Muhabbet kuşu kabızlık

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan klaus_89
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yo yo gerçekten taktir ettim sizi. Diplomanı alır almaz çekinmeden yönlendiririm size. Ama 1 tam suluğa minicik antibiyotik tavsiye etmek yok :)

Daha dört senem var hocam üçüncü üniversitem bu 😂 Ankara'da yaşıyorum ben 🙂

Hocam benim kuşlarda çok işe yaradı ondan 😂
Ama hocam kekik çayı öneriyorsunuz ama 4 saat önlerinde dursun ve geri çekin diyorsunuz. Kuş kuvvetle muhtemel bir yudum bile içmemiş olur o sürede :) Bari öncesinde 4-5 saat susuz kalsın kuşlar..

Hocam biliyorum ama ben susuz, aç bırakamıyorum çok üzülüyorum 😒
Hocam zaten kışın 3-4 saatte bir yazın 2-3 saatte bir su içerler hatta suyun tadı değişik gelirse daha uzun süreler içmezler ben bilirim onları :) Eğer bir takviye verilecekse o takviye içirilmeli öyle değil mi ? Sulukta probiyotik durması değil probiyotikli suyun içirilmesi önemlidir.

Doz konusunda da 1 tam suluğa pirinç tanesi kadar katılan herhangi bir toz gün boyu dursa bile birkaç zerrecik kadar kuş tarafından içilmiş olur ki bu da çok az bir dozdur. Tedavide yeterli olmayacaktır. Serin havalarda günlük en fazla 10 Ml su tüketirler çünkü.

Son düzenleme:
Hocam zaten kışın 3-4 saatte bir yazın 2-3 saatte bir su içerler hatta suyun tadı değişik gelirse daha uzun süreler içmezler ben bilirim onları :) Eğer bir takviye verilecekse o takviye içirilmeli öyle değil mi ? Sulukta probiyotik durması değil probiyotikli suyun içirilmesi önemlidir.

Doz konusunda da 1 tam suluğa pirinç tanesi kadar katılan herhangi bir toz gün boyu dursa bile birkaç zerrecik kadar kuş tarafından içilmiş olur ki bu da çok az bir dozdur. Tedavide yeterli olmayacaktır. Serin havalarda günlük en fazla 10 Ml su tüketirler çünkü.
Abi benim limonda bir sorun yok ama saat başı içiyor yeminle 😂

Geri