Mama markanız nedir?

Mama markanız nedir?

• Deli Nature

• Versele Laga

• Esyem

• Witte Molen

• Benelux

• Cede

• Psittacus

• Quik

• Quiko

• Kendim Hazırlıyorum

• Diğer Markalar...

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Damla Y.

Forum Sakini
Nekton ürünleri iyidir fakat 25gr için çok pahalı ürünler. Yeri doldurulamaz değil
Quiko, verlese laga ürünleri, hobinin e+s si bile alinabilir.

Damla Y.

Forum Sakini
Kullanmadım maalesef ama olumlu sonuç alanlari duymuştum. Epeydir gündeme gelen bir mama değil

Atasbr

Yeni Üye
Hangı mama yı alayım kac gundur karar veremedim powermax ile beautıful arasında gidip gelıyırun

Damla Y.

Forum Sakini
Yani bu ikisini ben almazdım. Alacak olsam sanırım powermax e yonelirdim

Damla Y.

Forum Sakini
Powermax kullanmadım ama kullanan kişiler var çevremde. Denemedim

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Olumlu sonuc alanlar mı üretim yumurta acısından
Hocam bu bahsedilen love ya da benzeri ürünlerin aslında normal mamadan çok farkları yok. Aldığınızda burnunuza gelen yoğun baharat kokusunda işin bittiğini göreceksiniz. Bu nedenle normal fiyatından çok çok fazla ürünleri yumurta alma amacıyla alıyorsanız gerek yok bence. Örneğin Versele laganın karidesli böcekli nemli maması muazzam iyi bir mamadır ve içeriği her mama gibi kızıştırıcı ögeler içerir.

Damla Y.

Forum Sakini
Yavru alma sorunları yoktu ama severek yiyorlardi. Sanırım kuşun aliskanligiyla alakali

Bal Badem

Yeni Üye
vitakraft, garden mix, pelet psittacus, veteriner karışımı denendi en çok vitakraftı seviyor ama 6 aydır bıraktım onu vermiyorum diğer 3ünü karıştırıyorum.

GüzelKuş

Veteran
Ben kuşumu aldığım yerin tavsiyesi olan mamayı kullanıyorum size sormayıda düşünüyordum zaten Jungle isimli kuş kumu markamda EuroGold değiştirmeli miyim ?
Bu konunun amacı hazır mama deneyimlerinizi ve sizin için mamanın kalitesi, kokusu, tazeliği, kuşların sevip sevmemesi, artıları eksileri ne varsa dile getirmeniz için açılmıştır. Umarım katkılarınızla uygun markalara yönelebileceğiz. (Marka önerilerinizi lütfen belirtin. Ankete ekleyeceğim.)

GüzelKuş

Veteran
Bu bahsettiğiniz mama hangisi Şimal?
Euro Gold mu?
Yem markası Jungle fotoğraf da koyduğum kuşumu aldığımız kişinin tavsiyesiydi, kuş kumu da kullanıyorum onun markasıda EuroGold. Değiştirmeliyi miyim ? Çünkü Jungle yemi hiç kullanmadım. Bu ilk kullanımım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201013-221419.png
    Screenshot_20201013-221419.png
    726.9 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_20201013-221638.png
    Screenshot_20201013-221638.png
    524.1 KB · Görüntüleme: 12

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Evet. İki ürününde değişmesi gerekir. Grit kuş kumu kullanılmalı ve yem içerisinde renkli ekmek parçaları olmayan yemler tercih etmelisiniz. Kuş kumu grit olduğu sürece markasının önemi yok. Yem içinde inceleme yapmanız lazım.

GüzelKuş

Veteran
Evet. İki ürününde değişmesi gerekir. Grit kuş kumu kullanılmalı ve yem içerisinde renkli ekmek parçaları olmayan yemler tercih etmelisiniz. Kuş kumu grit olduğu sürece markasının önemi yok. Yem içinde inceleme yapmanız lazım.
Evet çok haklısınız Jungle isimli markayı ilk defa kullandığım için bayağı şüpheliydim zaten aniden değiştirmem sorun olur mu ?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genelde sorun olmaz. Yeni yemi/mamayı eski yeme/mamaya ilave ederek kullanın. Her yemi yenilediğinizde eski yem oranını azaltın ve en sonunda tamamen kesin ( eğer yeme sorunu yaşarsa). Yoksa direk değiştirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Genelde sorun olmaz. Yeni mamayı eski mamaya ilave ederek kullanın. Her yemi yenilediğinizde eski yem oranını azaltın ve en sonunda tamamen kesin ( eğer yeme sorunu yaşarsa). Yoksa direk değiştirebilirsiniz.
Cede kuru mamaya çok alıştı şimdi de normal yumurta mamasını pek yemiyor benim ki,sebze harici mamaya yumurta katıncada ayırıyor.Sorun olur mu hiç yumurta yememesi?

Sorum arada kaynadı biraz,sevabına bir de siz yorumlasanız:)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Cede markasının mamaları yumurta maması genelde. Bu nedenle ek yumurta koymaya gerek yok. Bu konuda mı yazdınız göremedim?