Muhabbet kuşu kabızlık

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan klaus_89
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

klaus_89

iyikus.com Üyesi
Benim kuş yumurtlucak ve tuvaletini falan büyük yapıyor yumurtlucagi için ama tuvaletini yaparken poposunu sallıyor ve arada yapamıyor zorlaniyor yani normal mi bu yumurtlucagi için olabilir mi

Benim kuş yumurtlucak ve tuvaletini falan büyük yapıyor yumurtlucagi için ama tuvaletini yaparken poposunu sallıyor ve arada yapamıyor zorlaniyor yani normal mi bu yumurtlucagi için olabilir mi
Video ekleyebilir misiniz?yumurta sıkışması olabilir.

normal sürecinde de dediğiniz gibi bir durum oluyor ancak görüntü görmek daha sağlıklı yorum yapmamızı sağlar.

youtube veya aracı sitelere yükleyip link atabilirsiniz.

Bu havalarda kuluçka süreci biraz zorlu olacaktır ancak yumurta gelmesi yakın. Şu aşamada yapabileceğiniz en iyi şey içerisine yeşilliklerinde eklendiği bir yumurta maması hazırlayıp vermek. Gerisini sürece bırakmalısınız.

Yumurtlayacağı için evet sorun yok ancak normal bir kuş için bu davranış hastalık belirtisidir.

Son bişey daha sorabilir miyim az önce salmistim kafesten ve dışkısıni beyaz ve ince uzun şeklinde yaptı normal mi bu da
yumurtlaması beklenen kuşların kafesten çıkartılmaması önerilir. Kafes dışında farklı görünümlü dışkılar normal kabul edilmeli (kanlı görünüm hariç).

Biraz zeytin yağı sürülebilir hatta 1 damla da dikkatlice ağızdan damlatılabilir. Kabızlığı yoğun olabilir :( Sebze tüketimi varsa roka, brokoli gibi ürünler verilebilir.

Geri