Kuşunun kafesi bu çifthane kafesten olan varsa kafes düzenini atabilir mi?

Şahsen blu kafes'in 60 cm büyük kapılı kafesini kullaniyorum, memnunum

Baya güzel, siz nereden almıştınız acaba kafesi?
Birde bu kafeslere uygun tül bulunabiliyormu?
biraz geç kaldım cevap vermekte kusura bakmayın, açıkçası yerel bir petshoptan aldım 120 tl ye markası seba kafes. Başka arkadaşlar sanırım linkini paylaşmış. Güzel kafes güvenle alabilirsiniz. Tül kullanımını doğru bulmadığım için hiç bakmadım bilmiyorum o nedenle maalesef.

Bu ürünü alabilirsin. Bende kullanıyorum bundan. Eski fiyatı havaleyle kargo dahil 150 idi. Şimdi 180 e geliyor.

Kargo sistemleri saçma.

Bu nedenle, eğer ilaveten tünek, yemlik vs. almak istersen kafesin yanına, ki öneririm, gayet makul fiyatlar:) kargo bedeli saçma bir şekilde eklediğin her kalem ürüne göre artacaktır:)

O zaman "kargo ücretini kendim ödeyeceğim" seçeneğini işaretle.

Havale seçersen daha az ücret ödersin.
Merhaba Muratsani Hocam;
Pastele eş düşünüyorum. Seba kafesten paylaştığınız bölmeli kafesten sipariş vermeyi düşünüyorum. Kafes içi takım mevcut mu alttan seçenekleri eklemek gerekiyor mu.

Merhaba Muratsani Hocam;
Pastele eş düşünüyorum. Seba kafesten paylaştığınız bölmeli kafesten sipariş vermeyi düşünüyorum. Kafes içi takım mevcut mu alttan seçenekleri eklemek gerekiyor mu.

Bu daha mı uygun olur? Neden tam ölçülerini paylaşmadıklarını anlayamadım doğrusu..

Merhaba Muratsani Hocam;

Merhaba:) Hadi bakalım, sevindim:) Altta ki seçeneklerden ihtiyacın olanı seçmen gerekli.

Bu daha mı uygun olur? Neden tam ölçülerini paylaşmadıklarını anlayamadım doğrusu..

Ara bölmeli olduğu için o fiyat farkı. Genelde ölçüler aynıdır. 65x35x40

Merhaba:) Hadi bakalım, sevindim:) Altta ki seçeneklerden ihtiyacın olanı seçmen gerekli.

Ara bölmeli olduğu için o fiyat farkı. Genelde ölçüler aynıdır. 65x35x40
Eş almadan önce kafesin değişip erkeğin alışması gerekiyor diye okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum . Eş gelince belirli bir süre birleştirmemek gerekiyormuş diye arabölmeli alayım diyorum.

Her yeni ortam için geçerli olan bir süreç bu.

Kuşların baskınlık durumuna göre, yuvalığı konumlandırman gerekli. Ben ortamına alışkın erkeği gözönünde bulundurarak, dişi tarafına yuvalığı takardım. Sonradan duruma göre değerlendirilebilir tabi...

Ara bölme için, tel göndermelerini rica et. Birbirlerini görsünler. Muhtemelen erkek delirecektir:) Umarım dişi çabuk adapte olur...

Hocam son bir şey :)
Pastel in 6 aylık olduğunu tahmin ediyorum eş için uygun zaman var mı. Eş seçme diye birşey var mı Pastel i üreticiye yada petshop a götürmek doğru olur mu.
(Ankaralı arkadaşlar varsa kızımız talibiz Pastel oğlumuza :)

Pastel in 6 aylık olduğunu tahmin ediyorum eş için uygun zaman var mı. Eş seçme diye birşey var mı Pastel i üreticiye yada petshop a götürmek doğru olur mu.
Yanlış mı hatırlıyorum hastalık sürecinde değil misiniz?

Candida mantarı bulunmuştu dışkıda da megabakteri vardı diye hatırlıyorum...

Erkekler pek eş seçmez ama karakteri baskın bir kuş ise her dişi olabilir lakin çekinik huylu bir kuşsa sakin bir dişi bulmanız lazım. Elimde olsa yardımcı olmak isterdim lakin yok şuan.

Yanlış mı hatırlıyorum hastalık sürecinde değil misiniz?

Candida mantarı bulunmuştu dışkıda da megabakteri vardı diye hatırlıyorum...
Evet ilaç tedavisi görüyoruz 2 hafta bir haftası bitti.
Havalar ısınıyor ve Pastel evde daha fazla tek kalacak. Bize çok alışkın diğer odaya gittimiz de bile deliriyor. Yalnız kalmasını istemiyoruz.
Büyük kafes alıp alıştırmak 1 -2 ay daha büyümesi hastalığı atlatacagina inanıyorum.

Konunun içinde yazıyor muydu, dikkat etmedim ancak şöyle bir şey soracağım:)
- Örneğin 65cm'lik bir kafes 150₺ iken 65 cm'lik bir Çifthane kafes 110₺ ki bu fiyat farkı gerçekten büyük bir fark. Çifthane Kafesin ortasındaki bölme çıkarılınca aynı Normal 65cm'lik kafes olmuyor mu, bu fiyat farkı neden? Ne gibi dezavantajları var hep bunu düşünmüşümdür :unsure:

Herhangi bir dezavantajı yok. Arabölme aparatını çıkarınca normal kafes gibi oluyor aynen...

Sunduğun fiyat farkı hangi marka için geçerli:) Sebada iki türde aynı fiyatken, son güncelleme ile arabölmeliyi daha pahalı yapmışlar. Yani normalde de mantık olarak arabölmeli daha pahalı olması lazım, aynı marka ürün seçenekleri arasında.

Fiyatları örnek olarak gelişi güzel vermiştim Murat Abi:) Ama fiyat farkı gerçekten öyle, görselle anlatayım;Screenshot_2021-03-15-01-03-19-576_com.android.chrome~3.jpgScreenshot_2021-03-15-01-03-39-451_com.android.chrome~2.jpg

Aslında Seba Kafes alacaktım kuşların kuluçkası tamamlanınca. Ancak yeni fiyatları görünce bir bardak soğuk su içtim:) Bir Seba Kafes alacağım fiyata 2 adet Çifthane alabiliyorum. Sence bu düşüncem mantıklı mı değil mi senin önerin ile hareket edeceğim.

Anlıyorum fakat farklı markaların ürünlerini özellik anlamında aynı çemberde değerlendirmemelisin. Neyse.

Alabilirsin pek tabi, sebaya takılıp kalmanın bir anlamı yok :giggle: (y)