Muhabbet kuşu hasta

sema.başat

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kusu sag tarafndan surekli tavana bakar sekilde sol tarafına cevirip dengede duramıyor kuşcuya goturdük gücu kuvveri yerinde dedi bir sere sıkışmis olabilir ddi bu konuda bana yardım edebilirmisinz

Kuşun kısa bir videosunu ve dışkılarının resmini atarmısınız. Yatık boyun varsa salmonella/sallabaş dediğimiz sorunu olabilir..

Ayri kafese aldm resmide en kisa sürede yüklücem cvplarnizi bekliorm ilk kuşum du dişiyiyi petsohopdan aldk 2 yavru verdi en cana yakınım bu kuştu elimize geliyordu inşallah düzelir

Yumurta haşlayıp sarısını biraz ezip sulandırın çay kaşığı ile yedirmeye çalışın aç kalmasın. Veterinere götürme imkanınız varmı?
Dal dari vardi gorebilecegi cekilde verdim biraz aldi daha yemedi yavrusunnda ayaklari satak 1 tanesinn onada oyle beslemistm anne beslemeyi kesince uzun sure yem yemede sıkınti cekmisti arada uykusumda tunekden dusmesi disinda bir sıkıntısı yok

Sizi üzmek istemem ama bu kuşun durumu kötü sabahı çıkarmayabilir. Şırınga mamasıyla kursaktan beslenmesi ve antibiyotik tedavisi görmesi gerekiyor..

😭 İmkanım olsada hemn biseyler yapabilsem sabaha cıkarsa eger ilk işim veterinere goturmek veya ilgili birilerini bulmak olacak tecekkur ederm hersey için bulasicimi peki evde 3 tane daha kuş var

😭 İmkanım olsada hemn biseyler yapabilsem sabaha cıkarsa eger ilk işim veterinere goturmek veya ilgili birilerini bulmak olacak tecekkur ederm hersey için bulasicimi peki evde 3 tane daha kuş var

Kesin birşey diyemem ama bulaşıcı olma ihtimali var elbette. Hasta kuşu diğerlerinden uzak tutun şimdilik. Ve genel kafes temizliği yaparsanız iyi olur..

Evet ileri evre bir sorun. Bulaşıcı olma olasılığını göz ardı etmemek lazım. Sulphamazethine veye bactrim alınız ve zaman kaybetmeden kullanınız. Tedavisi zor olacaktır, sabırlı olmalısınız. Geç kalınmış da olabilir.
Mutlaka veteriner görmeli

Herhangi bir tedaviye baslamadm ama iki ilac ismi yazmisti yoneticimiz yarn onlari alicam vdeoyuda hemn cekip yuklicem sanki kusun gorme problemi de var kafasi yatk degil ama goremio sanki ondan ceviriyor kafasni yan siz daha iyi bilirsiniz vdeodan sonra durum hakknda yazarsnz