Kuşumun mamasına irmik katabilir miyim?

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
Kuşuma yaptığım yumurta mamasının içine irmik katabilir miyim. Katabilirsemde nasıl katacağım hiçbir işlem uygulamadan üstüne serpiştirebilir miyim

Çözüm
Kuşuma yaptığım yumurta mamasının içine irmik katabilir miyim. Katabilirsemde nasıl katacağım hiçbir işlem uygulamadan üstüne serpiştirebilir miyim

İrmiği pek çok üretici tavsiye etmiyor. Kuşlara dokunduğunu söyleyenlerde var. Bende tercih etmiyorum. Zira sert bir buğdaydan üretilen birşey. Dolayısıyla sindirimi zor. Bir eksiside irmik ruşeyminden ayrıştırılmıştır. Tıpkı ekmek yapımında kullanılan beyaz unlar gibi. Dolayısıyla boş kaloridir. Fazla bir besleyiciliğide yok.

Onun yerine ince bulguru tavsiye ederim. Bulgurun ruşeymi ayrılmamıştır. Dolayısıyla çok daha besleyicidir. Ayrıyetten yapım aşamasında pişirildiği için sindirimi çok daha kolaydır. Ben mamalarımda bol bol kullanırım....
Ben yalanmı söylüyorum yani :D

Arkadaşlar ben irmik kesin zararlıdır sakın vermeyin diye bir şeymi dedim? Sadece eksi yönlerini yazdım ve bana göre daha iyi bir alternatif olan ince bulguru önerdim. İsteyen versin istemeyen vermesin her konudada illa tartışmamı olucak? Herkes fikirlerini yazar herkeste birbirine saygı duyar bitti gitti. Mesela ben @Eyunal 'ın sıklıkla irmiği kullandığını biliyorum ve kullanabilir tabiki önerebilirde saygı duyarım. Ama ben kullanmam ve önermem. Onun yerine yine buğdaydan üretilern ince bulgur ve buğday ruşeymini çok daha besleyici buluyorum ve bunları kullanıyorum....
İnce bulguru nereden alabilirim

Son düzenleme:
Oyla 0
Bulgur ailesinden olduğundan bence yararlı bir ürün ve epey uzub süre kullandım. Yaklaşık 2 çorba kaşığı kullanıyorum her mama hazirlamamda. Sebzelerin vs. Suyuyla nemlendiriyorum.

Oyla 0
Bulgur ailesinden olduğundan bence yararlı bir ürün ve epey uzub süre kullandım. Yaklaşık 2 çorba kaşığı kullanıyorum her mama hazirlamamda. Sebzelerin vs. Suyuyla nemlendiriyorum.
Dinlediğim mama tariflerinde kuşlar nemi hissederlerse yemezler tarzında bir cümleyle karşılaştım.Doğru mudur ?

Oyla 0