Muhabbet Kuşu Çiftleşme ?

klonemo25

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar Merhaba Birkaç Tane Sorum Olacak.

1- Kuşumun Erkek olduğunu düşünüyorum doğru mu acaba ?
2- Çiftleşme Yaşına gelmiş mi ?
3- Petshop'a gittim ve adam kuşu orda bırakamayacağımı söyledi acaba rastgele alsam alışır mı birbirine ?

Teşekkürler...
4056

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba kuşunuz erkek ve eşleşme yaşına gelmiş. Eğer pet shop izin vermedi ise sağlıklı ve üreme dönemi gelmiş bir kuş seçebilirsiniz. Tüyleri düzgün ve parlak, cere kısmı kahvemsi bir ton almış dişiler hazır oluyor genelde.

Üretim için kafesiniz uygun değil bu arada. Min. 40 cmlik kafesler tercih edilmelidir ve dişi gelmeden bir kaç gün öncesinde yuvalık takmanızı öneririm erkeğin olduğu kafese.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bir miktar azalacak elbette. Kendisi gibi bir arkadaş alıyorsun kendi dilinden konuşan. Fakat unutmuyorlar bu nedenle ilgisi azalsa da bağlılığı devam edebiliyor. Ayrıca yavruları olursa eğer onları kendinize alıştırabilirsiniz rahatlıkla. :)

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
Acaba benim kuşum erkek mi dişi mi ? video izlerken bir adam pembe olana erkek diyor ?4071

Son düzenleme:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşunuz erkek :) Pembe olması mutasyona bağlı değişiyor. Spangle mutasyonunda lacivert, mavi renkleri görülür.

Yanına alacağınız dişiden de fotoğraf bekliyoruz :)

Oyla 0

klonemo25

iyikus.com Üyesi
1- Yani yeni kafes düşünüyorum ama kaç cm olması gerekiyor ?
Birde 5 yumurta olursa 1-2 tanesine bakmayı düşünüyorum
2- Rica Etsem Kuşumun yaşını söyler misiniz acaba Petshop ' dan o yaş aralığında alayım ?

Teşekkürler...

Son düzenleme:
Oyla 0

Liebe55

Veteran
1- Yani yeni kafes düşünüyorum ama kaç cm olması gerekiyor ?
Birde 5 yumurta olursa 1-2 tanesine bakmayı düşünüyorum
2- Rica Etsem Kuşumun yaşını söyler misiniz acaba Petshop ' dan o yaş aralığında alayım ?

Teşekkürler...

5 yumurtadan 2adet diye seçim yapamazsın malasef o canlılar çıkmalı anne baba beslemeli sonra içlerinden seçersin diğerlerini eşine dostuna hediye edersin.
ayrıca kafes ebatları farklılık göstermekte ben şayet 65 cm salma aldım bir önceki 40cm idi 3 kuş bakıyorum. yavruları diğer kafeslere kaydırmak için kafeslerim herzaman hazır beskliyor kuşlarınızın daha çok hareket etmesini saglamak için büyük kafes herzaman iyidir. ortadan bölmeside mevcut sorun teşkil ettiğinde bölünebilir.

Oyla 0