelebilecek birşey değil. Düzenli takviyeler yapılması gerekiyor. Kuşun kanadını kesmeyin sakın! bu hiç bir işe yaramaz. Nasıl kesildiyse öyle kalır.. Sprey tarzı ürünlerinde hiç bir faydası olmaz hatta zararı olur. Spreyde önermiyorum kesinlikle..

Benim önerilerim şunlar; Kuşa düzenli vitamin, mineral ve ek besinler ile takviye yapmanız. Ve bu uzun bir süreç olucak. Bir kaç ay sürebilir.. Önericeğim ürünler; tolyamin forte (b vitamini takviyesi), Versele laga mutavit (genel multivitamin takviyesi), bir adet multimineral takviyesi (altta link vericem ordan ürünlere bakarsınız). Bu üç ürünü mutlaka kullanın. Bunun dışında sebzeli yumurta maması yapıp düzenli yedirin kuşa. Mamaya mutlaka alıştırın. Tüy için proteinlerde çok önemli. Ve düzenli banyo verin yıkansın..

Alttaki linkleri inceleyin. Sürecin ilerleyen zamanlarında bizimle mutlaka paylaşın. Geçmiş olsun..

Kanat tüylerinin gelişimi bozuk. Bu nedenle dökülse bile tekrar aynı şekilde uzayacaklardir. Yani bir takviye bu sorunu çözmez ancak kuşun yaşam kalitesini olumlu etkiler. Örneğin bt amin forte veya tollyamin forte sizin için önemli bir vitamin katkisi olur